Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Моніторинг для вінницьких айтішників

16. 11. 2021,

У Вінницькому національному технічному університеті, на факультеті комп’ютерних систем і автоматики, запрацювала станція моніторингу якості повітря від Ecocity.

Станція Air Fresh Max з Environment OS щохвилини збирає і відправляє на сервер дані сенсорів про концентрацію пилу (PM1, PM2.5, PM10), NO2, CO, CO2, озон (O3), формальдегід, леткі органічні речовини, а ще вимірює температуру, вологість, атмосферний тиск.

Пристрій був придбаний за спонсорські кошти, завдяки кафедрам САІТ, АІІТ та КСУ, і тепер їх студенти та аспіранти зможуть аналізувати дані пристрою під час своїх занять.

Загальні результати спостережень доступні також усім охочим онлайн https://eco-city.org.ua/?zoom=15&lat=49.232957&lng=28.410032&station=1315&random=1856994

Встановленню станції передувало підписання Меморандуму між ВНТУ та ГО «Фрі Ардуіно», яка підтримує Українську мережу громадського моніторингу якості повітря Eco City в рамках проєкту «Чисте повітря для України».

«Згідно Меморандуму, ми будемо співпрацювати з обробки та аналізу даних моніторингу якості повітря, отриманих по Вінниці, де наша мережа єдина», –  коментує Олексій Трелевський, засновник і куратор мережі громадського моніторингу Ecocity, – Великі дані мають наукову і навчальну цінність для університетів. Аналітикам цікаво працювати з масивами даних, знаходити закономірності, будувати прогнози».

Раніше Меморандуми про співпрацю уклали два вищі технічні освітні заклади Дніпра.

 

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: