Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Дніпропетровська адміністрація ініціювала нараду з громадами щодо реалізації проєкту Зеленої відбудови в області

16. 8. 2024

Сьогодні, 16 серпня, відбулася нарада за участі представників департаментів екології Дніпропетровської адміністрації та голів громад області. Захід присвячено реалізації проєкту міжнародної Програми «Чисте повітря для України» — «Зелена відбудова України: стале відновлення постраждалих від війни регіонів». Нарада проходила у змішаному форматі.

Зустріч ініціювали спільно директорка департаменту екології Дніпропетровської ОВА, Яна Науменко, та заступник начальника управління з питань екології та використання природних ресурсів – начальник відділу екології виконавчого апарату обласної ради, представник регіонального офісу декарбонізації та енергоефективності в Дніпропетровській області, Сергій Березань.

Також до наради долучилися заступниця начальника Дніпро ОВА, Лілія Мягка, та директор Управління екології виконкому Криворізької міської ради, Олександр Скакальський.

Учасники обговорили ключові етапи впровадження ініціативи, спрямованої на відбудову постраждалих від війни регіонів, яку від початку року реалізує команда Чисте повітря для України

Марцела Чернохова, координаторка програми Чисте повітря для України, який реалізує проєкт «Зелена відбудова України: стале відновлення постраждалих від війни регіонів», розказала про основні аспекти проєкту, зокрема — шляхи підтримки громад у відновленні після війни, приділяючи увагу їхнім конкретним потребам та екологічним ризикам.

«Обговорювати відбудову навіть у найтяжчі періоди війни — це підтвердження нашої рішучості планувати і будувати майбутнє України, попри поточні виклики. Відбудова передбачає не лише відновлення інфраструктури, але й врахування екологічних аспектів для забезпечення стійкого розвитку для наступних поколінь», – сказала Марцела Чернохова. 

Координаторка додала, що проєкт, зокрема, заснований на використанні екологічно чистих рішень у процесі відновлення. Це є критично важливим, адже сприятиме вирішенню конкретних екологічних проблем та допоможе зберегти природне середовище для майбутніх поколінь.

Експерт з екології Олексій Ангурець презентував присутнім проєкт Зеленої відбудови і наголосив, що головна мета — допомогти громадам підготуватися до відновлення, як тільки це стане можливим. Він підкреслив важливість роботи з місцевими громадами, яким міжнародні організації надають замало підтримки

«Більшість допомоги зосереджена в столиці та адміністративних центрах, тому ми вирішили зосередитись на невеликих громадах. Наша програма допоможе визначити критичні потреби громад та підготувати їх для подання на фінансування великих міжнародних проєктів, навіть на рівні ООН», — зазначив Олексій.

Також експерт розповів, що під час перших експедицій в громади Дніпропетровщини, одним з важливих, якщо не перших, питань є стан водних об’єктів і доступ до питної води.

«Це питання стосується як і екологічного компонента, так і гуманітарного. Щодо аналізу води та моніторингу водних об’єктів, наша Програма співпрацює із ДНУ, в них є академічна лабораторія. Маємо позитивний досвід з ними у частині моніторингу води. Колеги з університету проводять і надають гідробіологічний аналіз, тобто науковий аспект, це доволі цікава інформація, яку ми викладаємо на сайті нашої програми. І ми могли б робити певний аналіз води і для громад з відповідними подальшими рекомендаціями»,– додав він.

Олексій Ангурець нагадав, що проєкт Зеленого відновлення передбачає і допомогу із написання планів (стратегій) відновлення громад. 

Олександр Скакальський, директор  Управління екології виконкому Криворізької міської ради, висловив надію, що експерти проєкту відбудови зможуть долучитися і до оцінки напрацювань плану відновлення Кривого Рогу.

«Кривий ріг велике і складне місто, тому розумію, що таку програму швидко не зробиш. Це фундаментальна робота. Створено робочу групу. Але все ж сподіваємося, що напрацювання експертів Чистого повітря та Арніки стануть нам в пригоді при підготовці стратегії сталого відновлення міста», — додав він.

 

У результаті сьогоднішньої наради, присвяченій реалізації проєкту міжнародної Програми «Чисте повітря для України», учасники окреслили подальші кроки у відбудові постраждалих від війни регіонів Дніпропетровщини. Захід підкреслив важливість сталого підходу до відновлення та активного залучення громад до процесу. Учасники підтвердили свою готовність продовжувати співпрацю та розширювати коло залучених до проєкту громад, що сприятиме більш ефективній та скоординованій відбудові регіонів.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: