Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Онлайн-конференція «Моніторинг стану довкілля в контексті уроків Чорнобильської катастрофи»

26. 4. 2021

22 квітня проєкт «Чисте повітря для України» спільно з партнерами EcoCity, Ecodiit – Кафедра Хімія та інженерна екологія ДНУЗТ та мережею підтримки громадських досліджень DOVKOLA провели онлайн-конференцію «Моніторинг стану довкілля в контексті уроків Чорнобильської катастрофи».

Під час конференції експерти обговорили екологічні сенси Чорнобильської катастрофи.

«Чорнобильська катастрофа показала важливість доступності та прозорості екологічної інформації. Багатьох трагічних наслідків можна було уникнути, якби інформація про радіоактивну хмару була публічною, якби ми оперативно знали про стан і якість довкілля. Не треба боятися знань, треба боятися невігластва», – підкреслює науково-технічний консультант проєкту «Чисте повітря для України» Максим Сорока.

Скачати презентацію Максима Сороки можна тут>>>  2021-04-22-У-пошуках-екологічних-сенсів-Чорнобильської-катастрофи (2)

Поки держава гальмує, за останні роки саме громадяни зробили дуже багато для створення системи попередження про можливі небезпеки. В кожному місті вже встановили як мінімум по кілька станцій громадського моніторингу.

Олексій Трелевський, куратор групи розробників мережі EcoCity, провів презентацію сучасних станцій моніторингу з датчиками радіаційного забруднення.

Під час дискусії була обговорена тема взаємодії академічного та громадського середовища у вирішенні проблеми екологічного моніторингу та підкреслена необхідність створення системи попередження про небезпечні ситуації.

Подивитися відеозапис конференції можна за посиланням

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: