Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Круглий стіл з управління якістю повітря у Дніпрі 7/12/21

10. 12. 2021

7 грудня міжнародний проєкт «Чисте повітря для України» провів у Дніпрі круглий стіл «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до впровадження», де був підписаний Меморандум про співпрацю з «Дніпровською політехнікою». Представляємо презентації і фото з заходу.

Було презентоване дослідження «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до реалізації», підготоване експертами проєкту, потім відбулося обговорення планів Дніпра зі зменшення забруднення повітря.

«Відсутність інформації є основною перешкодою у пошуку вирішення проблеми забруднення в Україні. Більшість регіонів не мають сучасних систем моніторингу якості повітря на основі сучасних технологій. Якщо моніторинг існує, то дані зазвичай не є загальнодоступними», – каже провідний автор дослідження, експерт «Центру екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець. Саме це підприємство з річним бюджетом лише близько 3 млн. грн. керує мережею з 15 стаціонарних станцій моніторингу у місті Дніпрі та публікує всю інформацію в Інтернеті. У 2019 році вони придбали сучасну пересувну лабораторію моніторингу і проводять високоточні вимірювання в більш віддалених або проблемних місцях.

У дослідженні проаналізована ситуація в п’яти областях: Київській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій та Донецькій, які охоплюють промислові «зони» та «агломерації», що представляють собою найбільш забруднені райони країни, що потребують особливої ​​уваги.

Також було урочисто підписано Меморандум про співпрацю між «Дніпровською політехнікою» та чеською екологічною ГО «Арніка» і найбільшою в Україні Мережею громадського моніторингу Ecocity.

Програма круглого столу: 

– Мартін Скальський (голова ГО «Арніка» (Чехія)
– Семенко Олег Борисович (директор Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради)

Березань Сергій Сергійович (заступник начальника управління з питань екології та природних ресурсів виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради)
– Павличенко Артем Володимирович (перший проректор, професор кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища  НТУ “Дніпровська політехніка”)

Олексій Ангурець (КП «Центр екологічного моніторингу»,  ГО «Зелений світ – Друзі Землі»): Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до впровадження.

Завантажити презентацію>>Angurec presentation Упр. якістю повітря

Марина Ратушна (ГО «Екодія»): Реалізація планів поліпшення якості повітря в країнах Європи.

Завантажити презентацію>>Ратушна презентація Управлівння якістю повітря

Юрій Бучавий (НТУ «Дніпровська політехніка»): Проблема збору та обробки вхідних даних для імплементації системи моніторингу атмосферного повітря в зонах та агломераціях згідно Постанови №827 КМУ

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: