Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

На конференції «Повітря війни» обговорили вплив військових дій та шляхи відновлення чистого повітря для України

29. 9. 2022

Представляємо презентації з міжнародної науково-практичної конференції про відновлення якості повітря, організованої 27 вересня 2022 року ГО «Арніка» та «Фрі Ардуіно».

За півроку війни в Україні злочини проти довкілля нанесли мільярдні збитки, і забруднення повітря триває з кожним пострілом і вибухом, пожежею. Складність у тому, що при плануванні зеленого відновлення ми маємо враховувати ці наслідки, при тому спланувати відбудову так, щоб довкілля стало більш безпечним, ніж було до війни.

На міжнародній конференції екологи та науковці, предствники державних і місцевих органів влади обговорили фіксацію екологічних злочинів в Україні за ці півроку, способи оцінки заподіяної шкоди внаслідок забруднення атмосферного повітря під час військових дій, досвід і результати застосування державних та громадських сервісів моніторингу якості повітря на прикладі Запоріжжя та Кременчука, а також досвід Чехії у відновленні чистого повітря.

Конференція «Повітря війни: як моніторинг допоможе відновити чисте повітря для України»

Програма>>conference program 27 09 2022

Доповіді конференції «Повітря війни»

Віталій Власенко, заступник міністра Міністерства екології та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Функціональні можливості вебсайту та мобільного додатку «ЕкоЗагроза», щодо виявлення та фіксації випадків порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища на території України.

Читати>>01 War air Ecozagroza Vlasenko 27.09.2022

Михайло Савенець, робоча група ДЕІ щодо нової методики оцінки збитків для довкілля у частині атмосферного повітря, старший науковий співробітник відділу моніторингу атмосфери Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України. Оцінка заподіяної шкоди внаслідок забруднення атмосферного повітря під час військових дій.

Читати>>1 War air damages Savenets 27 09 22

Ірина Пірогова, заступниця директора департаменту захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації. Якість атмосферного повітря за 1 півріччя 2022 м. Запоріжжя.

Читати>>2 War air Zaporizhia Pyrogova Iryna 27 09 2022

Яхим Бржезіна, Ph.D. начальник відділу якості повітря Чеського гідрометеорологічного інституту. «Air quality monitoring and information distribution during periods of high level of air pollution in the Czech Republic».

Читати>>3 War air pollution Brzezina 27 09 22

Максим Сорока, експерт з екологічної безпеки мережі «Довкола», науково-технічний консультант проекту «Чисте повітря для України».  Корисні сервіси для громад, які створює онлайн-моніторинг якості повітря під час війни.

Читати>>4 War air Servises Soroka 27 09 22

Олексій Трелевський, куратор Української мережі моніторингу EcoCity.  Побудова мережі онлайн-моніторингу якості повітря та радіації у громаді.

Читати>>5 War air Trelevsky Monitoring 27 09 22

Бахарєв Володимир, директор НВІ механічної інженерії, транспорту та природничих наук, д.т.н., проф., Кременчуцький національний університет Розширення можливостей автоматизованих геоінформаційних систем за рахунок системної інтеграції процесів державного, комунального та громадського моніторингу навколишнього природного середовища.

Читати>>6 War air Kremenchuk Baharev 27 09 22

Відеозапис конференції>>

Також у цей день відбувся круглий стіл «Ціна чистого повітря», матеріали тут>>

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: