Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Візит до України 2021: пресконференція у Запоріжжі

11. 9. 2021

13 вересня о 10:00 запрошуємо на прес-конференцію у Запоріжжі за участю ГО Arnika та експертів проєкту «Чисте повітря для України» дізнатися про новини та анонси першими.

11-21 вересня до України приїжджають з візитом експерти ГО Arnika – однієї з найбільших громадських екологічних організацій Чехії, яка з 2018 року реалізує в Україні проєкт «Чисте повітря для України».

За їх підтримки створена найбільша в Україні мережа станцій громадського моніторингу EcoCity,  перша українська екологічна операційна система Environment ОС для систем моніторингу довкілля, яка вже довела свою ефективність у реальних умовах. Видані численні наукові дослідження якості повітря та фінансово підтримані десятки громадських ініціатив у промислових містах, які протидіють забрудненню повітря.

13 вересня представники ГО Arnika та Nádech розкажуть в Запоріжжі про плани проєкту.

На цей вересень проєкт «Чисте повітря для України» підготував низку заходів у Запоріжжі, Дніпрі, Нікополі, Покрові, Марганці, Енергодарі та Харкові. Команда проєкту організує круглі столи, присвячені моніторингу повітря та зменшення забруднення, проведе прес-конференції та дебати з громадськими організаціями, а також відвідає кілька конференцій.

«Ми хочемо зустрітися з якомога більшою кількістю людей, щоб обговорити з ними доступні методи та рішення для зменшення забруднення повітря в промислових містах. Нам потрібно продовжувати розвивати громадські системи моніторингу забруднення повітря, вимагати доступу до інформації, брати участь у процесах прийняття рішень та підживлювати дискусію щодо покращення якості повітря», – пояснює Марцела Черночова, координатор проекту з ГО Arnika.

У Запоріжжі чехи відвідають Міжнародний екофорум, де зустрінуться з місцевими активістами та представниками органів влади.

14 вересня координатор найбільшої мережі громадського моніторингу EcoCity в рамках Екофоруму Олексій Трелевський проведе майстер-класи та воркшопи з користування станціями громадського моніторингу.

15 вересня експерти розкажуть на конференції про чеський досвід використання даних моніторингу атмосферного повітря навколишнього середовища у державній діяльності та вимірювання забруднення повітря у промисловості агломерації. А науково-технічний консультант міжнародного проєкту «Чисте повітря для України», координатор мережі «Довкола» Максим Сорока модеруватиме конференцію про охорону повітря та круглий стіл.

15 вересня з 16:00 до 18:00 Arnika організовує в рамках Екофоруму круглий стіл «Розвиток регіональних систем інформування громадськості про ризики забруднення повітря», де збере представників органів місцевого самоврядування та держави, науковців, громадських активістів для координації створення системи АЛАРМ-сповіщення про небезпечний рівень забруднення повітря.

А ввечері запорізьких активістів очікує неформальна «Атмосферна вечірка», де можна буде поспілкуватися про охорону повітря та програму малих грантів Чехії.

 

У Дніпрі чеські експерти відвідають муніципальний центр моніторингу довкілля, де місяць триває так званий колокаційний експеримент родом із США. Масиви даних станцій громадського моніторингу порівнюються з даними сертифікованих станцій.

Далі чехи відвідають промислові гарячі точки у Нікополі, Покрові, Марганці та Енергодарі.

І насамкінець у Харкові разом із місцевими активістами будуть адвокатувати створення міської системи моніторингу якості повітря.

 

Учасники прес-конференції:

  1. Мартін Скальськи, громадська організація «Арніка» (Чехія) – керівник проєкту «Чисте повітря для України», експерт з питань участі громадськості.
  2. Нікола Царіч, громадська організація Nádech (Чехія) – експерт з громадського моніторингу довкілля.
  3. Олексій Трелевський – координатор найбільшої мережі громадського моніторингу EcoCity (Івано-Франківськ, Україна).
  4. Дмитро Обухов – розробник першої української екологічної операційної системи Environment ОС.

 

Пресконференція проводиться за підтримки Запорізького обласного центру молоді та Запорізької обласної спілки журналістів.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: