Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Візит до України 2021: пресконференція у Запоріжжі

11. 9. 2021

13 вересня о 10:00 запрошуємо на прес-конференцію у Запоріжжі за участю ГО Arnika та експертів проєкту «Чисте повітря для України» дізнатися про новини та анонси першими.

11-21 вересня до України приїжджають з візитом експерти ГО Arnika – однієї з найбільших громадських екологічних організацій Чехії, яка з 2018 року реалізує в Україні проєкт «Чисте повітря для України».

За їх підтримки створена найбільша в Україні мережа станцій громадського моніторингу EcoCity,  перша українська екологічна операційна система Environment ОС для систем моніторингу довкілля, яка вже довела свою ефективність у реальних умовах. Видані численні наукові дослідження якості повітря та фінансово підтримані десятки громадських ініціатив у промислових містах, які протидіють забрудненню повітря.

13 вересня представники ГО Arnika та Nádech розкажуть в Запоріжжі про плани проєкту.

На цей вересень проєкт «Чисте повітря для України» підготував низку заходів у Запоріжжі, Дніпрі, Нікополі, Покрові, Марганці, Енергодарі та Харкові. Команда проєкту організує круглі столи, присвячені моніторингу повітря та зменшення забруднення, проведе прес-конференції та дебати з громадськими організаціями, а також відвідає кілька конференцій.

«Ми хочемо зустрітися з якомога більшою кількістю людей, щоб обговорити з ними доступні методи та рішення для зменшення забруднення повітря в промислових містах. Нам потрібно продовжувати розвивати громадські системи моніторингу забруднення повітря, вимагати доступу до інформації, брати участь у процесах прийняття рішень та підживлювати дискусію щодо покращення якості повітря», – пояснює Марцела Черночова, координатор проекту з ГО Arnika.

У Запоріжжі чехи відвідають Міжнародний екофорум, де зустрінуться з місцевими активістами та представниками органів влади.

14 вересня координатор найбільшої мережі громадського моніторингу EcoCity в рамках Екофоруму Олексій Трелевський проведе майстер-класи та воркшопи з користування станціями громадського моніторингу.

15 вересня експерти розкажуть на конференції про чеський досвід використання даних моніторингу атмосферного повітря навколишнього середовища у державній діяльності та вимірювання забруднення повітря у промисловості агломерації. А науково-технічний консультант міжнародного проєкту «Чисте повітря для України», координатор мережі «Довкола» Максим Сорока модеруватиме конференцію про охорону повітря та круглий стіл.

15 вересня з 16:00 до 18:00 Arnika організовує в рамках Екофоруму круглий стіл «Розвиток регіональних систем інформування громадськості про ризики забруднення повітря», де збере представників органів місцевого самоврядування та держави, науковців, громадських активістів для координації створення системи АЛАРМ-сповіщення про небезпечний рівень забруднення повітря.

А ввечері запорізьких активістів очікує неформальна «Атмосферна вечірка», де можна буде поспілкуватися про охорону повітря та програму малих грантів Чехії.

 

У Дніпрі чеські експерти відвідають муніципальний центр моніторингу довкілля, де місяць триває так званий колокаційний експеримент родом із США. Масиви даних станцій громадського моніторингу порівнюються з даними сертифікованих станцій.

Далі чехи відвідають промислові гарячі точки у Нікополі, Покрові, Марганці та Енергодарі.

І насамкінець у Харкові разом із місцевими активістами будуть адвокатувати створення міської системи моніторингу якості повітря.

 

Учасники прес-конференції:

  1. Мартін Скальськи, громадська організація «Арніка» (Чехія) – керівник проєкту «Чисте повітря для України», експерт з питань участі громадськості.
  2. Нікола Царіч, громадська організація Nádech (Чехія) – експерт з громадського моніторингу довкілля.
  3. Олексій Трелевський – координатор найбільшої мережі громадського моніторингу EcoCity (Івано-Франківськ, Україна).
  4. Дмитро Обухов – розробник першої української екологічної операційної системи Environment ОС.

 

Пресконференція проводиться за підтримки Запорізького обласного центру молоді та Запорізької обласної спілки журналістів.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: