Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Кропивницький офіційно приєднався до міжнародної програми “Чисте повітря для України”

22. 12. 2022,

У місті вже працює кілька станцій EcoCity. Офіційно підписано меморандум про співпрацю з Кіровоградською ОВА.

Програма «Чисте повітря для України» надає Кропивницькому найсучаснішу станцію з модулем радіаційного фону та датчиком радіації Arnika Hazard Monitor.

Цієї осені станція Ecocity вже подарована ГО “Флора”, з якою активно працює Програма. ЦУНТУ уже рік використовує такі станції у навчальному процесі.

Тож у Кропивницькому буде вже 5 станцій Ecocity, і це дасть картину того, яким повітрям дихають містяни, для планування управлінням якістю повітря та досягнення безпеки довкілля.

У Кропивницькому вже релізується “Програма державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря на 2022-2026 рік для зони Кіровоградська».

“Прогнозування та управління якістю повітря є важливими засадами державної політики у сфері довкілля, – зазначає Павло Конопко, перший заступник голови Кіровоградської ОВА. – Військовий стан спричинює важкі наслідки економічного спрямування та для довкілля. Ці наслідки є неконтрольованими”. Кіровоградщина є урановою столицею України, тож для них важливим є радіаційний контроль.

 

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: