Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Анонс. 27/09/2022. Конференція “Повітря війни: як моніторинг допоможе відновити чисте повітря для України”

7. 9. 2022
Міжнародний проєкт “Чисте повітря для України” запрошує до участі у всеукраїнській конференції 27 вересня 2022 року. Програма та форма реєстрації тут.
За півроку війни в Україні вчинено чимало злочинів проти довкілля, і забруднення повітря триває з кожним пострілом і вибухом, пожежею. Складність у тому, що при плануванні зеленого відновлення ми маємо враховувати ці наслідки, але спланувати так, щоб довкілля стало більш безпечним, ніж було до війни.
На міжнародній конференції будемо обговорювати фіксацію екологічних злочинів в Україні за ці півроку, способи оцінки заподіяної шкоди внаслідок забруднення атмосферного повітря під час військових дій, досвід і результати застосування державних та громадських сервісів моніторингу якості повітря на прикладі Запоріжжя та Кременчука, а також досвід Чехії у відновленні чистого повітря.

Конференція “Повітря війни: як моніторинг допоможе відновити чисте повітря для України”

27 вересня 2022 р. 10:00 online

Організатори: Проєкт “Чисте повітря для України”, чеська неурядова організація «Арніка» (Чехія), Українська мережа EcoCity, ГО “Фрі Ардуіно” (Івано-Франківськ).

Програма:

10.00               Відкриття конференції. Вступне слово.      Тетяна Жавжарова, комунікаційниця проєкту «Чисте повітря для України».  Шлях до зеленого відновлення через моніторинг якості повітря під час війни.

10.10            Вітальне слово.     Марцела Черноцова, координаторка міжнародного проєкту «Чисте повітря для України» ГО «Арніка», Чехія. Як європейці допомагають покращувати безпеку довкілля в Україні під час війни.

10.25            Білоусов Віталій, керівник департаменту цифрової трансформації. Презентація можливостей сервісу «ЕкоЗагроза».

10.40            Михайло Савенець, робоча група ДЕІ щодо нової методики оцінки збитків для довкілля у частині атмосферного повітря, старший науковий співробітник відділу моніторингу атмосфери Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України. Оцінка заподіяної шкоди внаслідок забруднення атмосферного повітря під час військових дій.

11.00            Ірина Пірогова, заступниця директора департаменту захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації. Якість атмосферного повітря за 1 півріччя 2022 м. Запоріжжя.

11.15            Яхим Бржезіна, h.D. начальник відділу якості повітря Чеського гідрометеорологічного інституту. «Air quality monitoring and information distribution during periods of high level of air pollution in the Czech Republic».

11.30            Максим Сорока, експерт з екологічної безпеки мережі «Довкола», науково-технічний консультант проекту «Чисте повітря для України».  Корисні сервіси для громад, які створює онлайн-моніторинг якості повітря під час війни.

11.45            Олексій Трелевський, куратор Української мережі моніторингу EcoCity.  Побудова мережі онлайн-моніторингу якості повітря та радіації у громаді.

12.00            Бахарєв Володимир, директор НВІ механічної інженерії, транспорту та природничих наук, д.т.н., проф., Кременчуцький національний університет Розширення можливостей автоматизованих геоінформаційних систем за рахунок системної інтеграції процесів державного, комунального та громадського моніторингу навколишнього природного середовища.

12.15            Обговорення, відповіді на питання.

 

Скачати програму>>conference program 27 09 20222

Реєстрація для участі в конференції через Zoom: https://forms.gle/8iifQWGFUWG6eBrF8
Дивитися онлайн наживо можна буде тут: https://www.facebook.com/events/1206657296563096
Додатково: Після конференції відбудеться круглий стіл з обговорення досвіду різних міст “Ціна чистого повітря під час війни”. Реєстрація на круглий стіл>> https://forms.gle/Z4AhBnf9KnRXZK718
Організатор заходів – міжнародний проєкт «Чисте повітря для України», який реалізується неурядовими організаціями «Арніка» (Чехія) та «Фрі Ардуіно» (Івано-Франківськ) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках TRANSITION promotion program та Національного фонду на підтримку демократії NED

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: