Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Дрібні частинки пилу

Формула: PM2,5, PM10

Характеристика: Дрібні частинки розміром менше 10 мікрону (тисячу міліметрів) пов’язані з іншими небезпечними хімічними речовинами, такими як сульфати, важкі метали – свинець або неорганічні солі.

Знаходиться: Вони утворюються під час пожеж, процесу спалювання на заводах або в транспорті. У будинку джерелом може бути камін, піч або свічка. Небезпечне також піднімання осілого пилу (видобування в шахтах, будівництво).

Вплив: Частинки пилу здатні проникати в нижні дихальні шляхи, бронхи та альвеоли легень. Вони мають вплив на серцево-судинну та дихальну системи, подразнюють слизові оболонки дихальних шляхів, знижують здатність до самоочищення і тим самим сприяють розвитку інфекції. А також сприяють раку легень.

Обмеження: За даними ВООЗ, максимальна безпечна концентрація становить 10 мкг / м3 для ПМ2,5 – середньорічна, і 20 мкг / м3 для ПМ10.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: