Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Екодія презентує карту активних сільських громад

15. 12. 2017,

В Україні сьогодні активно розвиваються тваринницькі агрохолдинги, які все більше позиціонують себе як великі гравці європейського рівня. В той же час, робота агрохолдингів на місцях часто має дуже мало спільного з кращими практиками ведення бізнесу.

Місцеві громади, поблизу яких відбувається будівництво нових комплексів, знаходяться під тиском, шум, пилюка з вже збудованих об’єктів утруднюють життя місцевих мешканців, на це накладаються проблеми з утилізацією відходів, нестачею води у пересохлих криницях. І це лише мала частка того, що відбувається на місцях.

Cаме тому, сьогодні з’являється все більше місцевих активістів, які, попри шалений тиск, готові відстоювати власні права. Екодія презентує карту активних сільських громад, з якими вона співпрацює у сфері захисту їх прав на чисте довкілля. На карті позначені десятки населених пунктів, мешканці яких страждають від наслідків роботи промислових ферм (вирощування курей, свиней, звірів для хутра ) та активно відстоюють свої права щодо діяльності та планів таких компаній, як “Миронівський хлібопродукт”, “Даноша”, “Агромарс” та інші. До кожного нанесеного на карті населеного пункту додано опис історії розвитку проблеми та боротьби місцевих мешканців.

 

Ця стаття і сама карта були створені центром екологічних ініціатив Екодія.

 

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: