Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Воркшоп «Громадський моніторинг якості повітря та води» у Слов’янську

25. 5. 2021

22-23 травня 2021 року у місті Слов’янську на базі ГО «Друкарня» за підтримки проєкту «Чисте повітря для України», Української мережі громадського моніторингу повітря «EcoCity» та Мережі підтримки громадських досліджень «ДОВКОЛА» відбувся 2-денний воркшоп із громадського моніторингу якості повітря та води.

Проводив лекції та воркшопи Максим Сорока – еколог, науковець, громадський діяч, науково-технічний радник проєкту «Чисте повітря для України».

Перший день воркшопу 22 травня був присвячений громадському моніторингу якості повітря та використанню сучасної мобільної станції моніторингу Sapphire-32 від EcoCity.

Максим Сорока у яскравій лекції розповів про методи моніторингу якості повітря у різних локаціях міста, забруднюючі речовини, які містяться у повітрі та шкодять здоров’ю містян. Молодт особливо зацікавили методи планування моніторингу повітря та аналізу отриманих результатів. Далі експерт на практиці показав особливості конструкції та експлуатації сучасної мобільної станції Sapphire-32 by EcoCity. Учасники воркшопу вийшли на вулиці міста та провели тестування якості повітря у різних локаціях за допомогою мобільної станції Sapphire-32.

Скачати презентацію про моніторинг повітря >>> 2021-05-22-DRUKARNIA-Air

Другий день воркшопу був повністю присвячений громадському моніторингу якості води громади міста Слов’янськ. Експерти із СД БУВР розповіли про проблеми забруднення річок у регіоні.

Далі Максим Сорока висвітлив сучасні методи громадського моніторингу якості води, цікаво розповів про забруднюючі речовини у наших водоймах та їх небезпеку. З лекції слухачі дізналися про інструментальні та індикаторні методи моніторингу води, які широко використовують громадянами по всьому світі.

Далі кожен охочий зміг набути практичних навичок швидкого аналізу вмісту різноманітних забруднюючих речовин у поверхневих та підземних водах громади. Учасники відвідали лабораторію СД БУВР. А вийшовши до річки Казений Торець, учасники заходу у реальних умовах випробували обладнання для тестування якості води і навчилися користуватися сучасними інструментами громадського моніторингу.

Скачати презентацію про моніторинг води>>> 2021-05-23-DRUKARNIA-Water 

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: