Проєкт “Чисте повітря для України” підготував добірку новин від громадських ініціатив, які разом з нами борються за право дихати чистим повітрям у різних регіонах. Надихайтесь, знаходьте партнерів, дійте!
Івано-Франківськ – EcoCity
Відправили 7 станцій громадського моніторингу EcoCity в університети Дніпра та Запоріжжя. Створили оновлену мобільну станцію громадського моніторингу за якістю атмосферного повітря Sapphire64. Готуються встановити на вулицях Івано-Франківська перші дві нові станції з інформаційним таблом для сповіщення про рівень забруднення повітря.
Борислав – ГО «Центр екології, туризму та сталого розвитку»
Допомогли Бориславській міській раді отримати грант на впровадження системи моніторингу атмосферного повітря на території колишніх гірничих розробок нафти й озокериту, які знаходяться в житловій забудові.
Добропілля – Добропільський центр молоді «ДОБРО»
Отримали грант на встановлення 4 стаціонарних станцій громадського моніторингу повітря, що дозволить зібрати максимум даних для аналізу якості повітря. В грудні був проведений перший семінар-воркшоп з використання мобільної станції моніторингу «Сапфір-32».
Координаторка цього проєкту Катерина Стороженко стала номінанткою головної премії Донецької та Луганської областей “Свої люди 2021”.
Краматорськ – ГО «Фонд розвитку громади»
Стали співорганізаторами проведення регіонального круглого столу з управління якістю повітря разом з чеськими експертами та проєктом «Чисте повітря для України». До розмови були запрошені також представники відділів екології та підприємств-забруднювачів.
Кривий Ріг – ГО «ЕкоТЕКА»
Продовжують громадські обговорення щодо ОВД та домоглися прийняття низки екологічних умов промисловими підприємствами у регіоні. Призупинили разом з мешканцями затвердження Проєкту детального плану території для реконструкції (з розширенням) «Південно-Західного відвалу» Глеюватського кар’єру ПрАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат». Взяли участь у громадських обговореннях та сформували зауваження щодо дозволу на викиди промислового майданчика №2 та №1 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
Кременчук «Товариство охорони природи міста Кременчука»
Працюють з міськвиконкомом щодо регулювання викидів забруднюючих речовин підприємств у період НМУ, а також покращення стану атмосферного повітря в м. Кременчук.Вимагають громадської екологічної експертизи екологічної ситуації в районі Північного промислового вузла.
Луцьк – ГО «Інститут дорадництва «Чисте довкілля»
Працюють над аналізом даних про стан повітря у місті. Окремі результати опубліковані викладачами та студентами Луцького НТУ, призерами Всеукраїнського конкурсу студентських робіт 2021р. та у матеріалах VIII Міжнародного з’їзду екологів (м.Вінниця) – доповідь «Особливості оцінки стану атмосферного повітря за даними недержавних систем моніторингу».
Миколаїв – Ініціативна група «ЗА ЧИСТЕ ПОВІТРЯ!!!! НАМИВ!»
Продовжують боротися проти забруднення та викидів заводу ТОВ «Екотранс», звертаючись до ДЕІ Південно-Західного округу з вимогами перевірок.
На “Суспільному” обговорили рейтинг забруднювачів повітря “Чорна труба” від проєкту “Чисте повітря для України”.
Одеська область – ГО «Агенція розвитку пониззя Дністра»
Нарешті добилися, щоби з села Майори вивезли склад отрутохімікатів. Більше 10 років цього вимагали місцеві мешканці.
Павлоград – ГО «Місцеві стратегії»
Протягом року підписали меморандуми із сьома громадами і містом Павлоград про спільне залучення інвестицій у громаду та надання допомоги при проведенні громадських обговорень, дискусій, просвітницьких заходів.
Рівне – ГО «Екоклуб»
Довели у Верховному суді право громадськості на критику підприємства «Кроноспан» під час проведення ОВД. Це перша успішна подібна справа в Україні!
Підготували дослідження «Оцінка впливу на довкілля: умови та досвід реалізації в Україні», де проаналізували законодавство про ОВД та практику роботу обласних департаментів і регіональний моніторинг стану довкілля.
Слов’янськ – «Друкарня»
Продовжили проводити моніторинг якості повітря на мікрорайонах Слов’янська за допомогою мобільної станції Sapphire-32. Заміри були зроблені у мікрорайоні Машчермет та біля підприємства «Донмедсплав» по вул. Машчерметовській.
Харків – ГО «Еко Хаб»
Привернули увагу координаторки ООН в Україні до проблеми заводу “НОВОМЕТ” та познайомили з ініціативною групою #Ні_Харківському_Коксовому
Харків – ГО «Екологічна група “Печеніги»
Взяли активну участь у круглому столі в Києві «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до впровадження», поставивши низку гострих питань до Міндовкілля. Відео виступу голови ЕкГ “Печеніги” С. Шапаренка на круглому столі
Маєте новини? Надсилайте нам: info@cleanair.org.ua або на Фейсбук-сторінку “Чисте повітря для України”.
Підпишіться, щоб отримувати дайджест новин на пошту.