Захід відбудеться 24 жовтня о 14:00 у м. Запоріжжя (точну адресу буде надіслано всім зареєстрованим учасникам за декілька днів до заходу)
форма реєстрації для участі >>
Будемо обговорювати роль громадського моніторингу атмосферного повітря Запорізької області та м. Запоріжжя, а також наслідки війни для довкілля.Також під час заходу буде представлено найбільшу українську мережу моніторингу атмосферного повітря EcoCity та статистично-аналітичні звіти (за результатами вимірювань мережі) та дослідження партнерів програми на тему війни. Зокрема, презентуємо результати аналізів ґрунту та осаду з дна Каховського водосховища, зразки яких в липні збирали представники програми “Чисте повітря для України” разом із чеськими фахівцями компанії “Деконта” поблизу Запоріжжя. Водночас поділимося даними зі звіту “Air pollution in Ukraine as seen from space – the effects of the war”, який команда “Чистого повітря для України” адаптувала українською, в якому йдеться, в тому числі про те, чому застаріла промисловість впливає на стан повітря України більше, ніж війна.
Програма круглого столу
- 13:30-14:00 Реєстрація учасників
- 14:00-14:05 Відкриття круглого столу. Марцела Чернохова, координаторка програми “Чисте повітря для України”
- 14:05-14:10 Антон Петрухін, директор Департаменту захисту довкілля Запорізької ОВА. Вітальне слово
- 14:10-14:15 Олег Бігдан, В.о. начальника Державної екологічної інспекції Південного округу. Вітальне слово
- 14:15-14:20 Тетяна Жавжарова, голова ГО «Екосенс». Вітальне слово
- 14:20-14:35 Марцела Чернохова, координаторка програми “Чисте повітря для України”. “Дослідження наслідків війни в Україні: від космічних спостережень до аналізу ґрунтів”
- 14:35-14:50 Антон Петрухін, директор Департаменту захисту довкілля Запорізької ОВА. “Про забезпечення дотримання вимог екологічної безпеки у м. Запоріжжя”
- 14:50-15:05 Олексій Трелевський, технічний експерт програми “Чисте повітря для України”. “Як моніторинг якості повітря та радіаційного фону надає безпекову інформацію для населення в умовах війни”
- 15:05-15:20 Олексій Ангурець, експерт програми “Чисте повітря для України”. “Системний аналіз даних громадської мережі моніторингу EcoCity”
- 15:20-15:30 Євген Тулушев, завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ».
- 15:30-15:40 Тетяна Жавжарова, голова ГО «Екосенс». Про роботу ГО «Екосенс» у попередженні населення щодо екологічних ризиків під час війни
- 15:40-15:50 Тетяна Ярмохіна, уповноважена секретарка Духовної ради християнських церков Запорізької області. Про проєкти екопросвіти з дітьми та людьми з особливими потребами
- 15:50-16:00 Неля Божко, вчителька біології гімназії №6. Про досвід викладання біології із використанням даних зі станції Екосіті
- 16:00-16:10 Світлана Розсохач, вчителька географії гімназії №65. Про роль школи в екопросвіті, свої попередні проєкти із сортування відходів та як планує працювати зі станцією Екосіті
- 16:10-16:30 Обговорення, відповіді на питання: навіщо населенню знати про екологічні ризики, як розвивати екологічну свідомість, хто та як має пояснювати населенню, що відбувається та як берегти довкілля, що потрібно робити разом, щоб підвищити рівень знань та екологічної свідомості населення зараз й допомогти післявоєнному зеленому відновленню.
- 16:30-17:00 Кава, спілкування
Теми для обговорення:
- місце громадського моніторингу в системі моніторингу довкілля під час війни – доступ до даних моніторингу якості повітря, своєчасне попередження про радіаційну та хімічну загрози;
- поєднання громадського та муніципального моніторингу довкілля – відповідь на запит громади;
- вплив на довкілля війни росії проти України;
- відновлення довкілля Запорізької області: що варто робити вже зараз.
Організатори: Проєкт “Чисте повітря для України”, чеська неурядова організація «Арніка» (Чехія), Українська мережа EcoCity, ГО «Екосенс» (м.Запоріжжя), ГО “Зелений світ – Друзі Землі” (м. Дніпро)
Захід відбувається за сприяння Запорізької ОВА.
Програма «Чисте повітря для України» реалізується нами в Україні з 2018 року за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition. Ми підтримуємо локальні природоохоронні ініціативи, розвиток громадського моніторингу довкілля, тематичні дослідження та посилення екологічної просвіти, здійснюємо адвокаційну діяльність та підтримуємо співпрацю інституцій громадянського суспільства з академічними спільнотами.