Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Азот і азотна кислота: в чому небезпека горіння

13. 4. 2022,
Відео з рудими хмарами диму від горіння азотної кислоти в Рубіжному облетіло інтернет і посипалася купа питань, наскільки це небезпечно. І чи кислотні тепер дощі в навколишніх областях. Відповів Олексій Ангурець, керівник Центру екологічного моніторингу.

Азотна кислота, нітратна кислота (HNO3) – безбарвна димуча рідина з їдким запахом, яка легко розкладається, забарвлюючись у жовтий колір.
При взаємодії з вологою в атмосферному повітрі справді утворюються кислотні дощі та тумани, які завдають значний вплив на довкілля, викликаючи корозію більшості металів, підкислючи ґрунти, завдаючи шкоди рослинності, отруюючи воду озер і ставків та ін. В залежності від концентрації наслідки можуть варіюватись.
Однак вплив вибуху азоту в Рубіжному на сусідні області був незначним. Центр екологічного моніторингу постійно відслідковує наявність азотних сполук та інших забруднювачів атмосферного повітря в населених пунктах Дніпропетровської області. Наразі стан повітря та радіаційний рівень в межах норми.
Одначе варто знати про вплив викидів азоту кислоти на здоров’я:
Випари азотної кислоти викликають серйозне подразнення всіх слизових оболонок, очей, дихальних органів. При слабких отруєннях з’являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях – набряк легенів.
Пам’ятайте, що у випадку підозри на хімічне забруднення на вулиці:
Не виходьте з приміщення, щільно зачиніть всі двері та вікна, одягніть вологі маски, за наявності – протигази

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: