Запрошуємо на круглий стіл у Дніпрі 7 грудня 2021 року.
ДНІПРО / ПРАГА – У Європі кількість смертей через забруднення повітря неухильно зменшується протягом останніх десятиліть. Проте рівень забруднення повітря в Україні, особливо в містах, все ще небезпечно високий. Україна в 2019 році отримала новий інструмент захисту екологічної безпеки жителів за зразком країн ЄС і має готувати регіональні плани управління якістю повітря.
Про те, як реалізуються ці плани зменшення забруднення повітря та які основні перешкоди потрібно подолати, будуть говорити представники влади та громадськості, науковці на круглих столах у Краматорську, Дніпрі та Києві, організованих чесько-українським міжнародним проєктом «Чисте повітря для України». Проєкт реалізується в Україні з 2018 року, за його підтримки створена найбільше мережа громадського моніторингу Eco city.
Дніпро: 7 грудня з 14:00 до 16:00
Місце: Дніпровська політехніка, вул. Яворницького, 19, корпус 1
Учасники круглого столу:
Мартін Скальський, голова ГО «Арніка» (Чехія).
Марсела Черноцова, координаторка проєкту «Чисте повітря для України» ГО «Арніка» (Чехія).
Олег Семенко, директор Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради (Дніпро).
Олексій Ангурець, голова ГО «Зелений світ – Друзі Землі», заступник директора КП «Центр екологічного моніторингу» (Дніпро).
Марина Ратушна, координаторка з питань промислового забруднення ГО «Екодія» (Київ).
Юрій Бучавий, доцент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» (Дніпро).
Буде презентоване дослідження «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до реалізації», підготоване експертами проєкту, потім відбудеться обговорення планів Дніпра зі зменшення забруднення повітря.
Також буде урочисто підписано Меморандум про співпрацю між «Дніпровською політехнікою» та чеською екологічною ГО «Арніка» і найбільшою в Україні Мережею громадського моніторингу Ecocity.
«Відсутність інформації є основною перешкодою у пошуку вирішення проблеми забруднення в Україні. Більшість регіонів не мають сучасних систем моніторингу якості повітря на основі сучасних технологій. Якщо моніторинг існує, то дані зазвичай не є загальнодоступними», – каже провідний автор дослідження, експерт «Центру екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець. Саме це підприємство з річним бюджетом лише близько 3 млн. грн. керує мережею з 15 стаціонарних станцій моніторингу у місті Дніпрі та публікує всю інформацію в Інтернеті. У 2019 році вони придбали сучасну пересувну лабораторію моніторингу і проводять високоточні вимірювання в більш віддалених або проблемних місцях.
У дослідженні аналізується ситуація в п’яти областях: Київській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій та Донецькій, які охоплюють промислові «зони» та «агломерації», що представляють собою найбільш забруднені райони країни, що потребують особливої уваги.
Програма круглого столу:
13.30 – Реєстрація.
14.00 – Відкриття круглого столу. Вітальне слово:
– Мартін Скальський (голова ГО «Арніка» (Чехія)
– Семенко Олег Борисович (директор Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради)
– Березань Сергій Сергійович (заступник начальника управління з питань екології та природних ресурсів виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради)
– Павличенко Артем Володимирович (перший проректор, професор кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ “Дніпровська політехніка”)
14.20 – Підписання меморандуму про співпрацю
14.30 – Олексій Ангурець (КП «Центр екологічного моніторингу», ГО «Зелений світ – Друзі Землі»): Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до впровадження.
15.00 – Марина Ратушна (ГО «Екодія»): Реалізація планів поліпшення якості повітря в країнах Європи.
15.20 – Юрій Бучавий (НТУ «Дніпровська політехніка»): Проблема збору та обробки вхідних даних для імплементації системи моніторингу атмосферного повітря в зонах та агломераціях згідно Постанови №827 КМУ
15.40 -16.30 – Обговорення
Модератор круглого столу – Павло Хазан, депутат Дніпропетровської обласної ради
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/xZQgMJLbZcsNLM8o6
З питань участі у заходах звертайтеся:
Alina Mashenko, координатор заходів проєкту «Чисте повітря для України»
tel.: +38 099 303 32 32 / tel.: +38 063 514 59 49 / info@cleanair.org.ua
Для отримання додаткової інформації:
Tetiana Zhavzharova: Telegram/Viber/WhatsApp: 099 756-18-95