Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Анонс. Воркшоп «Роль лісів і лісосмуг у сталому розвитку громад України: виклики та рішення для їх збереження»

21. 5. 2025

Запрошуємо представників громад, органів місцевого самоврядування, екологічних та наукових установ, а також міжнародних партнерів долучитися до обговорення ролі лісів і лісосмуг у сталому розвитку територіальних громад України.

Воркшоп «Роль лісів і лісосмуг у сталому розвитку громад України: виклики та рішення для їх збереження» має на меті надати громадам практичні поради, інструменти та відповіді на актуальні запитання щодо збереження, інвентаризації, таксації,  охорони та сталого управління лісовими насадженнямиособливо важливими для кліматичної адаптації та захисту сільськогосподарських угідь.

Захід відбудеться 28 травня 2025 року з 11:00 до 12:30 в онлайн-форматі у Zoom.

Збереження лісів і лісосмуг у громадах сьогодні має критичне значення. В умовах кліматичних змін вони виконують роль природного бар’єра проти вітрової ерозії, зберігають вологу в ґрунтах, знижують температуру повітря та сприяють стабільності агроландшафтів.

Лісосмуги — це не лише захист полів, а й екологічні коридори, які забезпечують міграцію видів, відновлення екосистем і природну рівновагу. Вони слугують своєрідними «містками для біорізноманіття» та зменшують фрагментацію ландшафтів. Як елемент зеленого простору, лісосмуги мають значення і для якості життя населення, рекреації, здоров’я й добробуту громад. Їх збереження — це внесок не лише в екологію, а й у соціальну та економічну стійкість місцевого розвитку.

Програма воркшопу:

🔹 Юрій ГРИЦАН, доктор біологічних наук, професор, зав. кафедри Екології та охорони навколишнього середовища Дніпровського державного технічного університету/ м. Кам’янське/
Тема: Лісосмуги як елемент сталого ландшафту та кліматичної адаптації

🔹 Віктор МИРОНЮК, професор, т.в.о. завідувача кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України
Тема: Дистанційна інвентаризація лісів України: сучасні потреби та виклики для лісоуправління

🔹 ВО «Укрдержліспроект» (участь узгоджується)
Тема: Таксація як основа для сталого управління лісами й лісосмугами. Досвід співпраці із громадами.

🔹Катерина ЛІТВІШКО, заступник директора Департаменту державного екологічного нагляду (контролю), начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) у сферах запобігання утворенню та управління відходами, поводження з небезпечними хімічними речовинами та земельних ресурсів, та 

Сергій ЗАЄЦЬ, заступник начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) у сферах запобігання утворенню та управління відходами, поводження з небезпечними хімічними речовинами та земельних ресурсів.
Тема: Нормативно-правове забезпечення у сфері охорони лісів та зелених насаджень. Інструменти (механізми) захисту лісів та зелених насаджень та встановлена законодавством відповідальність за порушення цих норм.

 

 

 Для участі у заході потрібно попередньо зареєструватися:
https://forms.gle/wXz8QUirAWNRWXTd8 

Лінк на Zoom ми надішлемо вам у листі за день до заходу. 

______________________________________________________ 

Додаткову інформацію Ви зможете отримати за контактом: 

Тетяна Легостаєва, координаторка заходів програми «Чисте повітря для України»

| тел./Telegram: +380 50 164 53 53, office@cleanair.org.ua 

 

Семінар організовує програми «Чисте повітря для України» за підтримки чеська НГО «Арніка» в рамках реалізації проєкту «Зелена відбудова України: стале відновлення постраждалих від війни регіонів».

Українські партнери  – ГО «Зелений світ – Друзі Землі» та КП Центр екологічного моніторингу Дніпропетровської обласної ради.
Захід  відбудеться за фінансування Програми «Transition» в рамках Розвитку Міжнародного Співробітництва Чеської Республіки. 

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: