У Вінницькому національному технічному університеті, на факультеті комп’ютерних систем і автоматики, запрацювала станція моніторингу якості повітря від Ecocity.
Станція Air Fresh Max з Environment OS щохвилини збирає і відправляє на сервер дані сенсорів про концентрацію пилу (PM1, PM2.5, PM10), NO2, CO, CO2, озон (O3), формальдегід, леткі органічні речовини, а ще вимірює температуру, вологість, атмосферний тиск.
Пристрій був придбаний за спонсорські кошти, завдяки кафедрам САІТ, АІІТ та КСУ, і тепер їх студенти та аспіранти зможуть аналізувати дані пристрою під час своїх занять.
Загальні результати спостережень доступні також усім охочим онлайн https://eco-city.org.ua/?zoom=15&lat=49.232957&lng=28.410032&station=1315&random=1856994
Встановленню станції передувало підписання Меморандуму між ВНТУ та ГО «Фрі Ардуіно», яка підтримує Українську мережу громадського моніторингу якості повітря Eco City в рамках проєкту «Чисте повітря для України».
«Згідно Меморандуму, ми будемо співпрацювати з обробки та аналізу даних моніторингу якості повітря, отриманих по Вінниці, де наша мережа єдина», – коментує Олексій Трелевський, засновник і куратор мережі громадського моніторингу Ecocity, – Великі дані мають наукову і навчальну цінність для університетів. Аналітикам цікаво працювати з масивами даних, знаходити закономірності, будувати прогнози».
Раніше Меморандуми про співпрацю уклали два вищі технічні освітні заклади Дніпра.