Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Підписання Меморандуму про співпрацю з Кіровоградщиною

19. 12. 2022

Відбулося офіційне підписання Меморандуму про співпрацю між Кіровоградською обласною державною адміністрацією та міжнародною програмою “Чисте повітря для України”, яку реалізують в Україні ГО “Арніка” (Чехія) та ГО “Фрі Ардуіно” (Івано-Франківськ).

У вступній промові Марцела Черноцова, координаторка міжнародної програми «Чисте повітря для України», висловила підтримку Чеської республіки Україні у боротьбі з Росією. ГО «Арніка» збирала гуманітарну допомогу нашим колегам-екологам у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі.  «З 2017 року ми ведемо довготривалу кампанію за чисте повітря в Україні. Підтримуємо громадську мережу моніторингу якості повітря Ecocity, – розповіла Марцела. – Ведемо оцінку впливу війни на довкілля. На жаль, багато станцій мережі на Сході і Півдні країни зруйновані чи відключені. Ми не лише фіксуємо збитки довкіллю від війни, але й відновлюємо Українську мережу моніторингу, встановили нові станції в Рівному, Кременчуку, Кропивницькому. Додали до базових станцій нові сенсори хімічного забруднення та радіації. Ми раді співпраці з Кропивницьким».

Павло Конопко, перший заступник голови Кіровоградської ОВА: «Військовий стан спричинює важкі наслідки економічного спрямування та для довкілля. Ці наслідки є неконтрольованими. Тож ми підписуємо меморандум про співпрацю у захисті навколишнього природного середовища та дотримання основоположних прав і свобод люди на чисте довкілля і радіаційний контроль. Я 15 років займаюсь радіаційним контролем, тому до мене дуже дотична ця тема, і буду її підтримувати. Підписання Меморандуму є доцільним у реалізації заходів програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря на 2022-2026 рік для зони Кіровоградська».

Прогнозування та управління якістю повітря є важливими засадами державної політики у сфері довкілля, додав експерт. Кіровоградщина є урановою столицею України, тож для нас важлива ця співпраця.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської ОВА В’ячеслав Дубровський привітав екологічну спільноту з таким важливим кроком уперед. «Право дихати чистим повітрям – одне з життєво необхідних для кожної людини», – додав він.

Як додала начальник відділу екології та контролю за використанням земель Кропивницької міської ради Галина Негода, станції громадського моніторину цікаві доступністю та відкритістю. Відповідно до державних спостережень, відсоток проб з перевищенням ГДК фіксується в зоні впливу підприємств. Тож важливо ставити станції в центрі міста та відстежувати якість повітря в різних районах.

Завідуюча кафедри екології Центрально українського національного технічного університету Ольга Медведева вважає, що громадськість може більше долучатись до спостережень за якістю повітря. ЦУНТУ уже рік використовує такі станції у навчальному процесі.

Людмила Шестакова, ГО «Флора», подякувала програмі «Чисте повітря для України» за обладнання, яке надають усій Україні. Ця ГО теж отримала на днях станцію, яку планує поставити біля Інгульської шахти.

Олексій Трелевський, куратор Ecocity у відповідь висловив повагу до Кіровоградської ОВА та надію на багаторічну співпрацю.  Завдяки програмі «Чисте повітря для України», Кропивницький матиме найсучаснішу станцію з модулем радіаційного фону та датчиком радіації Arnika Hazard Monitor.

Тож у Кропивницькому буде вже 5 станцій Ecocity, і це дасть картину того, яким повітрям дихають містяни, для планування управлінням якістю повітря та досягнення безпеки довкілля.

 

Запис: https://youtu.be/yaRez1B3ZHM

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: