Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Відбулася стратегічна сесія команди програми «Чисте повітря для України»

19. 10. 2022

Інтернаціональна команда зустрілася в Україні, щоб оновити плани діяльності та підтримати один одного.

10 жовтня масовані ракетні удари руйнували енергетичну систему України, але команда проєкту прямувала з Чехії та різних куточків України до Івано-Франківська на стратегічну зустріч. Війна змусила перебудувати плани роботи проєкту «Чисте повітря для України» на цей рік, діяти гнучко і швидко.

Тож три дні інтенсивної роботи були присвячені підведенню підсумків роботи за 9 місяців 2022 року та плануванню подальшої діяльності.

Чеська «Арніка» додала до напрямків роботи гуманітарну місію – і почала допомагати партнерам та друзям в Харкові, Дніпрі, Запоріжжі медикаментам та спорядженням для виживання. Але місія і мета досягнути чистого повітря для всіх українців лишилася незмінною.

Про свою діяльність розповіли партнери програми – ГО «Арніка» (Чехія), ГО «Фрі Ардуіно» (Івано-Франківськ), «Зелений світ – друзі Землі» (Дніпро), «Довкола» (Дніпро-Тернопіль), «Громадський рейтинг» (Харків), «Екосенс» (Запоріжжя).

Тож триває розширення мережі громадського моніторингу якості повітря та радіації Ecocity, вийшла нова модифікація станцій Arnika Hazard Monitor, відбуваються дослідження впливу війни на забруднення довкілля, закінчується розробка Українського індексу забруднення повітря, тестування додатку Smog Alarm для оперативного попередження населення про екологічні загрози.

Крім справ екологічних, чеські колеги привезли і подарували українським екологам необхідні для продовження їх роботи в умовах знеструмлення генератори, ліки та ковдри.

17-18 жовтня представники «Арніки» відвідали Київ, і незважаючи на атаки іранських дронів  і вибухи, поспілкувалися з місцевими партнерами з Міністерства довкілля України, МЗС Чеської республіки, екологічних організацій та медіа.

Програма «Чисте повітря для України» включатиме в 2023 році після оцінки впливу війни рекомендації для відновлення безпечної якості повітря, побудови системи екологічного моніторингу відповідно до європейських директив та для зеленої відбудови без ризиків для довкілля.

Робота триває. Разом до чистого повітря!

 

 

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: