Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

6 регіональних ініціатив реалізують проекти в сфері забруднення повітря

28. 8. 2020,

Громадянські ініціативи у шести промислових містах (Сєвєродонецьк, Нікополь, Краматорськ, Харків, Кривий Ріг та Запоріжжя) отримали гранти для посилення своїх місцевих кампаній, спрямованих на боротьбу із забрудненням повітря промисловими джерелами. Програма міні-грантів реалізується в рамках проекту “Чисте повітря для України”, в рамках співпраці з чеською організацією Arnika при фінансуванні міністерства закордонних справ Чеcької Республіки в рамках Програми трансформаційної співпраці TRANSITION з National Endowment for Democracy (USA).

🌎«Знай, участвуй, влияй!» проект команди Досить труїти Кривий Ріг, в рамках якої активісти інформують жителів про екологічну ситуацію і наслідки, до яких вона може призвести, навчають процедурі Оцінки впливу на довкілля, залучають людей до процесу прийняття екологічних рішень.

🌎Громадська організація “Міжнародна екологічна безпека” реалізує проект Nikopol CLEAN Air Monitor – проект мониторинга воздуха, в рамках якого активісти встановлюють 5 станції моніторингу EcoCity. Активісти хочуть надати вільний доступ до оперативної інформації про забруднення повітря, організувати збір даних для складання аналітики з цієї проблеми і пошуку шляхів її вирішення.

🌎Добра Воля в рамках проекту “Знай, чем дышишь” встановлюють станції моніторингу на території двох об’єднаних територіальний громад – Солоницівській і Пісочинської. Жителі отримають інструмент контролю за забрудненням повітря підприємствами, розміщеними на територіях громад, а також знання, як використовувати отриману в результаті досліджень інформацію для поліпшення якості повітря.

🌎Краматорський Фонд розвитку громади #go2frg також придбав станції громадського моніторингу, щоб проводити оперативну фіксацію викидів та оприлюднювати інформацію для людей через соціальну мережу

🌎Дзига в рамках проекту “Action Green Protection” проводить адвокаційну кампанію та розробку інструментів для захисту екологічних прав в суді. Активісти спільно з правозахисникам опрацюють законодавство і підготують готові рішення для жителів забруднених міст.

🌎 Кризовий медіа-центр “Сіверський Донець” реалізує проект “Асфальт та повітря”, направлений на вирішення проблеми забруднення повітря в м.Сіверодонецьк та прилеглому селищі Воєводівка. 2 потужних асфальтобетонних заводи розташовані в 100-200 метрах від житлової забудови забруднюють повітря. Активісти планують активізувати місцеве населення і долучити їх до захисту екологічних прав. 

Слідкуй, контролюй, впливай разом з нами.

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: