Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Як екологічний нетворкінг надихнув харків’ян далі відстоювати право на чисте повітря

15. 2. 2022

13 лютого у Харкові відбувся перший захід нового проєкту «Ні Харківському Кокосохіму», який за допомогою юристів і медіа продовжить тривалу боротьбу містян проти промислового забруднення.

Проєкт реалізують ГО «Громадський рейтинг» та ініціативна група мешканців Харкова.

Ініціаторка проєкту Ірина Кравченко вже не перший рік захищає екологічні права харків’ян. В суді зараз знаходиться її позов проти надання дозволу на викиди ТОВ “Коксовий завод “Новомет”, попри численні масові акції протесту.

«Ми очікуємо, що професійні юристи допоможуть нам проаналізувати дозволи на викиди підприємств. Люди навчаться робити правову експертизу, правильно подавати позови в суд», – пояснює Ірина.

Таж у недільний вечір активні харків’яни у приміщенні БФ «Харків з тобою» зібралися для знайомства, обміну досвідом, планування та навчання.

Під час заходу обговорювали питання забруднення повітря в Україні та впровадження і розширення природоохоронних рішень на Харківському коксохімічному заводі.

Еколог Cofinenso Олексій Коржов розповів про Green Deal in Ukraine та Цілі сталого розвитку, зупинився на дослідженнях європейських вчених про забруднення повітря в Україні.

Завантажити презентацію>>Харьков 06.02.2022 1.1(1)

Юрист ПП «Вейст Технолоджі» Борис Нестеров надав усім бажаючим юридичні консультації з питань екологічного права та його реалізації в Україні стосовно підприємств-забруднювачів повітря. Також був сформульований предмет науково-правової експертизи, над якою і будуть працювати юристи найближчим часом.

Трансляція заходу відбувалась у прямому ефірі, тож всі бажаючи мали можливість бути присутніми і отримати максимальну користь з цього заходу.

Модерували простір практичної частини тренінгу Катерина Усменцева та Антоніна Радченко, фасилітаторки діалогів учасниці «Школи Інженерів Порозуміння».

«Саме юридична допомога нам потрібна, щоб розібратися всебічно і неупереджено із забруднювачами повітря в Харкові, визначити, чи було порушення законодавства у сфері охорони довкілля, та  вжити належних законних заходів для захисту прав громадян», – анонсує Яна Гедерім, голова ГО «Громадський рейтинг».

Також активістів навчать проведенню адвокаційної кампанії. Планується активна співпраця із ЗМІ. За результатами проєкту пройдуть прес-конференція та круглий стіл.

Тренінг відбувся у рамках реалізації програми малих грантів «Залучення громадян до вирішення проблеми забруднення повітря України» за фінансової підтримки ГО «Арніка»

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: