Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Круглий стіл з управління якістю повітря у Краматорську 3/12/21

7. 12. 2021

3 грудня міжнародний проєкт «Чисте повітря для України» провів у Краматорську круглий стіл «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до впровадження». Представляємо презентації і фото з заходу.

На  круглому столі відбулося обговорення питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря в Донецький області та м. Маріуполь.

Мартін Скальський, голова ГО «Арніка» (Чехія), розповів про мету нової місії в Україні. Плани управління якістю повітря, які зараз розробляють регіони – це лише перший крок до їх реалізації. Далі, крім законодавчого врегулювання, потрібна активність фахівців та громади.

Владислав Алексеєв, начальник відділу моніторингу довкілля управління природно-заповідних територій, лісового господарства та моніторингу довкілля Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА (Краматорськ), розповів про програму державного моніторингу, яка буде розроблятися у агломерації.

Олексій Ангурець, голова ГО «Зелений світ – Друзі Землі», заступник директора КП «Центр екологічного моніторингу» (Дніпро), презентував дослідження «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до реалізації» . Та проаналізував, що заважає переходу на нову модель моніторингу та управління якістю повітря.

Завантажити презентацію>>Angurec presentation Упр. якістю повітря

 

Марина Ратушна, координаторка з питань промислового забруднення ГО «Екодія» (Київ), розповіла про європейські практики управління якістю повітря, які можуть бути впроваджені в Україні.

Завантажити презентацію>>Ратушна презентація Управлівння якістю повітря

Світлана Марчук,  Донецький обласний центр гідрометеорології, начальник Краматорської лабораторії

спостереження за забрудненням атмосфери (Краматорськ), відзначила проблеми фінансування моніторингу та відсутність затверджених стандартів.

Олена Широкоступ, в.о. директорка КП Донецької обласної ради «ЦЕНТР МОНІТОРИНГУ ДОВКІЛЛЯ» (Краматорськ), презентувала новостворений у Краматорську КП ДОР «Центр моніторингу довкілля» та проблематика його функціонування.

Завантажити презентацію>>shurokostup 3 12 21

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: