15 вересня проєкт «Чисте повітря для України» за підтримки ГО Arnika провів круглий стіл «Розбудова регіональних систем оповіщення населення про ризики забруднення атмосферного повітря».
Захід відбувся у рамках Міжнародного Запорізького екофоруму-2021, який зібрав представників органів місцевого самоврядування з різних українських та зарубіжних міст і громад та чиновників різних державних установ, науковців, громадських активістів, освітян і студентів.
Програма заходів
Спершу експерти проєкту взяли участь у науковій конференції «Прогнозування, попередження та використання даних моніторингу стану навколишнього середовища у діяльності органів влади».
Якуб Ахрер, заступник керівника Департаменту якості повітря Департаменту охорони повітря Міністерства охорони навколишнього середовища Чехії, розповів про підготовку та реалізацію регіональних планів покращення якості повітря.
Олексій Ангурець, директор КП “Центр екологічного моніторингу, Дніпропетровської ОР”, поділився досвідом упровадження моніторингу у Дніпропетровській області.
Максим Сорока, к.т.н. (PhD), доцент кафедри “Хімія та інженерна екологія” ДНУЗТ, науково-технічний консультант міжнародного проєкту ”Чисте повітря для України”, координатор мережі “Довкола”, виступив із доповіддю про моніторинг забруднення повітря міст промислових агломерацій альдегідами та іншими леткими органічними сполукам
Після цього Arnika запросила відвідувачів Екофоруму на круглий стіл «Розбудова регіональних систем оповіщення населення про ризики забруднення атмосферного повітря». Мета цього року для Запоріжжя – створення системи АЛАРМ-сповіщення про небезпечний рівень забруднення повітря.
Про це розповіла Ірина Пірогова, заступниця директора Департаменту захисту довкілля Запорізької ОДА.
Мартін Скальськи, голова ГО Arnika, експерт міжнародного проєкту “Чисте повітря для України”, проаналізував досвід боротьби за чисте повітря у Чеській республіці та в Україні та ті зміни, що сталися за 2 роки.
Нікола Царіч, голова Nádech NGO (Прага, Чехія), розповів про участь громадськості у підготовці регіональних та міських планів покращення якості повітря. Досвід Чехії, де теж були брудні металургійні підприємства, може бути корисним Україні.
Олексій Трелевський, засновник мережі громадського моніторингу EcoCity, поділився досягненнями побудови інтелектуальної системи моніторингу якості довкілля.
Після заходу учасники продовжили дискусію у неформальній обстановці та Атмосферній вечірці.