Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Круглий стіл у Харкові 20/09/2021

27. 9. 2021

20 вересня у Харкові було організовано круглий стіл “Чисте повітря для Харкова: від громадського моніторингу до комплексного управління якістю повітря”.

На заході відбулося експерте обговорення сучасних проблем державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

 У круглому столі взяли участь представники виконавчого комітету Харківської міськради, депутатського корпусу, комісії з питань екологічної політики, комісії з питань житлово-комунального господарства, з питань соціального захисту та охорони здоров’я, екологічної інспекції, Департаменту екології та природних ресурсів Харківської ОДА,  науковці, громадські організації Харкова, Праги, Івано-Франківська.

Учасники заходу розглянули європейський досвід в цій царині, кращі українські практики і сучасний стан моніторингу в Харкові.

У вступному слові Мартін Скальскі та Марсела Черночова з ГО “Арніка” розповіли про результати, плани та можливості для громадян, які надає Міжнародний проєкт «Чисте повітря для України».

Martin_Skalsky_&_Marcela_Cernochova

Потім Нікола Царіч (ГО «Надех») виступив із доповіддю про досвід міста Острава (Чеська Республіка) у боротьбі із промисловим забрудненням.

Nikola_Caric

Самі харків’яни були рішучими та налаштованими на результат.

Віталій Затенко із екологічної групи «Печеніги» висловився про можливості відновлення та розвитку державної системи моніторингу повітря у місті Харків.

Олександр Константинів (ECO-HUB Kharkiv) розповів багато цікавого про свій досівід вимірювань якості повітря та надав ретроспективу розвитку громадянського руху за чисте довкілля міста Харків.

Олександр_Константинів

Як завжди, жваво виступив Максим Сорока (Українська мережа підтримки громадських досліджень «Довкола»), проаналізувавши досвід залучення громадян до моніторингу якості повітря міста Харкова у моделі “Citizen Science”.

Maksym_Soroka

Вимогою учасників стало створення при Харківській міськраді та ХОДА відповідних робочих груп із обов’язковим включенням до них громадських активістів для обговорення.

Запис заходу дивіться на Фейсбук-сторінці “Чисте повітря для України”

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: