Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

На круглому столі «Ціна чистого повітря» обговорили досвід регіонів з екологічного моніторингу та зміни якості повітря за 200 днів війни

29. 9. 2022

Представляємо презентації з круглого столу, проведеного 27 вересня ГО «Арніка» та «Фрі Ардуіно» в рамках проєкту «Чисте повітря для України».

На круглому столі «Ціна чистого повітря війни: як моніторинг допоможе відновити чисте повітря для України» представники органів місцевого самоврядування, екологи, представники громадських організацій та науковці вищих навчальних закладів обговорили вплив війни на якість повітря в різних регіонах та практичний досвід різних громад у екологічному моніторингу: Дніпра, Запоріжжя, Полтавщини, Кременчука, Рівного.

Важливо, що на проблему забруднення повітря під час війни поглянули і з боку населення, і підприємств, і місцевої влади.

 

Доповіді круглого столу «Ціна чистого повітря»

Олексій Ангурець, Центр екологічного моніторингу Дніпропетровської обласної ради. Екологічний моніторинг в умовах війни. Досвід Дніпропетровщини.

Читати>>7 War air Dnipro Angurec 27.09.22

Перекрест Андрій, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки, д. т. н., професор Кременчуцького національного університету. Практична реалізація завдань  моніторингу навколишнього природного середовища.

Читати>>8 War air Kremenchuk Perekrest 27 09 22

Інна Холіна, начальник управління охорони навколишнього середовища ПАТ «Запоріжсталь». Як війна вплинула на роботу металургійних підприємств, екологічний моніторинг та заплановану модернізацію.м

Читати>>9 War air Zaporizhstal Holina 27 09 2022

Артур Запорожець, канд.тех.наук,  ст. наук. співробітник Інституту загальної енергетики НАН України, радник EcoCity. Моніторинг забруднення повітря в околі об’єктів енергетики на базі low-cost сенсорів в Україні. Читати>>

Читати>>10 War air TEC Zaporozhec 27 09 22

Олексій Івженко, начальник відділу економічного розвитку та залучення інвестицій Диканської ТГ (Полтавщина) та Марина Брага, координаторка проєкту «Діємо для здоров’я». Перші результати Диканської ТГ із використання показників станцій моніторингу для попередження населення про забруднення довкілля.

Читати>>11 War air Dykanka Ivzhenko 22 09 22

Юлія Гузій, координаторка проєктів ГО «Екоклуб Рівне».  Як громада на Рівненщині самостійно та незалежно від влади контролює забруднення повітря.

Читати>>12 War air Rivne 27.09 22

Юлія Авраменко, координаторка проєктів ГО «Еколтава». Як ми впроваджували моніторинг якості повітря у Макухівці на Полтавщині і чому це важливо.

Читати>>13 War air Poltava Avramenko 27 09 22

Максим Сорока, експерт з екологічної безпеки мережі «Довкола», науково-технічний консультант проекту «Чисте повітря для України».  Півроку екологічних злочинів в Україні. Аналіз тенденцій зміни якості атмосферного повітря.

Відеозапис круглого столу>>

Також у цей день відбулася конференція «Повітря війни», матеріали тут>>

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: