Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Сталі рішення для відновлення. Конференція в Дніпрі

18. 12. 2022

15-16 грудня представники Програми взяли участь у конференції Sustainable Solutions 2022.

 Конференція була організована НТУ «Дніпровська політехніка» у співпраці з ГО «Ноосфера».

Основною темою першого дня 15 грудня стали екологічні наслідки військової агресії на Дніпропетровщині та пріоритетні напрями відновлення довкілля.

Окрема роль була присвячена  особливостям моніторингу забруднення довкілля у військовий час, де співпрацюють державна система моніторингу якості атмосферного повітря та громадська.

Експерт нашої програми, заступник директора КП «Центр екологічного моніторингу» ДОР». Олексій Ангурець розкрив роль автоматизованого моніторингу довкілля в умовах війни та поствоєнний період.

16 грудня розпочався з інтенсивних ракетних обстрілів України. Але конференція продовжилася.

Марцела Черноцова, координаторка міжнародної програми «Чисте повітря для України», ГО «Арніка», Чеська Республіка, висловила підтримку українцям та розповіла про міжнародну громадську та академічну співпрацю заради сталого розвитку України.

Жвавий інтерес виявили науковці до презентації «Український індекс якості повітря: принципи та алгоритми оповіщення населення», яку представив Максим Сорока, координатор мережі «Довкола», експерт програми «Чисте повітря для України», доцент УДУНТ.

Завантажити презентацію>>22-12-16-Soroka UAQI

Актуальною була доповідь «Sitizen science інструменти моніторингу радіаційної та хімічної небезпеки», яку прочитав Олексій Трелевський, координатор Української мережі громадського моніторингу якості повітря EcoCity.

Завантажити презентацію>>Citizen-science-instruments Trelevsky 16 12 22

Надалі тривало обговорення забруднення повітря та радіаційних загроз, прогнозування/оцінювання регіонального атмосферного забруднення.

Ввечері всіх охочих чекав спеціальний вечірній майстер-клас про те, як  використовувати громадські мережі моніторингу довкілля  у протидії ворожим ІПСО, який провів Максим Сорока, координатор мережі «Довкола», експерт міжнародної програми «Чисте повітря для України».

Дивитися відео майстерні>> 

 

Повна програма конференції>>Копия Програма Ноосфера 22

Запис конференції>> 

 

 

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: