Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Суд вимагає належних доказів правомірності будівництва МХП в Тульчинському районі

2. 3. 2017,

Вінницький окружний адміністративний суд зажадав належних доказів у судовому процесі щодо будівництва “Миронівським хлібопродуктом” (МХП, тм “Наша Ряба”) курника в Тульчинському районі на Вінничині. Нагадаємо, місцеві активісти оскаржили в суді розпорядження голови Тульчинської РДА, яке дало можливість МХП отримати дозвільні документи та розпочати будівництво курника-мільйонника.

“Перше ж судове засідання з розгляду справи по суті 1 березня виявило, що в адміністрації немає оригіналу Детального плану території для будівництва бригади по вирощуванню курчат бройлерів №47 на території Заозерненської сільської ради, тому суду було надано лише проект такого плану,” – зазначила Тамара Харчилава, представниця Центру екологічних ініціатив “Екодія”. – “Але не зрозуміло, як тоді відбулось затвердження цього важливого містобудівного документу.”

В ході судового засідання також було встановлено, що реєстрація учасників громадських слухань, на яких громада Заозерного нібито проголосувала за детальний план з курником, відбувалась без ідентифікації громадян за паспортами. Особа, яка проводила реєстрацію, нібито знала всіх присутніх мешканців села особисто, а тому не вимагала пред’явлення паспортів. У цьому зв’язку представник позивача нагадав, що, згідно до інформації журналістів, були зафіксовані випадки завезення автобусами на громадські слухання людей з інших населених пунктів. Після обговорення суддя прийняла рішення викликати в якості свідка особу, що проводила реєстрацію громадських слухань.

Нагадаємо, громада Заозерного, відстоюючи своє право на чисте довкілля та виступаючи проти будівництва чергового курника-мільйонника “Миронівського хлібопродукту” ​​на своїй землі, ініціювала звернення до Вінницького окружного адміністративного суду. Інтереси однієї з активісток, членкині територіальної громади Оксани Базилюк в цих резонансних судових справах представляє координаторка по роботі з місцевими громадами Екодії Тамара Харчилава.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: