Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Вишкіл із встановлення станцій моніторингу якості повітря Ecocity у Рівному

20. 6. 2022

15 червня у Рівному відбувся тренінг із встановлення станцій AirFreshMax від EcoCity для екоактивістів Рівного. Представляємо презентацію та відеозапис для користування всіх зацікавлених.

Громадська організація «Екоклуб» ще в минулому році після аварії на «Рівнеазот» звернулася до проєкту «Чисте повітря для України» із проханням допомогти у створенні мережі моніторингу якості повітря у Рівному. Був підписаний меморандум про співпрацю – і ось дев’ять (!) спеціально виготовлених для потреб Рівного станцій із датчиками формальдегіду та радіації  готові до встановлення.

«В Рівному немає жодного автоматизованого посту державного моніторингу, був лише один пост Ecocity. Це допоможе дізнатися, наскільки чисте наше повітря, та моніторити ситуацію, коли з’являються різні непередбачувані обставини на підприємствах», – зазначила Наталя Холодова, ГО «Екоклуб».

Марцела Черноцова привітала присутніх і розповіла, що чеська громадська організація «Арніка» є активною в Україні кілька років і підтримує громадські ініціативи в різних містах. Війна змінила плани, але встановлення та підтримка мережі громадського моніторингу якості повітря виявилося ще більше актуальним, довелося аналізувати екологічні злочини та шкоду для довкілля.

Засновник Екосіті – найбільшої в Україні мережі, яка єдина надає можливість моніторингу радіації в реальному часі Олексій Трелевський зазначив: «Це відповідальність, адже всі дані вимірювань передаються в міністерство довкілля для фіксування екологічних загроз. Я слідкував за вашим судом з «Кроноспаном», вітаю, що виграли суд, сподіваюся, цв станції допоможуть пильнувати за підприємствами-забрудниками та знизити шкоду для здоров’я».

Суспільство орієнтоване на війну і влада буде підтримувати підприємства для відновлення економіки. Але не можна гнеатись за брудним підприємництвом.

Далі Максим Сорока провів спеціальний вишкіл із встановлення та налаштування станцій моніторингу якості повітря AirFreshMax від EcoCity у формфакторі з промисловою клейкою стрічкою.

Презентація М.Сороки>>ЕкоСіті-Загальна презентація по встановленню станцій

Відео запис>>https://youtu.be/g-YaRYm2tmw 

 

Проєкт “Чисте повітря для України” реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми сприяння Програми сприяння переходу Transition та Національного фонду на підтримку демократії  (NED, USA).

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: