Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Аміак

Формула: NH3

Характеристика: Безбарвний і сильним різким запахом газ.

Знаходиться: Він утворюється під час розкладання органічних матеріалів, особливо при розведенні великої рогатої худоби. У сільському господарстві він міститься в азотних добривах, тому легко потрапляє в ґрунт. Його зазвичай використовують у домашніх господарствах та промисловості як відбілюючий та очисний засіб.

Вплив: При низькій концентрації аміаку подразнюються верхні дихальні шляхи, негативні наслідки, такі як кашель, подразнення очей, носа та горла. При більш високій концентрації може виникати запалення шкіри, очей, горла та легень. Тривалий контакт з аміаком приводить до хронічних проблем з дихальними шляхами, глаукоми або захворювання рогівки.

Обмеження: Ні ЄС, ні ВООЗ не встановлюють обмеження. У Чехії толерантність становить 0.

 

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: