Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Круглий стіл у Харкові 20/09/2021

27. 9. 2021

20 вересня у Харкові було організовано круглий стіл “Чисте повітря для Харкова: від громадського моніторингу до комплексного управління якістю повітря”.

На заході відбулося експерте обговорення сучасних проблем державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

 У круглому столі взяли участь представники виконавчого комітету Харківської міськради, депутатського корпусу, комісії з питань екологічної політики, комісії з питань житлово-комунального господарства, з питань соціального захисту та охорони здоров’я, екологічної інспекції, Департаменту екології та природних ресурсів Харківської ОДА,  науковці, громадські організації Харкова, Праги, Івано-Франківська.

Учасники заходу розглянули європейський досвід в цій царині, кращі українські практики і сучасний стан моніторингу в Харкові.

У вступному слові Мартін Скальскі та Марсела Черночова з ГО “Арніка” розповіли про результати, плани та можливості для громадян, які надає Міжнародний проєкт «Чисте повітря для України».

Martin_Skalsky_&_Marcela_Cernochova

Потім Нікола Царіч (ГО «Надех») виступив із доповіддю про досвід міста Острава (Чеська Республіка) у боротьбі із промисловим забрудненням.

Nikola_Caric

Самі харків’яни були рішучими та налаштованими на результат.

Віталій Затенко із екологічної групи «Печеніги» висловився про можливості відновлення та розвитку державної системи моніторингу повітря у місті Харків.

Олександр Константинів (ECO-HUB Kharkiv) розповів багато цікавого про свій досівід вимірювань якості повітря та надав ретроспективу розвитку громадянського руху за чисте довкілля міста Харків.

Олександр_Константинів

Як завжди, жваво виступив Максим Сорока (Українська мережа підтримки громадських досліджень «Довкола»), проаналізувавши досвід залучення громадян до моніторингу якості повітря міста Харкова у моделі “Citizen Science”.

Maksym_Soroka

Вимогою учасників стало створення при Харківській міськраді та ХОДА відповідних робочих груп із обов’язковим включенням до них громадських активістів для обговорення.

Запис заходу дивіться на Фейсбук-сторінці “Чисте повітря для України”

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: