Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Марганець стежить за кліматичними показниками та якістю повітря

5. 11. 2021,

Олег Прудіус з Марганця отримав станцію моніторингу якості повітря Ecocity, ставши переможцем вікторини EcoQuiz. Цікаво, що він моніторить не лише забруднення повітря, але й локальну зміну клімату.  

 

– Які ваші враження від впровадження громадського моніторингу вдома?

– Станцію я встановив самостійно, за інструкцією, це було легко. На карті https://eco-city.org.ua/ мою точку показує як «Городище». Дивлюся на дані більш-менш регулярно зранку, розповів колегам по роботі. У разі перевищення забруднюючих речовин пишу у «Фейсбуці» в групі «Екологічний Марганець». Мене зазвичай цікавить температура надворі та чи багато пилу в повітрі. В мене є присадибна ділянка, тож навесні, коли посадив розсаду, уважно стежив за температурою повітря. Влітку звернув увагу, що температура нерідко піднімається вище +40.

 

– Були якісь цікаві результати ваших спостережень?

– Коли влітку була сильна гроза, то на станціях у Марганці, Енергодарі, Нікополі стрибнули показники радіації. Піднялася паніка у пабліках. А експерти пояснили, що то природне явище: під час грози показники радіації зростають через іонізацію повітря. Восени я помітив, як якість повітря в Марганці погіршилася, перевищені показники за пилом. Адже багато хто опалює дровами, палить листя.

– Які ваші подальші плани?

– Я хочу додати датчик радіації, коли відправлятиму станцію на технічну підтримку. Також планую узяти показники станції за період спостереження, проаналізувати та зробити висновки про кліматичні показники у Марганці: мінімальна, максимальна, середня температура, вологість.

 

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: