Запрошуємо представників громад, органів місцевого самоврядування, екологічних та наукових установ, а також міжнародних партнерів долучитися до обговорення ролі лісів і лісосмуг у сталому розвитку територіальних громад України.
Воркшоп «Роль лісів і лісосмуг у сталому розвитку громад України: виклики та рішення для їх збереження» має на меті надати громадам практичні поради, інструменти та відповіді на актуальні запитання щодо збереження, інвентаризації, таксації, охорони та сталого управління лісовими насадженнями — особливо важливими для кліматичної адаптації та захисту сільськогосподарських угідь.
Захід відбудеться 28 травня 2025 року з 11:00 до 12:30 в онлайн-форматі у Zoom.
Збереження лісів і лісосмуг у громадах сьогодні має критичне значення. В умовах кліматичних змін вони виконують роль природного бар’єра проти вітрової ерозії, зберігають вологу в ґрунтах, знижують температуру повітря та сприяють стабільності агроландшафтів.
Лісосмуги — це не лише захист полів, а й екологічні коридори, які забезпечують міграцію видів, відновлення екосистем і природну рівновагу. Вони слугують своєрідними «містками для біорізноманіття» та зменшують фрагментацію ландшафтів. Як елемент зеленого простору, лісосмуги мають значення і для якості життя населення, рекреації, здоров’я й добробуту громад. Їх збереження — це внесок не лише в екологію, а й у соціальну та економічну стійкість місцевого розвитку.
Програма воркшопу:
🔹 Юрій ГРИЦАН, доктор біологічних наук, професор, зав. кафедри Екології та охорони навколишнього середовища Дніпровського державного технічного університету/ м. Кам’янське/
Тема: Лісосмуги як елемент сталого ландшафту та кліматичної адаптації
🔹 Віктор МИРОНЮК, професор, т.в.о. завідувача кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України
Тема: Дистанційна інвентаризація лісів України: сучасні потреби та виклики для лісоуправління
🔹 ВО «Укрдержліспроект» (участь узгоджується)
Тема: Таксація як основа для сталого управління лісами й лісосмугами. Досвід співпраці із громадами.
🔹Катерина ЛІТВІШКО, заступник директора Департаменту державного екологічного нагляду (контролю), начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) у сферах запобігання утворенню та управління відходами, поводження з небезпечними хімічними речовинами та земельних ресурсів, та
Сергій ЗАЄЦЬ, заступник начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) у сферах запобігання утворенню та управління відходами, поводження з небезпечними хімічними речовинами та земельних ресурсів.
Тема: Нормативно-правове забезпечення у сфері охорони лісів та зелених насаджень. Інструменти (механізми) захисту лісів та зелених насаджень та встановлена законодавством відповідальність за порушення цих норм.
Для участі у заході потрібно попередньо зареєструватися:
https://forms.gle/wXz8QUirAWNRWXTd8
Лінк на Zoom ми надішлемо вам у листі за день до заходу.
______________________________________________________
Додаткову інформацію Ви зможете отримати за контактом:
Тетяна Легостаєва, координаторка заходів програми «Чисте повітря для України»
| тел./Telegram: +380 50 164 53 53, office@cleanair.org.ua
Семінар організовує програми «Чисте повітря для України» за підтримки чеська НГО «Арніка» в рамках реалізації проєкту «Зелена відбудова України: стале відновлення постраждалих від війни регіонів».
Українські партнери – ГО «Зелений світ – Друзі Землі» та КП Центр екологічного моніторингу Дніпропетровської обласної ради.
Захід відбудеться за фінансування Програми «Transition» в рамках Розвитку Міжнародного Співробітництва Чеської Республіки.