Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Оксиди азоту

Формула: NОх/NО2

Характеристики:
Між найбільш поширені оксиди азоту входять оксид азоту (NO) і діоксид азоту (NO2). Це коричневий аж червоний газ з виразним різким запахом.

Знаходиться:
Оксиди азоту є природною частиною навколишнього середовища, вони в основному утворюються в промисловості, шляхом спалювання скам’янілого палива при високій температурі. Вони проникають в побут із зовнішнього повітря, при палінні або з газових плит. Вони також потрапляють у повітря з автомобільних вихлопних газів. NO – одна з речовин, що викликають парниковий ефект.

Вплив:
Основна токсична дія діоксиду азоту – подразнення слизової. Перші ознаки отруєння – печуть очі, падає артеріальний тиск, головні болі та важке дихання. Хронічне отруєння може викликати частіший пошкодження зубів або кон’юнктивіт.
Оксид азоту дуже легко проникає в легені та кров, а оскільки він мало розчинний у воді, проникає і в нижні дихальні шляхи. Це є загроза особливо для дітей та чутливих людей, що мають проблеми з астмою.

Обмеження:
За даними ЄС та ВООЗ, обмеження для короткочасної концентрації – 30 хвилин – встановлена ​​на рівні 200 мкг / м3 (мікрограми на кубічний метр повітря).

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: