Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

До співпраці залучився Український державний університет науки і технологій

4. 2. 2022,

Укладено меморандум про стратегічну співпрацю між міжнародним проєктом «Чисте повітря для України» та УДУНТ у галузі екологічного моніторингу та освіти.

29 січня у Дніпрі офіційно розпочалася співпраця академічної спільноти Українського державного університету науки і технологій (УДУНТ)  з чеською екологічною ГО «Арніка» (Прага) та Мережею громадського моніторингу EcoCity у впровадженні моніторингу повітря та екологічної освіти.

У вітальній промові перший проректор Українського державного університету науки і технологій професор Анатолій Радкевич  зазначив, що «…університет має великий експертний потенціал, наукові та технічні можливості для розвитку і підтримки досліджень стану та якості повітря… Завдяки розпочатій міжнародній співпраці ми спільними діями можемо вирішити екологічні проблеми нашого міста та України».

«Для нас є важливою співпраця з академічною спільнотою університету, оскільки ми вважаємо, що участь науковців та молодих екологів має вирішальне значення для ефективної охорони якості довкілля міста Дніпро, – відповіла Марцела Черноцова, координаторка міжнародного проєкту «Чисте повітря для України». – У Чехії 30 років тому ми мали схожу екологічну ситуацію, як і в Україні зараз. Тому я закликаю вас не зупинятися та не полишати починань, навіть якщо ви не бачите швидких результатів».

Щороку науковці та студенти-екологи Університету виконують велику кількість науково-дослідних робіт з тематики моніторингу якості та вмісту забруднюючих речовин у  атмосферному повітрі, викидах, природних та стічних водах, ґрунтах та відходах.

Насправді кафедра «Хімія та інженерна екологія» має плідний досвід співпраці з проєктом. «Науковці та екологічна лабораторія кафедри допомагали створювати перші стаціонарні станції моніторингу повітря OXYGEN та проводили перші випробування мобільної станції Sapphire-32 by EcoCity, – зазначила завідувач кафедри «Хімія та інженерна екологія» професор Юлія Зеленько. – Саме тому є знаковим офіційне приєднання університету до проєкту “Чисте повітря для України” та встановлення у кампусі університету нової станції моніторингу якості повітря AirFresh MAX by Ecocity. Це інноваційне обладнання допоможе нашим студентам у наукових дослідженнях та підготовці екологів вищої кваліфікації».

«Факультет «Промислове та цивільне будівництво» є визнаною експертною спільнотою, у тому числі в питаннях екологічної безпеки та моніторингу стану довкілля. Наші викладачі та науковці співпрацюють з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, входять до складу науково-технічних та експертних усіх рівнів.  Ми раді стати частиною міжнародного проєкту «Чисте повітря для України» та готові до співпраці з колегами в Україні та Чеській Республіці», – зазначив декан факультету «Промислове та цивільне будівництво» доцент Андрій Краснюк.

«Завдяки підтримці міжнародного проєкту «Чисте повітря для України», ми раді можливості надати сучасні  станції моніторингу для академічної спільноти університету, – прокоментував  Олексій Трелевський, засновник і куратор мережі громадського моніторингу Ecocity. – Ці станції та накопичені масиви даних дозволяють вам на високому науковому рівні надавати допомогу муніципалітетам, проводити аналіз великих даних та розробляти прогнози забруднення повітря у місті Дніпро та Дніпропетровській області…».

Про подальшу результати співпраці будемо інформувати.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: