Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Суд вимагає належних доказів правомірності будівництва МХП в Тульчинському районі

2. 3. 2017,

Вінницький окружний адміністративний суд зажадав належних доказів у судовому процесі щодо будівництва “Миронівським хлібопродуктом” (МХП, тм “Наша Ряба”) курника в Тульчинському районі на Вінничині. Нагадаємо, місцеві активісти оскаржили в суді розпорядження голови Тульчинської РДА, яке дало можливість МХП отримати дозвільні документи та розпочати будівництво курника-мільйонника.

“Перше ж судове засідання з розгляду справи по суті 1 березня виявило, що в адміністрації немає оригіналу Детального плану території для будівництва бригади по вирощуванню курчат бройлерів №47 на території Заозерненської сільської ради, тому суду було надано лише проект такого плану,” – зазначила Тамара Харчилава, представниця Центру екологічних ініціатив “Екодія”. – “Але не зрозуміло, як тоді відбулось затвердження цього важливого містобудівного документу.”

В ході судового засідання також було встановлено, що реєстрація учасників громадських слухань, на яких громада Заозерного нібито проголосувала за детальний план з курником, відбувалась без ідентифікації громадян за паспортами. Особа, яка проводила реєстрацію, нібито знала всіх присутніх мешканців села особисто, а тому не вимагала пред’явлення паспортів. У цьому зв’язку представник позивача нагадав, що, згідно до інформації журналістів, були зафіксовані випадки завезення автобусами на громадські слухання людей з інших населених пунктів. Після обговорення суддя прийняла рішення викликати в якості свідка особу, що проводила реєстрацію громадських слухань.

Нагадаємо, громада Заозерного, відстоюючи своє право на чисте довкілля та виступаючи проти будівництва чергового курника-мільйонника “Миронівського хлібопродукту” ​​на своїй землі, ініціювала звернення до Вінницького окружного адміністративного суду. Інтереси однієї з активісток, членкині територіальної громади Оксани Базилюк в цих резонансних судових справах представляє координаторка по роботі з місцевими громадами Екодії Тамара Харчилава.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: