Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Конференція EcoAirSolutions 9-10 грудня

12. 12. 2021,

У Дніпрі за підтримки проєкту «Чисте повітря для України» відбулася конференція з питань забруднення повітря. Було  презентовано екосистему моніторингу якості повітря проєкту YourAirTest.

Темами обговорення протягом двох днів стали можливість управління якістю повітря в містах та способи залучення громадян до проблеми забруднення повітря. Відбувся відкритий діалог між студентами, науковцями та владоюпро те, як зробити суспільство більш екосвідомим.

Сергій Оковитий, ректор ДНУ імені Олеся Гончара, доктор хім. наук, професор, підкреслив, що екологія дуже важлива для кожної людини, а саме від якості повітря залежить тривалість нашого життя.

Данило Болдирєв, магістрант ДНУ ім. О. Гончара. Python developer YourAirTest, представив доповідь про програмний комплекс Gaussian model+

Завантажити>>01 Набір програм для навчання Gaussian model+ – Данііл Болдирєв.pptx

Доповідь про оптимізацію розміщення екологічних датчиків у промислово розвинених районах Дюнкерк у Франції та про моделювання атмосфери в Україні та Криворізькому регіоні представив Антон Соколов, Університет Літтораль Кот д’Опаль, Лабораторія фізико-хімії атмосфери, Дюнкерк, Франція.

Завантажити>>02 Optimization of environmental sensor placement in industrialized areas Sokolov Anton, University of Littoral Cote d’Opale, Laboratory for Physico-Chemistry of the Atmosphere, Dunkerque, France.

Гігієнічні підходи оцінки якості атмосферного повітря було проаналізовано у змістовній доповіді зав. лабораторії якості повітря Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ, д.мед.н., проф., Олена Турос та пров.наук. співробітниця лабораторії якості повітря ГУ Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ”, д.б.н., с.н.с. , Аріна Петросян.

Завантажити>>03 Гігієнічні підходи до оцінки якості атмосферного повітря Зав. лабораторії якості повітря ДУ -Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ-, д.мед.н., проф., Турос Олена Ігорівна та пров.наук. д.б.н., с

Про зв’язок між зменшенням запасів вуглецю та збільшенням кількості виділення вуглекислого газу розповіла Любов Шостак, аспірантка кафедри комп’ютерних наук та прикладної математики НУВГП.

Завантажити>>04 Моделювання секвестрації карбону та виділення вуглекислого газу із асиміляцією супутникових даних – Шостак Любов – аспірант. Кафдра компютерних наук та прикладної математики НУВГП

Максим Сорока, науково-технічний радник проекту “Чисте повітря для України”, к.т.н. (PhD), доцент Українського державного університету науки та технологій, розповів про моделі залучення громадських та академічних спільнот до моніторингу якості атмосферного повітря.

Завантажити>>02 Моделі залучення громадські та академічні спільноти до моніторингу якості атмосферного повітря Максим Сорока, науково-технічний радник проєкту -Чисте повітря для України-, к.т.н. (PhD)

Олексій Трелевський, голова ГО “Фрі Ардуїно”, куратор мережі EcoCity, розповів про підтримку стабільності та якості Української мережі громадського моніторингу якості повітря EcoCity.

Завантажити>>03 Підтримка стабільності та якості Української мережі громадського моніторингу якості повітря EcoCity Олексій Трелевський Голова ГО -Фрі Ардуіно-, куратор мережі EcoCity

Можливості доповненої реальності для збереження лісів та інших природних ресурсів, використовуючи смартфони, розкрила Анна Панова, координатор проекту Noosphere Engineering School.

Завантажити>>05 Диджиталізація екології – Анна Панова, project coordinator Noosphere Engineering School

Студентами і викладачами ДНУ імені Олеся Гончара спільно з лабораторією Інжинірингової школи Noosphere було  презентовано екосистему моніторингу якості повітря проєкту YourAirTest, яка складається з мобільного застосунку YourAirTest для відстеження якості повітря та наземних датчиків якості повітря MonAir. Ці дані спостережень відображають на сайті www.YourAirTest.com.

Доповідь про історію створення сенсорів та їх випробування у різних містах представив Ігор Гомілко, к.ф.-м.н, доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та завідувач лабораторії робототехніки та електроніки Noosphere Engineering School.

Завантажити>>06 MonAir – автоматична система вимірювання якості атмосферного повітря. Гомілко Ігор Володимирович. к.ф.-м.н. (PhD). Доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та завідувач лабораторії робо

Доповідь про відстеження вуглекислого газу в будинку представив Сергій Півень, бакалавр ДНУ ім. О.Гончара, Embedded developer YourAirTest.

Завантажити>>07 Indoor Solution – Сергій Півень, бакалавр ДНУ ім. О.Гончара C Embedded developer YourAirTest

Про роботу сайту YourFirTest  розповів Данило Болдирєв, магістрант ДНУ ім. О. Гончара, Python developer YourAirTest.

Завантажити>>08 Website YourAirTest – Данило Болдирєв магістрант ДНУ ім. О. Гончара. Python developer

Про поточні та майбутні елементи мобільного додатка, які очікуються в найближчі місяці, розповіла  Вікторія Дубровіна, студентка 4-го курсу ДНУ ім. О. Гончара, факультет журналістики.

Завантажити>>09 Мобільний додаток – YourAirTest Дубровіна Вікторія Студентка 4-го курсу ДНУ ім. О. Гончара, факультет журналістики, SMM

На конференції Максим Сорока подарував від проєкту  “Чисте повітря для України” станцію моніторингу якості повітря Ecocity. Станцію встановили в одному із корпусів ДНУ.

 

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: