Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Наземний озон

Формула: O3

Характеристика: Газ, що не має запаху, зазвичай зустрічається в атмосфері, де він захищає Землю від ультрафіолетового випромінювання. Він шкідливий, якщо знаходиться поблизу земної поверхні.

Знаходиться: Він утворюється в результаті реакції так званих прекурсорів, що представляють собою оксиди азоту та органічні речовини, із сонячним світлом. Джерелом винику прекурсорів є переважно транспорт, електростанції, хімічні заводи та інші промислові підприємства.

Вплив: Вдихання наземного озону може спричинити астму, біль у грудях або горлі. Крім того, озон, який знаходиться над поверхнею землі знижує функцію печінки і подразнює легені.

Обмеження: Максимальний 8-годинний мінливий середній показник на добу у ЄС встановлюється у розмірі 120 мкг / м3.

Про нас

Чисте повітря для України

Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери проекту:

Донори:

Інформаційні партнери: