Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Оксиди азоту

Формула: NОх/NО2

Характеристики:
Між найбільш поширені оксиди азоту входять оксид азоту (NO) і діоксид азоту (NO2). Це коричневий аж червоний газ з виразним різким запахом.

Знаходиться:
Оксиди азоту є природною частиною навколишнього середовища, вони в основному утворюються в промисловості, шляхом спалювання скам’янілого палива при високій температурі. Вони проникають в побут із зовнішнього повітря, при палінні або з газових плит. Вони також потрапляють у повітря з автомобільних вихлопних газів. NO – одна з речовин, що викликають парниковий ефект.

Вплив:
Основна токсична дія діоксиду азоту – подразнення слизової. Перші ознаки отруєння – печуть очі, падає артеріальний тиск, головні болі та важке дихання. Хронічне отруєння може викликати частіший пошкодження зубів або кон’юнктивіт.
Оксид азоту дуже легко проникає в легені та кров, а оскільки він мало розчинний у воді, проникає і в нижні дихальні шляхи. Це є загроза особливо для дітей та чутливих людей, що мають проблеми з астмою.

Обмеження:
За даними ЄС та ВООЗ, обмеження для короткочасної концентрації – 30 хвилин – встановлена ​​на рівні 200 мкг / м3 (мікрограми на кубічний метр повітря).

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: