Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Запрошуємо на презентацію чат-бота Radiation and Smog Alarm

3. 2. 2023

7 лютого 2023 року о 15:00 Міжнародна програма «Чисте повітря для України»  запрошує активістів, екологів, представників ОМС та медіа, науковців на офіційну презентацію чат-бота Radiation and Smog Alarm.

Radiation and Smog Alarm від EcoCity – це перший в Україні розумний чат-бот, який автоматично інформує підписника про перевищення рівня радіаційного фону та небезпечне забруднення повітря, включаючи хімічну загрозу.

Учасники презентації:

  • Марцела Черноцова, координаторка програми «Чисте повітря для України» ГО «Арніка» (Чехія).
  • Олексій Трелевський, засновник і куратор найбільшої в Україні мережі громадського моніторингу EcoCity, технічний експерт програми “Чисте повітря для України”, керівник команди розробників чат-боту Radiation and Smog Alarm.
  • Максим Сорока, канд. техн. наук, Ph.D., ГО «Довкола», УДУНТ, керівник команди розробників Українського індексу якості повітря (UA AQI).
  • Ірина Пірогова, заступниця директора департаменту захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації.
  • Олександр Скакальський, начальник Управління екології виконкому Криворізької міської ради.
  • Олексій Ангурець, Центр екологічного моніторингу Дніпропетровської обласної ради.

Це перший чат-бот в Україні з оповіщенням про радіацію, що надзвичайно важливо під час війни, коли російські терористи захопили Запорізьку АЕС та постійно погрожують ракетними ударами іншим атомним станціям. Оповіщення у разі перевищення рівня радіаційного фону при небезпечному середньому рівні більше за 30мкР/год за останні 10 хвилин приходить усім, хто підписаний хоча б на одну станцію в області.

«Алгоритм розрахунку умови оповіщення про забруднення максимально включає усі змінні для кожного користувача параметри: наскільки близько розташовані до нього станції вимірювання, чи вони працюють чи відключені, чи це нове обладнання, яке показує цілий перелік забруднюючих речовин, чи вимірює лише пил. Також новим є те, що врахований вплив забруднення на різні вразливі категорії населення. Алгоритм оповіщення про забруднення повітря розрахований на основі Українського індексу якості повітря», – пояснює Олексій Трелевський.

Можна підписатися на дані однієї станції моніторингу поруч чи на декілька станцій – обмежень немає. Можна перевірити інформацію по цілому місту.

Тож з допомогою чат-боту користувач зможе отримувати потрібну для нього інформацію про якість повітря та радіаційну небезпеку.

Запрошуємо тестувати чат-бот https://t.me/ecocity_smog_alarm_bot і висловлювати свої пропозиції.

Для участі в Zoom презентації із можливістю ставити питання та висувати пропозиції зареєструйтеся, будь ласка:  https://forms.gle/pPKikvGc6EbdwUWo6

Або дивіться наживо у Фейсбук: https://www.facebook.com/CleanAir.org.ua

Презентація організовується чеською неурядовою організацією «Арніка» в рамках проєкту «Чисте повітря для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition та Національного фонду демократії (США).

 

Для отримання додаткової інформації:

Тетяна Жавжарова, «Чисте повітря для України»: Telegram/Viber/Тел.: 099 756-18-95 tetiana.zhavzharova@arnika.org

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: