Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Забруднення повітря в Україні з космосу у 2022 році

3. 11. 2023

У дослідженні розглядається вплив російського вторгнення в Україну на навколишнє середовище, зокрема на якість повітря. Окрім очевидного трагічного впливу на людські життя та руйнування інфраструктури країни, війна призвела до значної шкоди навколишньому середовищу, зокрема до забруднення повітря. На основі супутникових знімків у цьому звіті розглядаються та узагальнюються зміни у забрудненні повітря з початку військових дій, зосереджуючись на діоксиді азоту (NO2).

Дослідження громадської організації Arnika and World from Space на основі супутникових знімків Європейського космічного агентства  дійшло несподіваного висновку: застаріла промисловість вплинула на повітря України більше, ніж війна. Безперервна робота застарілих вугільних електростанцій, металургійних заводів і хімічних заводів до російського вторгнення спричинила більше забруднення, ніж вибухи та пожежі під час війни. При цьому довгострокова якість повітря парадоксальним чином покращилася.

 

 

Завантажити дослідження>>

 

Головний редактор: Mgr. et Mgr. Симона Бочкова
Автори: Mgr. Bc. Роман Боговіц, Ph.D., Mgr. Bc. Матуш Грнчяр, Mgr. Микулаш Муронь, Mgr.
Ян Хитрі, Мартин Скальскі, Ing. Марцела Чернохова, Олексій Ангурець, Mgr. Ян Лабогі.

 

Опубліковано: 2023

Кількість сторінок: 28

Мовні версії: Англійська, Українська
Фото: Майда Сламова, Arnika, КП “Центр екологічного моніторингу” ДОР”
Графічний дизайнер: Якуб Нємечек
ISBN 978-80-88508-21-2

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: