Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Круглий стіл з управління якістю повітря у Києві 9/12/21

14. 12. 2021

9 грудня міжнародний проєкт «Чисте повітря для України» провів круглий стіл у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України у співпраці з громадськими організаціями України. Представляємо презентації спікерів і фото.

На підсумковому круглому столі «Управління якістю атмосферного повітря: від концепції до впровадження» обговорювали практику і труднощі із впровадженням Постанови №827 КМУ «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря» від 14 серпня 2019 р. та ділилися досвідом покращення якості повітря.

Мартін Скальський, голова ГО «Арніка» (Чехія), звернувся до українців з мотиваційною промовою про роль громадян у досягненні чистоти довкілля.

Михайло Хорєв, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, охарактеризував стан управління якістю повітря в регіонах України.

Дмитро Заруба, перший заступник голови Державної екологічної інспекції України, зазначив напрямки реформування екологічного контролю, які необхідні для

Олексій Ангурець, голова ГО «Зелений світ – Друзі Землі», заступник директора КП «Центр екологічного моніторингу»,  підсумував багаторічний досвід та надав відповіді на ключові питання управління якістю атмосферного повітря на місцевому та національному рівнях: Як організована система моніторингу якості повітря України? Як найбільш забруднені зони та агломерації впроваджують нові механізми управління якістю атмосферного повітря?  Наскільки ефективною є участь громадськості у процесах моніторингу та управління якістю повітря? Що заважає переходу на нову модель моніторингу та управління якістю повітря?

Як на локальному рівні можливо організувати ефективний моніторинг якості повітря?

Завантажити презентацію>>Angurec presentation Упр. якістю повітря

 

Релевантний досвід європейських країн щодо поліпшення якості повітря проаналізувала Марина Ратушна, координаторка з питань промислового забруднення ГО «Екодія» (Київ).

Завантажити презентацію>>Ратушна презентація Управлівння якістю повітря

Досвідом управління якості повітря у Хмельницькій області поділилася Інна Куцка – заступниця начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міської ради.

Завантажити презентацію>>Khmeknycky 9 12 21

Марина Тіщенкова, заступниця начальника Управління, начальник відділу охорони навколишнього середовища та оцінки впливу на довкілля КМДА (Київ), розповіла про впровадження моніторингу якості повітря та ґрунтів у регіоні.

 Холодова Наталія, кампейнерка ГО “Екоклуб” (Рівне), розповіла про досвід упровадження монітоингу атмосферного повітря у м. Рівне та  с. Городок.

Завантажити презентацію>>Рівно Ecoclub – 9.12.2021

Про розробку Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря агломерації «Вінниця» на 2021-2025 роки розповіла Оксана Стискал, заступниця начальника відділу з охорони Довкілля та моніторингу якості атмосферного повітря департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради.

Завантажити презентацію>>Vinnica Oxana Styskal 9 12 21

Питання учасників, які не встигли обговорити, спрямовані до Міндовкілля, для підготовки відповідей письмово.                  

Захід організований чеською неурядовою організацією «Арніка» в рамках проєкту «Чисте повітря для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition та Національного фонду демократії (США).

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: