Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Воркшоп «Моніторинг хімічної та радіаційної загрози в умовах війни»: корисні матеріали

12. 6. 2023

9 червня 2023 року у зв’язку з катастрофою на Каховському водосховищі, експерти програми “Чисте повітря для України” вчили представників громад, ОМС і ГО  розпізнавати  ситуації реального хімічного чи радіаційного забруднення.

Чергові злочини росіян посилили ризики екологічних та техногенних катастроф із тяжкими наслідками для життя та здоров’я людей. Підрив Каховської ГЕС, який спричинив ризики радіаційної катастрофи на Запорізькій АЕС, підрив аміакопроводу в Куп’янську, який загрожував Харківщині та Донеччині хімічним ураженням – що далі?

Необхідно навчитися оперативно розпізнати  ситуації хімічного чи радіаційного забруднення з допомогою сучасних сервісів екологічного моніторингу, щоб реагувати зразу, як щось сталося, а не через 3-6 годин.

Тому на воркшопі «Моніторинг хімічної та радіаційної загрози в умовах війни» 9 червня 2023 року експерти програми “Чисте повітря для України” зібрали понад 40 представників громад, які перебувають під загрозою хімічних та радіаційних уражень. Моніторинг повітря та радіаційного фону є частиною системи попередження та боротьба з дезінформацією для посилення громадянської стійкості та оборони, вважають європейці та допомагають нам у цьому.

Марцела Чернохова, координаторка  чесько-української програми «Чисте повітря для України» (ГО «Арніка», Чехія), розповіла, що міжнародна спільнота уважно стежить за впливом війни на довкілля України та готується допомагати у відновленні країни. Підготовано аналітичне дослідження про наслідки військових дій, яке перекладено ангоійською мовою, щоб світ знав про злочини росіян.

Олексій Ангурець, експерт програми «Чисте повітря для України», розповів про хімічні загрози від ворожих обстрілів, на а що звертати увагу  та як реагувати на небезпечні концентрації хімічних речовин.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ>>09 06 2023 Chemical alarm Angurec

Чому важливо мати сповіщення для населення про небезпечні ситуації, як отримати таку оперативну інформацію щодо забруднення повітря та радіації, якими засобами моніторингу повітря та радіації можна користуватися на безкоштовній основі, розповів Олексій Трелевський, куратор Української мережі моніторингу EcoCity, експерт програми “Чисте повітря для України”.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ>>09 06 2023 Danger alarm Trelevsky

ПЕРЕДИВИТИСЯ ВІДЕОЗАПИС>>

Збережіть собі посилання на статті та відео з порадами експертів програми «Чисте повітря для України» щодо розпізнавання та реагування на екозагрози:

Радіація: як дізнатися онлайн і що робити

#shorts video Є радіація чи нема?

#shorts video Як діти при хімічній атаці

#shorts video Хімічна зброя – як розрізнити

Витік аміаку: що робити

Обстріл фосфором: що робити

#shorts video Що робити при обстрілі білим фосфором

#shorts  Обстріл застав вас на вулиці

#shorts video Місця, де не можна укриватися

Програма «Чисте повітря для України» реалізується неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з українськими громадськими організаціями та ініціативами за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

 

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: