Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Запрошуємо на обговорення Донецької обласної стратегії зменшення забруднення повітря за участі чеських експертів

30. 11. 2021

Про те, як реалізуються плани зменшення забруднення повітря та які основні перешкоди потрібно подолати, будуть говорити представники влади та громадськості, науковці на круглих столах у Краматорську, Дніпрі та Києві, організованих чесько-українським міжнародним проєктом «Чисте повітря для України». Запрошуємо до участі у круглому столі.

Краматорськ: 3 грудня з 14:00 до 16:30

Місце: Антикризовий медіа-центр, вул. Марата, 1.

Учасники круглого столу:

Мартін Скальський, голова ГО «Арніка» (Чехія)

Марсела Черноцова, координаторка проєкту «Чисте повітря для України» ГО «Арніка» (Чехія).

Владислав Алексеєв, начальник відділу моніторингу довкілля управління природно-заповідних територій, лісового господарства та моніторингу довкілля Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА (Краматорськ).

Олексій Ангурець, голова ГО «Зелений світ – Друзі Землі», заступник директора КП «Центр екологічного моніторингу» (Дніпро).

Марина Ратушна, координаторка з питань промислового забруднення ГО «Екодія» (Київ)

Світлана Марчук,  Донецький обласний центр гідрометеорології, начальник Краматорської лабораторії спостереження за забрудненням атмосфери (Краматорськ).
Олена Широкоступ, в.о. директора КП Донецької обласної ради «ЦЕНТР МОНІТОРИНГУ ДОВКІЛЛЯ» (Краматорськ).

До участі запрошені: члени Комісій з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря в Донецький області та м. Маріуполь, представники депутатського корпусу обласної та міських рад, екологічної інспекції,.

Буде презентоване дослідження «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до реалізації», підготоване експертами проєкту.

«Відсутність інформації є основною перешкодою у пошуку вирішення проблеми забруднення в Україні. Більшість регіонів не мають сучасних систем моніторингу якості повітря на основі сучасних технологій. Якщо моніторинг існує, то дані зазвичай не є загальнодоступними», – каже провідний автор дослідження, експерт «Центру екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець. Саме це підприємство з річним бюджетом лише близько 3 млн. грн. керує мережею з 15 стаціонарних станцій моніторингу у місті Дніпрі та публікує всю інформацію в Інтернеті. У 2019 році вони придбали сучасну пересувну лабораторію моніторингу і проводять високоточні вимірювання в більш віддалених або проблемних місцях.

У дослідженні аналізується ситуація в п’яти областях: Київській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій та Донецькій, які охоплюють промислові «зони» та «агломерації», що представляють собою найбільш забруднені райони країни, що потребують особливої ​​уваги.

Запрошуємо узяти участь у круглому столі в Краматорську для обговорення можливостей зменшення забруднення повітря в регіоні особисто чи через Zoom.

 

Програма круглого столу «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до реалізації»

(3 грудня, Краматорськ, Антикризовий медіа-центр, вул. Марата, 1)

13.30 – Реєстрація

14.00 – Відкриття заходу: Привітальне слово

  • Мартін Скальський (голова ГО «Арніка» (Чехія)
  • Алексеєв Владислав, начальник відділу моніторингу довкілля управління природно-заповідних територій, лісового господарства та моніторингу довкілля Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА

14.20 – Олексій Ангурець (КП «Центр екологічного моніторингу»,  ГО «Зелений світ – Друзі Землі»): Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до впровадження

14.50 – Марина Ратушна (ГО Екодія): Реалізація планів поліпшення якості повітря в країнах Європи

15.10 – Світлана Марчук (Донецький обласний центр гідрометеорології): Проблеми адаптації методів дослідження Державної системи моніторингу та критеріїв оцінювання стану атмосферного повітря до європейських норм та відповідності Постанови КМУ №827

15.30 – Широкоступ Олена Анатоліївна (КП ДОР «Центр моніторингу довкілля»): Презентація новоствореного у Краматорську КП ДОР «Центр моніторингу довкілля» та проблематика його функціонування

15.50-16.30 – Обговорення

 

З питань участі у заходах звертайтеся:

Alina Mashenko, координатор заходів проєкту «Чисте повітря для України»

tel.: +38 099 303 32 32 / tel.: +38 063 514 59 49 / info@cleanair.org.ua

 

Для отримання додаткової інформації:

Tetiana Zhavzharova: Telegram/Viber/WhatsApp: 099 756-18-95

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: