Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Наземний озон

Формула: O3

Характеристика: Газ, що не має запаху, зазвичай зустрічається в атмосфері, де він захищає Землю від ультрафіолетового випромінювання. Він шкідливий, якщо знаходиться поблизу земної поверхні.

Знаходиться: Він утворюється в результаті реакції так званих прекурсорів, що представляють собою оксиди азоту та органічні речовини, із сонячним світлом. Джерелом винику прекурсорів є переважно транспорт, електростанції, хімічні заводи та інші промислові підприємства.

Вплив: Вдихання наземного озону може спричинити астму, біль у грудях або горлі. Крім того, озон, який знаходиться над поверхнею землі знижує функцію печінки і подразнює легені.

Обмеження: Максимальний 8-годинний мінливий середній показник на добу у ЄС встановлюється у розмірі 120 мкг / м3.

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: