Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Дрібні частинки пилу

Формула: PM2,5, PM10

Характеристика: Дрібні частинки розміром менше 10 мікрону (тисячу міліметрів) пов’язані з іншими небезпечними хімічними речовинами, такими як сульфати, важкі метали – свинець або неорганічні солі.

Знаходиться: Вони утворюються під час пожеж, процесу спалювання на заводах або в транспорті. У будинку джерелом може бути камін, піч або свічка. Небезпечне також піднімання осілого пилу (видобування в шахтах, будівництво).

Вплив: Частинки пилу здатні проникати в нижні дихальні шляхи, бронхи та альвеоли легень. Вони мають вплив на серцево-судинну та дихальну системи, подразнюють слизові оболонки дихальних шляхів, знижують здатність до самоочищення і тим самим сприяють розвитку інфекції. А також сприяють раку легень.

Обмеження: За даними ВООЗ, максимальна безпечна концентрація становить 10 мкг / м3 для ПМ2,5 – середньорічна, і 20 мкг / м3 для ПМ10.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: