Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Команда “Чистого повітря” вдруге відібрала проби осаду з дна Каховського водосховища поблизу Запоріжжя

24. 11. 2023,
Команда “Чистого повітря” вдруге відібрала проби осаду з дна Каховського водосховища поблизу Запоріжжя
Відбір проб ґрунту з оголеного дна Каховського водосховища після руйнування ГЕС

Команда “Чисте повітря для України” разом із ГО “Арніка” та представниками Держекоінспекції вдруге відбирають проби донних відкладень на правому березі р. Дніпро на південь від Запоріжжя, щоб продовжити попередній відбір проб на лівому березі.

«На кожній ділянці ми робимо так звану змішану вибірку. Відбираємо з кількох точок осад і змішуємо, щоб підвищити репрезентативність вибірки», – пояснює Марцела Чернохова, координаторка програми “Чисте повітря для України”, ГО Арніка (Чехія).

Після підриву Каховської ГЕС у червні, дно та береги р. Дніпро систематично досліджують чеські та українські екологи. В липні 2023 року команда “Чисте повітря для України” разом із представниками Держекоінспекції та чеськими експертами компанії “Деконта” відібрали перші зразки з дна Каховського водосховища поблизу Дінпра. В результаті знайшли там, серед іншого, давно заборонений і небезпечний інсектицид ДДТ.

Детальніше про результати перших аналізів осаду з дна Каховського водосховища, дивіться у відео або читайте у статті.

 

Фото Majda Slamova.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: