Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Міндовкілля почало співпрацю з EcoCity у попередженні про забруднення повітря та радіацію

14. 6. 2022,

Офіційний вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля ЕкоЗагроза, крім даних державних постів, тепер включає дані всеукраїнської мережі громадського моніторингу. Майже 200 станцій EcoCity, попри військові дії, щоденно забезпечують моніторинг якості повітря в різних регіонах, мирних і окупованих, та оцінюють концентрацію різних забруднювачів та рівень радіації 24/7.

Відповідний меморандум про співпрацю офіційно укладено між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та ГО «Фрі Ардуіно».

«Мета Меморандуму – підтримка Міністерства у частині екологічного моніторингу, збирання та фіксації інформації про стан довкілля у різних регіонах України та потенційні екологічні загрози, розроблення планів про їх ліквідацію та розрахунку збитків, завданих довкіллю», – говорить Олексій Трелевський, голова правління ГО «Фрі Ардуіно» та засновник Української мережі громадського моніторингу якості повітря EcoCity. – Ми як досвідчені розробники, допоможемо державі у розвитку системи автоматичного збирання та фіксації інформації про екологічні загрози. Наші розумні пристрої використовують різні типи сенсорів для моніторингу вмісту у повітрі 19 забруднюючих речовин та радіацію і попереджають про небезпечний рівень забруднення».

У офіційному застосунку ЕкоЗагроза на інтерактивній мапі України можна подивитися стан та якість атмосферного повітря та рівень радіаційного забруднення по всій Україні, в режимі реального часу, з географічною прив’язкою до місцевості – на основі даних Української мережі громадського моніторингу EcoCity. І все це без жодної оплати з боку держави чи населення, завдяки підтримці проєкту «Чисте повітря для України», який реалізується неурядовими організаціями «Арніка» (Чеська республіка) та «Фрі Ардуіно» (Івано-Франківськ) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми сприяння Програми сприяння переходу Transition та Національного фонду на підтримку демократії  (NED, USA).

 «На сьогодні мережа громадського моніторингу забруднення повітря в Україні EcoCity налічує понад 600 інстальованих станцій по всій території України. Незважаючи на страшні наслідки війни, щоденно до 200 цих станцій надають результати моніторингу онлайн, – говорить Марцела Черноцова, координаторка чесько-українського проєкту  «Чисте повітря для України». Хочу наголосити, що зараз мережа EcoСity передає дані про рівень радіації безпосередньо з прифронтових територій, близьких до окупованих, зокрема з району найбільшої в Європі Запорізької атомної станції».

Ще в минулому році EcoCity налагодили співпрацю з муніципалітетами, академічним співтовариством, громадськістю, передаючи їм дані про забруднення довкілля в режимі реального часу.

«Мережа EcoCity дбає не лише про кількість станцій, але в першу чергу про якість і надійність вимірювань. Технічна підтримка та обслуговування станцій, постійне удосконалення алгоритмів аналізу та інтерпретації даних – все це забезпечує довіру до результатів громадського моніторингу. Проведений у минулому році колокаційний експеримент допоміг визначити кращі сенсори, дані яких мінімально відрізняються від референсних методів, – додає Максим Сорока, експерт з екологічної безпеки проєкту «Чисте повітря для України». – Цей рік важливий для громадського моніторингу якості повітря та мережі EcoCity. Війна росії супроти Українського народу стимулювала розвиток нового рівня моніторингу –  ми змінюємо  застарілі підходи та  моделі станцій, збільшуємо кількість сенсорів хімічної та радіаційної небезпеки  – бо саме це новий виклик громадського моніторингу під час війни».

Тепер населення України може мати точну інформацію про індекс якості повітря у своєму смартфоні та у разі вибухів, пожеж швидко перевірити безпеку довкілля.  А також зафіксувати та передати дані про екологічні злочини. Скачати застосунок можна безкоштовно з Google Play.

Більше інформації та матеріалів:

сайт https://cleanair.org.ua

Комунікаційниця Тетяна Жавжарова: 099-756-18-95 Telegram, Viber

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: