Формула: NОх/NО2
Характеристики:
Між найбільш поширені оксиди азоту входять оксид азоту (NO) і діоксид азоту (NO2). Це коричневий аж червоний газ з виразним різким запахом.
Знаходиться:
Оксиди азоту є природною частиною навколишнього середовища, вони в основному утворюються в промисловості, шляхом спалювання скам’янілого палива при високій температурі. Вони проникають в побут із зовнішнього повітря, при палінні або з газових плит. Вони також потрапляють у повітря з автомобільних вихлопних газів. NO – одна з речовин, що викликають парниковий ефект.
Вплив:
Основна токсична дія діоксиду азоту – подразнення слизової. Перші ознаки отруєння – печуть очі, падає артеріальний тиск, головні болі та важке дихання. Хронічне отруєння може викликати частіший пошкодження зубів або кон’юнктивіт.
Оксид азоту дуже легко проникає в легені та кров, а оскільки він мало розчинний у воді, проникає і в нижні дихальні шляхи. Це є загроза особливо для дітей та чутливих людей, що мають проблеми з астмою.
Обмеження:
За даними ЄС та ВООЗ, обмеження для короткочасної концентрації – 30 хвилин – встановлена на рівні 200 мкг / м3 (мікрограми на кубічний метр повітря).