Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Екоштаб починає збір даних про злочини рф проти довкілля України під час війни

6. 3. 2022,

Кожен вибух – це забруднення повітря, вод та грунтового покриву токсичними речовинами. Вирішено створити національний екоштаб, сформувати базу експертів з оцінки завданої шкоди довкіллю по всій Україні.

Російські окупанти в ході війни спричиняють техногенні катастрофи. Вони вже обстріляли ракетами та спричинили пожежу на нафтобазах у Василькові, Охтирці, Чернігові. Підірвали газопровід у Харкові. Захоплення Чорнобильської та Запорізької АЕС, спроби захопити інші атомні станції, обстріли та руйнування об’єктів військової та критичної інфраструктури, екологічно небезпечних підприємств, де розміщуються хімічні речовини та промислові відходи – це реалії і загрози транскордонного масштабу.

Ці та інші проблеми обговорювали на засіданні національної відеоконференції, яка відбулась 4 березня за участі представників міністерств і відомств, органів місцевого самоврядування, провідних екологічних громадських організацій.

Екологів та активістів запросили долучитися до створення бази даних за такими параметрами: вплив, дата, координати, опис, наслідки, джерело, фото та відеоматеріали.

Крок 1. Надання на електронну адресу eksperty2022@gmail.com пропозицій щодо кандидатур осіб для включення до переліку експертів з оцінки завданої шкоди довкіллю внаслідок агресії росії

Крок 2. Надання членами штабу або експертами на електронну адресу povidomlenya2022@gmail.com повідомлення про подію, наслідками якої є заподіяння шкоди довкіллю.

Вже зараз можна інформацію надсилати на адресу k.polyanska@epl.org.ua

Руслан Стрілець анонсував, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України вже розробило програмне забезпечення та скоро буде розгорнуто єдиний сучасний call-центр для збирання, оброблення та формування відповідних матеріалів про екологічні злочини  для подання до Міжнародного кримінального суду.

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: