Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

АНОНС: конференція «Екологічні наслідки російської війни в Україні: разом до майбутнього відновлення українського довкілля»

10. 3. 2023

Запрошуємо фахівців із екологічної безпеки та міжнародних відносин, фахівців із питань післявоєнного відновлення громад до участі в міжнародній онлайн-конференції, яка відбудеться 21 березня з 10:00 до 13:00. 

Оскільки військові дії негативно впливають  не лише на інфраструктуру, але і погіршують безпеку довкілля, то для допомоги Україні, для залучення досвіду міжнародних експертів у подоланні наслідків війни ми організовуємо міжнародну конференцію «The Environmental Consequences of Russian War in Ukraine: Together for the future recovery of the Ukrainian Environment» («Екологічні наслідки російської війни в Україні: разом до майбутнього відновлення українського довкілля»).

Зокрема, ми представимо для міжнародної аудиторії аналітичний звіт експертів програми «Чисте повітря для України» про вплив військових дій на довкілля протягом першого року війни.  Окрім аналізу завданої довкіллю шкоди, в роботі піднімаються питання відновлення України відповідно до умов сталого розвитку.

У заході візьмуть участь представники Міністерства довкілля Чеської республіки, представники Чеського посольства в Україні, а також Посольств інших європейських країн, представники МЗС Чехії, екологи та науковці з України та різних країн Європи, які працюють у темі  оцінки впливу військових дій на довкілля.

Робочі мови конференції – англійська та українська (синхронний переклад).

Мета цієї конференції – надати можливість дослідникам та експертним колам представити поточні результати екологічних наслідків російської війни в Україні а також ідеї щодо їх подолання. Доповідачі зосередяться на війні в Україні, але також представлять міжнародний огляд та поділяться прикладами шкоди, завданої військовими діями в минулому.

Війна, яку веде Росія проти України, є найбільшим збройним конфліктом на європейському континенті з часів Другої світової війни. Завданням конференції є ініціювати більш детальні дослідження пошкоджених територій та сприяти міжнародній розробці плану відновлення навколишнього середовища і відбудови країни, базуючись на принципах сталого розвитку.

Основні теми для обговорення: 

  • Яку небезпеку для довкілля становлять озброєння та військова техніка?
  • Як військові дії впливають на окремі компоненти довкілля (повітря, воду, ґрунт)?
  • Які висновки та прогнози можна зробити щодо негативного впливу війни на довкілля в середньостроковій та довгостроковій перспективі?
  • Чи була подібна шкода навколишньому середовищу в минулому внаслідок війн? Які існують міжнародні механізми відшкодування такої шкоди?
  • Які проблеми пов’язані з відновленням забруднених ділянок?
  • Які найважливіші екологічні питання слід обговорювати після закінчення війни?
  • Як поєднати післявоєнне відновлення міст та економіки України з дотриманням екологічних стандартів та принципів сталого розвитку?

Модераторка: Анна Єлісєєва, PhD, Європейська партія зелених

Доповідачі: 

10:30 – 11:00 Вступ – модератор Анна Єлісєєва, PhD, Європейська партія зелених (5 хв.)

Вітальне слово. Якуб Левандовскі, Посольство Чеської Республіки (5 хв.)

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Ставнійчук Олександр, заступник начальника Управління екологічного контролю та методології – начальник відділу екологічного контролю. Масштаби екологічних злочинів, спричинених російською агресією на території України. (10 хв.)

Міхал Паствінський, Міністерство навколишнього середовища, Чеська Республіка (5 хв.)

11:00 – 11:15 Олексій Ангурець – Огляд доповіді: Екологічні наслідки російської війни в Україні (Чисте повітря для України / Зелений світ) (15 хв.)
11:15 – 11:30 Мирослав Гавранек (Агенція екологічної інформації Чехії) – Війна проти України – війна проти довкілля: погляд на війну з чеської точки зору (15 хв.)
11:30 – 11:45 Павло Хазан (PhD, підполковник ЗСУ /Зелений світ) Екологічні аспекти російської війни в Україні (15 хв.)
11:45 – 11:55 Ребекка Хармс (колишній член Європейського парламенту) – Екологічні виклики для відновлення (10 хв.)
11:55 – 12:05 Марцела Чернохова (Чисте повітря для України / Арніка) Інвентаризація та аналіз забруднених територій у Чехії (10 хв.)
12:05 – 12:20 Мод Сарлів (Pravo Justice) Розслідування та переслідування впливу конфлікту на навколишнє середовище: виклики та можливості (15 хв.)
12:20 – 12:30 Сімона Бочкова (Світ із космосу) Вплив війни на забруднення повітря в Україні – на основі супутникових даних (10 хв.)
12:30 – 13:00 Обговорення та закриття

Для участі просимо заповнити коротку форму реєстрації: https://forms.gle/8KiEC2CbMBJUMAER6

Конференцiя організовується чеською неурядовою організацією «Арніка» в рамках програми «Чисте повітря для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: