Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

  Петиція ‘‘Чисте повітря в Україні‘‘

  Перед тим, як підписати цю петицію спробуйте затримати дихання на 5 хвилин.
  Спробували? Легко?

  Aдресати петиції:
  Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування
  Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів
  Міністерство охорони здоров’я
  Обласні державні адміністраціі, обласні ради, органи місцевого самоврядування

  Атмосферне повітря залишилось єдиним безкоштовним природним ресурсом. При цьому склад будь-якого продукту та інформація про його виробника наводиться на упаковці цього продукту. Отже ти швидко можеш зрозуміти, що плануєш покласти до рота. Повітря ми споживаємо щохвилини, але не маємо гадки про його склад. Його ми змушені споживати таким, яким воно є в наших містах.

  Ми не маємо можливості обирати якість повітря, ми обмежені в цьому виборі, але маємо право знати про його склад, бо він безпосередньо впливає на наше здоров’я та життя.

  Люди відрізняються від інших живих істот на планеті Земля, бо мають право вибору. Якість повітря залежить від нашого вибору сьогодні.

  Забруднення повітря - одна з ключових загроз для навколишнього середовища та здоров’я людей нинішніх та майбутніх поколінь. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, забруднене повітря може призводити до передчасної смерті, а також є причиною вроджених вад розвитку у немовлят.

  Основним джерелом забруднення повітря є застарілі технології, що застосовуються у важкій промисловості - вугільні електростанції, металургійні або хімічні заводи. Приклад країн ЄС показує, що зміни можливі, і економіка може бути екологічною та відповідальнішою перед громадянами. Наразі, ми змушені платити за прибутки кількох промислових олігархів здоров’ям мільйонів людей.

  Не обирай між забрудненням повітря і здоров’ям, обирай чисте повітря та вимагай разом з нами:

  • Розробити та впровадити оновлену незалежну, надійну систему комплексного державного моніторингу повітря
   Зосередити управління моніторингом в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів із належним фінансуванням. Результати моніторингу оприлюднювати в публічному просторі (мережі інтернет) у вигляді первинних даних, а також усереднених по станціям спостереження, зонам та агломераціям. Розробити та впровадити систему оперативного оповіщення, попередження та регулювання смогу.
  • Впровадити відкритий реєстр дозволів
   Чинна процедура отримання дозвільних документів на здійснення викидів забруднюючих речовин є застарілою в порівнянні з діючою процедурою оцінки впливу на довкілля та доступу до інформації, пов’язаною з нею. На тепер законодавчо не закріплено та не врегульовано порядок розміщення підприємствами інформації, що міститься в дозволах на викиди. Така прогалина суттєво обмежує права на вільний доступ до екологічної інформації кожному, як того вимагає Орхуська конвенція, та обмежує можливості участі громадян в прийнятті екологічних рішень.
  • Оновити процедури прийняття екологічних рішень
   Результати моніторингу повітря мають стати основою при видачі дозволів на викиди, перегляді й анулюванні дозволів та розробці заходів контролю якості повітря.

  Автори петиціі:
  Проект «Чисте повітря для України» www.cleanair.org.ua
  Анна Амбросова - Досить труїти Кривий Ріг
  Ірина Пирогова - Всеукраїнська екологічна ліга, Запоріжжя
  Максим Сорока - експерт із забруднення повітря, м. Дніпро
  Олеся Крамаренко - Дзига, Запоріжжя
  Олена Шафранова - Право Е, Кривий Ріг

  Допоможіть нам зібрати рукописні підписи - вони мають більшу вагу!
  Ви можете завантажити Петицію та листи для збору підписів тут
  * Дані, позначені зірочкою, є обов’язковими.

  Підписуючи це звернення, я даю згоду на використання та обробку моїх персональних даних згідно з Законом України про захист персональних даних, а також надаю згоду отримувати оповіщення по вказаних каналах зв’язку.

   10 порад для здоров’я

   У районах із забрудненим повітрям найважливіше берегти власне здоров'я. У разі ситуацій із смогом обмежте переміщення на вулиці - очевидно виключити спортивні ігри або ігри на свіжому повітрі для дітей, не провітрюйте зайве. Щоб захиститися від частинок пилу, потрібно носити маску.

   Але як розпізнати критичну ситуацію смогу? Це проблема.

   Хоча в країнах Європейського Союзу держава забезпечує постійне вимірювання якості повітря, в Україні відповідальність розподілена між різними органами влади, і дані, як правило, не доступні громадськості. Запитуйте у міської ради та вимагайте, щоб місто забезпечило моніторинг повітря.

   Окрім доступу до інформації, важливо застосовувати прогресивні правові норми та вимагати від промислових компаній вкладати частину свого прибутку в модернізацію застарілих технологій та дотримуватися діючих обмежень. Саме цьому присвячені громадські об’єднання майже в кожному індустріальному місті. Ви також можете підтримати ініціативу у своєму місті.

   1) Регулярно перевіряйте якість повітря у вашому місті на сайті cleanair.org.ua.

   2) У разі сильного забруднення обмежте своє перебування на свіжому повітрі до мінімуму.

   3) Обмежте вентиляцію та відкривання вікон, провітрюйте коротко та інтенсивно.

   4) Якщо у вас проблеми зі здоров’ям, не відкладайте візит до лікаря а також просіть справу з обстеження.

   5) Подумайте про встановлення станції «AirFreshMax» - чим більше станцій, тим точніші дані про стан повітря.

   6) Не паліть листя і траву, не розводьте відкритий вогонь.

   7) Не використовуйте вдома для обігрівання неякісне вугілля, не спалюйте відходи в печі.

   8) Приєднуйтесь до петиції «За чисте повітря в Україні».

   9) Вимагайте у міської ради проведення інформованості громадян та вирішення проблем.

   10) Підтримуйте екологічні громадські організації у вашому місті.

    Перевірте своє повітря станцією моніторингу «AirFreshMax»:

    «AirFreshMax» - станція мониторингу забруднення повітря нового покоління, в основу якої покладено концепція «громадянської науки», яка стає популярною у всьому світі. Там, де держава не виконує свої зобов’язання, вступають громадяни і роблять все, що потрібно.

    Станція моніторингу якості повітря «AirFreshMax» - це пристрій, який дозволяє здійснювати контроль та реєстрацію стану повітря навколишнього середовища, а саме показники температури, вологості та концентрації пилу PM2.5 і PM10 в режимі реального часу. Крім мікрочастинок пилу (РМ2,5 та РМ10), «AirFreshMax» виконує моніторинг концентрації оксиду вуглецю (СО), діоксиду азоту (NO2), аміаку (NH3), рівня приземного озону (O3) та летких органічних речовин (TVOC, VVOC).

    Станція моніторингу «AirFreshMax» розроблена експертами українських громадських організацій та виготовляється безпосередньо в Україні в рамках соціального підприємництва. Станція моніторингу «AirFreshMax» є удосконаленою версією станції «Oxygen» та надає можливості кожному громадянину оцінювати вміст найпоширеніших небезпечних для здоров'я людини речовин у повітрі.

    Функціональні можливості пристрою дозволять не тільки отримувати оперативні дані про якість атмосферного повітря, а й накопичувати великі дані для оцінки і прогнозування індексів забруднення і ризиків для здоров'я населення, використовуючи для цього персональний кабінет на сайті eco-city.org.ua.

    Цей та інші пристрої моніторингу якості повітря виготовляють та тестують експерти EcoCity у власній майстерні. Термін виготовлення - в середньому 1 тиждень з моменту замовлення (виготовлення, тестування, калібрування). Після отримання, активувати та налаштувати пристрій можна, використавши мануал на сайті eco-city.org.ua. Живлення станції відбувається від стандартного USB адаптера (5V 2A), який йде в комплекті з пристроєм. Довжина кабелю живлення - 7 метрів.

    Використовуйте цю форму для замовлення обладнання. Повідомлення буде надіслано як команді «Чисте повітря», так і команді «Еко Сіті». Потім ми зв’яжемося з вами електронною поштою для підтвердження замовлення.

    *Заповнюючи та відсилаючи цю анкету ви даєте згоду на зберігання та обробку Ваших персональних даних відповідно до законодавства України. Ми обіцяємо, що надані дані не будуть передані "третім особам" та не будуть використані з метою, яка не пов’язана з реалізацією Коаліції "Чисте повітря" та його партнерів.

     Повідомте мене

     Підпишіться, щоб бути в курсі новин та нашої роботи

     [acymailing_form_shortcode id="1"]

     *Заповнюючи та відсилаючи цю анкету ви даєте згоду на зберігання та обробку Ваших персональних даних відповідно до законодавства України. Ми обіцяємо, що надані дані не будуть передані "третім особам" та не будуть використані з метою, яка не пов’язана з реалізацією Коаліції "Чисте повітря" та його партнерів.

      Чи є у вас запитання, пропозиції чи коментарі?

      Дайте нам знати, що відбувається у вашому місті!

      Я хочу опублікувати своє повідомлення на цьому сайті

      публикации осуществляются на усмотрение администрации сайта

      *Заповнюючи та відсилаючи цю анкету ви даєте згоду на зберігання та обробку Ваших персональних даних відповідно до законодавства України. Ми обіцяємо, що надані дані не будуть передані "третім особам" та не будуть використані з метою, яка не пов’язана з реалізацією Коаліції "Чисте повітря" та його партнерів.

       Форма технічної підтримки

       Що пропонує технічна підтримка EcoCity?

       - ми допомагаємо власникам станцій будь-якого виробника та типу з технічним обслуговуванням та модернізацією;
       - ми надаємо експертну безкоштовну консультацію кожному, щоб вибрати найкращу станцію для вашого району чи міста;
       - ми підвищуємо стабільність станцій та якість даних;
       - ми пропонуємо зручний канал зв'язку з технічними спеціалістами для всіх людей, які беруть участь у моніторингу забруднення повітря – незалежно від типу їх станції.

       Як ми можемо вам допомогти?

       а) У мене проблеми з моєю станцією моніторингу
       б) Я помітив проблеми зі станцією моніторингу, яка мені не належить
       в) Я хочу придбати станцію моніторингу і мені потрібна консультація

       Я також хотів би підписатися на розсилку Чисте повітря для України.

       *Заповнюючи та відсилаючи цю анкету ви даєте згоду на зберігання та обробку Ваших персональних даних відповідно до законодавства України. Ми обіцяємо, що надані дані не будуть передані "третім особам" та не будуть використані з метою, яка не пов’язана з реалізацією Коаліції "Чисте повітря" та його партнерів.

       Таблиця забруднювачів

       Тут ви знайдете поточну концентрацію забруднення, виміряну станціями моніторингу EcoCity:

       LocationCityUpdatePM10PM2.5PM1NO2COCH2O
       vul. Sylikatnykiv Nova Lyubomyrka vul. Sylikatnykiv 20. 06. 23:35 32.7 4.24 0.487
       Korabeliv street, 2 Mykolaiv 21. 06. 04:24 26.2 25.3
       Ivana Senka 21 Tetiiv 21. 06. 10:17 3.77 1.2
       vul. maloomelyanivska Lutsk 21. 06. 10:34 5.58 2.75
       vul. Sichovykh Striltsiv 11 Ivano-Frankivsk 21. 06. 11:10 19.2 6.7
       - Zaporizhzhya 21. 06. 13:55 33.6 19.3
       Vyshneva Zinkiv 21. 06. 19:32 17.56 6.41
       Haharina, 39v Rivne 21. 06. 22:57 9.61 4.88 2.42
       Volodymyrskyi Prospect Lubny 22. 06. 08:19 10.5 10.38
       Vovchynets Vovchynets 22. 06. 09:42 13.9 8.68 0.718
       Poberezhna, 147 s. Batyatychi 20. 06. 14:37 17.43 7
       Mizhozerna 1A Kyiv 22. 06. 10:03 15.86 2.49 0.552
       112-a Sadova Kyiv 22. 06. 10:04 23.65 4.78
       Mikrorayon №1 Lubny 22. 06. 10:16 108.31 43.7
       Prospect Volodymyrskyi Lubny 22. 06. 10:37 13.06 7.81
       vulytsya Lazurna, 5, Mykolaiv, Mykolaivska oblast, 54000 Mykolaiv 22. 06. 11:06 31.9 7.38
       vul.Hrushevskoho Ivano-Frankivsk 22. 06. 11:36 9.7 2.6
       Katkova Kryvyi Rih 22. 06. 11:39 27.75 6.58 0.498
       Pavlovska Hora Zhytomyr 22. 06. 11:40 25.33 5.52 0.589
       vul. Shevchenka 165a Boryspil 22. 06. 12:25 29.75 14.44
       Tsentralnaya, 41 Slavyansk 22. 06. 12:39 7.07 1.82 0.457
       vul. Shevtsovoi smt. Novotroitske 22. 06. 13:01 3.94 1.39
       Halytska, 43b TTs "Zebra", 2 poverkh Ivano-Frankivsk 22. 06. 13:06 29.39 7.85
       vulytsya Konstantynovycha Vinnytsya 22. 06. 13:22 8.5 4.8
       Molodizhna, 21 s. Batky 22. 06. 13:26 12.83 1.58 0.387
       Portova, 2 Zaporizhzhya 22. 06. 13:26 37 14.65
       boryspil-67141 boryspil-67141 22. 06. 13:27 12.9 3.98
       Sakharova 23 Ivano-Frankivsk 22. 06. 13:28
       Tyraspolska, 60 Kyiv 22. 06. 13:30 53.04 20.35 0.29
       Arkh. Staroho Mykolaiv 22. 06. 13:31 34.26 6.16
       Tsentralnaya, 41 Slavyansk 22. 06. 13:31 14.77 2.37 0.74
       Danyla Shcherbakivskoho 42 Kyiv 22. 06. 13:31 63.47 13.2 0.225
       Travneva Sofiivska Borshchahivka 22. 06. 13:31 78.9 13.3 0.319
       Moskalenka Brovary 22. 06. 13:31 52.5 11.38 0.396
       Vasylkivska, 39 Pidhirtsi 22. 06. 13:31 111.01 16.12 0.542
       Helsinskoi hrupy Brovary 22. 06. 13:31 17.8 13.5 0.442
       Prylutska Brovary 22. 06. 13:31 10.3 6.9 0.442
       - Kyiv 22. 06. 13:31 56.94 9.23 0.763
       Uralska vulytsya, 34a Mykolaiv 22. 06. 13:33 31.8 7.92
       2-y Komsomolskyi pereulok PIDHORODNE 22. 06. 13:32 4.96 1.77 0.47
       53-a Sadova Kyiv 22. 06. 13:32 95.15 11.57
       Tsentralnaya, 41 Slavyansk 22. 06. 13:32 8.41 1.46 0.541
       Kosmonavtiv Mykolaiv 22. 06. 13:32 27.01 8.29 0.294
       m. Khmelnytskyi, Kuprina 12 Khmelnytskyi 22. 06. 13:32 19.51 3 0.653
       Martyna Shymanovskoho 4A Kryvyi_Rih 22. 06. 13:32 71.7 9.16 1.431
       Muzychna, 2 Chuhuiv 22. 06. 13:32 6.5 1.19
       vul. Mayakovskoho Brovary 22. 06. 13:32 55.93 10.59
       Svitla 14a Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 0.5
       Dovhalivska 6-b Nikopol 22. 06. 13:32 94.94 15.44 0.233
       60-a Sadova Kyiv 22. 06. 13:32 20.56 11.89
       vul.Symonenka Ivano-Frankivsk 22. 06. 13:32 6.6 1.8
       Kharkivska Budы, Kharkovskaya oblast 22. 06. 13:32 6.05 1.53
       Tsentralnaya Slavyansk 22. 06. 13:32 6.38 1.71
       Avtozavodska 50 A Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 30.27 3.95 1.097
       Lypneva s.Shevchenkove 22. 06. 13:32 11.81 9.38
       Chkalova Trebukhiv 22. 06. 13:32 83.79 11.27 0.724
       Rizdvyana 42 Kramatorsk 22. 06. 13:32 19.59 2.23 1.848
       vul.Cheska Kryvyi Rih 22. 06. 13:32 50.4 8.95
       vul.Tsentralna 16 smt.Dniprovske 22. 06. 13:32 2.48 1.54
       - Kharkiv 22. 06. 13:32 3.75 0.9 0.618
       Ivana Mazepy Osykove 22. 06. 13:32 29.89 15.11
       Hrabovskoho, 13A Lutsk 22. 06. 13:32 28.58 4.86 0.951
       prov.Vatutina 23 Lisnyky 22. 06. 13:32
       Dniprovska Buzova 22. 06. 13:32
       Heroiv Oborony, 13 Kyiv 22. 06. 13:32 58.6 10.4 0.344
       Nezalezhnosti 4 Tyachiv 22. 06. 13:32 7.74 3.21 0.463
       Vul.Kurchatova 90 (SKTs Ploskyriv) Khmelnytskyi 22. 06. 13:32 7.5 3.52 0.871
       Mlynska 4 s. Bovshiv 22. 06. 13:32 22.31 4.29
       I.Zrini 100 Mukachevo 22. 06. 13:32 8.65 4.21 2.999
       2provulok Mayakovskoho 17 Turbiv 22. 06. 13:32 9.59 3.37
       Henrikha Vyshnevskoho 27 Shevchenkove 22. 06. 13:32 55.77 15.84 0.327
       Levanevskoho, 30 Bila Tserkva 22. 06. 13:32 40.4 6.99
       Universytetska 2/1 H Irpin 22. 06. 13:32 16.33 13.11
       Vylyamsa 2-v Kyev 22. 06. 13:32 82.61 14.67 0.162
       Rayduzhna Mizhrichchya 22. 06. 13:32 9 3.37
       vul. Narvska Dnipro 22. 06. 13:32 10.43 2.54 0.649
       Lyustdorfska doroha Odesa 22. 06. 13:32 19.81 18.37
       Prospekt Myru, 61/3 (VPU 25) Khmelnytskyi 22. 06. 13:32 5.45 2.51 0.698
       68 desantnykiv, 10 Mykolaiv 22. 06. 13:32 28.61 7.06 0.174
       Malokaterinivka Malokaterinivka, Zaporizka oblast 22. 06. 13:32 2.44 1.67
       Tsentralnaya, 41 Slavyansk 22. 06. 13:32 0.678
       Kaluska 10 Burshtyn 22. 06. 13:32 23.25 7.17
       Marshala Rybalka Kharkiv 22. 06. 13:32 5.88 4.34
       Kvituchi lane Kharkiv 22. 06. 13:32 3.43 2.71
       vul. Lomonosova, 81-B Kyii 22. 06. 13:32 19.44 16.89
       vul. Kashtanova, 23 Obukhiv 22. 06. 13:32 103.08 17.14 0.531
       Tsentralna 51 Berdyansk 22. 06. 13:32 7.31 2.49
       vul.Urlivska Kyiv 22. 06. 13:32 179.1 18.41
       Travneva Sofiivska Borshchahovka 22. 06. 13:32 94.55 14.87
       vul. Sadova Nova Lyubomyrka vul. Sadova 22. 06. 13:32 11.97 2.38 0.362
       Melitopolske shose 92 Berdyansk 22. 06. 13:32 14.04 2.41
       Tymoshenko Kryvyi Rih 22. 06. 13:32 57.51 9.86 5.382
       Korolova, 3 Lutsk 22. 06. 13:32 43.89 5.26 0.744
       Peremohy 80 s. Vyhivka 22. 06. 13:32 28.42 4.71
       Nahimova Mariupol 22. 06. 13:32 4.8 1.64
       88000, m.Uzhhorod Zakarpatskoi obl., vul. Hryboyedova 6 Uzhhorod 22. 06. 13:32 9.19 2.28 0.538
       Starosilska 26 Kyiv 22. 06. 13:32 57.34 14.35
       Brodivska, 5b Ternopil 22. 06. 13:32 12.87 2.04 0.445
       Vul. Gorkogo Novi Petrivci 22. 06. 13:32 89.26 10.77
       Anatoliya Lutsenka 27 Brovary 22. 06. 13:32 57.96 11.69
       Vul. Vokzalna, 93 Kam'yanets-Podilskyi 22. 06. 13:32 10.74 2.5 1.094
       Bavarska Kharkiv 22. 06. 13:32 5.11 0.69
       vul.Pidhirka Zahvizdya 22. 06. 13:32 26.43 24.86
       Vladymyra Sosyurы 6 Kyev 22. 06. 13:32 11.8 7.8
       40-richchya Peremohy, 57 A Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 4.06 2.94
       82-a Sadova Kyiv 22. 06. 13:32 48.06 8.46
       Klenova, 11-b Vorzel 22. 06. 13:06 58.2 11.49
       Kybalchycha 45 Kharkiv 22. 06. 13:32 6.5 1.41
       Kruhova 109 Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 39.1 4.53
       vul. Khersonska 352 Nikopol 22. 06. 13:32 94.86 14.49 0.301
       Lyustdorfskaya dor Odessa 22. 06. 13:32 19.92 4.97
       Reheneratorna, 4 Kyiv 22. 06. 13:32 105.53 14.98
       Mikrorayon №1 Lubny 22. 06. 13:32 18.31 3.27
       Mashynna Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 16.91 3.56 0.493
       Olimpiyska Brovary 22. 06. 13:32 16.1 7.9
       vul. Sadova Kyiv 22. 06. 13:32 15.38 14
       Khersonska, ATB m. Nikopol 22. 06. 13:32 127.95 17.34
       Dokivska Kotsyubynske 22. 06. 13:32 56.9 11.21 0.35
       Mala Morska Mykolaiv 22. 06. 13:32 48.65 5.9
       Boyko Donske 22. 06. 13:32 2.16 0.75
       Zankovetskoi 8 Chayky 22. 06. 13:32 87.62 11.76 0.727
       Patriotychna Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 7.26 1.91 0.54
       Optymistychna 18 Zaporizhzhya 22. 06. 13:32
       Vovchynets Vovchynets 22. 06. 13:32 15.82 3.28 0.447
       Yuriya Illyenka, 63 Kyiv 22. 06. 13:32
       Hete Kryvyi Rih 22. 06. 13:32
       - Lol 22. 06. 13:32 13.86 4.94 0.693
       Onufryevskaya Podvorky 22. 06. 13:32 4.31 2.03 0.155
       Marshala Rybalka Kharkiv 22. 06. 13:32 10.83 3.05
       po. Bohoyavlenskyi, 314 Mykolaiv 22. 06. 13:32 38.73 5.95
       Vynohradna Khodosivka 22. 06. 13:32 42.73 11.03
       Tsybulko 11 Mariupol 22. 06. 13:32 5.64 1.93 0.49
       Volodimir Betz, 4 Kyiv 22. 06. 13:32 81.93 11.53 0.412
       Tambovska Kryvyi Rih 22. 06. 13:32 77.37 10.56
       vul.M.Lomonosova, 18 m.Krasnohoroivka 22. 06. 13:32 5 0.75 0.783
       Khortytsia Island (Ukraine) Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 15.15 1.65 0.188
       Borshchahivska 46/2 Kyiv 22. 06. 13:32 42.96 7.97 0.988
       Chornovola 155 Khmelnytskyi 22. 06. 13:32 14.38 1.74 0.739
       Nezalezhnosti Ukrainy Kryvyi Rih 22. 06. 13:32 169.29 16.64
       Mayakovskoho 35 Marhanets 22. 06. 13:32 88.46 9.49 0.856
       Drahomanova 23 Kyiv 22. 06. 13:32 10.56 7.94
       Matviivka Mykolaiv 22. 06. 13:32 100.46 10.08 0.295
       Nadochyy, Kharkovskaya oblast, Kharkovskyi rayon Kharkiv 22. 06. 13:32 8.17 1.54
       Volkova Kropyvnytskyi 22. 06. 13:32 34.98 5.87
       Pavla Hlazovoho 4 Kryvyi Rih 22. 06. 13:32 97.13 16.22 0.847
       Ya. Mudroho, 67 Kam'yanka-Buzka 22. 06. 13:32 123.73 12.34
       prov. Shkilnyi, 4 s. Popivka 22. 06. 13:32 11.67 2.24 0.039
       Maloholoskivska 8d Lviv 22. 06. 13:32 25.9 6.46
       vulytsya Drahomanova, 33V Lubny 22. 06. 13:32 36.64 4.9
       Nezalezhnosti 1 Solonytsivka 22. 06. 13:32 9.99 3.45 0.492
       Kushnarova, 2a Pisochyn 22. 06. 13:32 1.51 1.46 0.377
       s. Mohylivka Mohylivka 22. 06. 13:32 35.53 6.85 0.919
       Rivnenska, 119 Lutsk 22. 06. 13:32 13.13 2.62 0.79
       88000, m.Uzhhorod Zakarpatskoi obl., vul. Pidhirna 46 Uzhhorod 22. 06. 13:32 6.59 2.83 1.009
       Hoholya Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 15.9 3.2
       vul. Chiaturska, 5 Pokrov 22. 06. 13:32 16.83 4.96 0.228
       A. Mykhaylovskoho Bucha 22. 06. 13:32 83.23 12.43
       Hmyri Borysa Kyiv 22. 06. 13:32 19.37 14.38
       Ryazanska Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 16.06 3.2
       Tsentralna, 26 Krenychi 22. 06. 13:32 97.72 15.54 0.495
       vul. Kyivska, 76 Obukhiv 22. 06. 13:32 118.06 20.54 0.777
       Vassilievska 37 Sloviansk 22. 06. 13:32 13.48 1.42 1.562
       prosp. Akademika Hlushkova, 40, korp, 4/1 Kyiv 22. 06. 13:32 71.41 10.71 0.718
       vul. Dovhalivska, 244 Nikopol 22. 06. 13:14 93.14 15.02
       Ivana kozheduba, 1 Lutsk 22. 06. 13:32 21.37 4.11 0.472
       Shevchenka, 2 Kam'yanka-Buzka 22. 06. 13:32 26.79 4
       Budivelnykiv, 19 Kam'yanets-Podilskyi 22. 06. 13:32 13.82 4.22 0.656
       Rozvadovskoho,8 Kam'yanets-Podilskyi 22. 06. 13:32 12.42 4.08 0.514
       Preobrazhenskoho, Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 16.16 2.49
       Vilyamsa Dnipro 22. 06. 13:32 23.86 5.14
       Topolna, 31 Lviv 22. 06. 13:32 4.95 1.76
       vul. Universytetska 46 Slov'yansk 22. 06. 13:32 9.33 1.65
       Karmelyuka 5 Svarychiv 22. 06. 13:32 9.31 3.44
       Velyka Diivska b. 32. p.13 Dnipro 22. 06. 13:32 31.14 8.41 0.578
       71503, m.Enerhodar Zaporizkoi obl., pr.Budivelnykiv, 27 B Enerhodar 22. 06. 13:32 0.683
       vul. Mayakovskoho Brovary 22. 06. 13:32 66.97 11.54 0.246
       prospekt Druzhby Novovolynsk 22. 06. 13:32 0.548
       Zaliznychna Mykolaiv 22. 06. 13:32 19.87 5.59
       Kam'yanetska vulytsya, Khmelnytskyi, Khmelnytska oblast, 29000 Khmelnytskyi 22. 06. 13:32 0.939
       vul. Nadii Kurchenko, 29 Lubny 22. 06. 13:32 11.81 5.31
       Miska 111 Petropavlivske 22. 06. 13:32 21.37 12.56
       Prospekt Slobozhanskyi 36a Dnipro 22. 06. 13:32 9.99 2.48 0.594
       55-a Sadova Kyiv 22. 06. 13:32 54.94 8.77
       Sosjury 4 Kyiv 22. 06. 13:32 15.75 9.75
       Yelyzavety Chavdar, 18 Kyiv 22. 06. 13:32 76.22 16.15 0.296
       Vul. Myru, 50 Andriivka 22. 06. 13:32 5 1.46 0.944
       Mashynna Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 2.37 2.37
       vul. Molodizhna, 5a s. Mali Budyshcha 22. 06. 13:32 10.33 1.32 0.535
       Mazepy Chernihiv 22. 06. 13:32 9.31 5.81
       Zelena 53 Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 7.56 4.81
       Donetska Lviv 22. 06. 13:32 7.6 4.44 0.517
       Dnipropetrovska oblast Shyrokovskyi rayon selo Svystunove Svystunove 22. 06. 13:32 48.27 16.6 0.22
       Akademika Glevaha 22. 06. 13:32 117.17 19.14 0.468
       Heneratornaya 7 Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 4.81 2.19
       A.Nevskoho dom #2 Marhanets 22. 06. 13:32 26.87 9.49 0.396
       Zelena Kharkiv 22. 06. 13:32 4.55 0.35 0.462
       Provulok Yablunevyi Kharkiv 22. 06. 13:32 7.91 1.83 0.251
       Sobornosti, 18 Kakhovka 22. 06. 13:32 57.45 8.9 0.826
       vul. Voiniv-Internatsionalistiv, 18 Enerhodar 22. 06. 13:32 188.51 20.19 0.654
       vul.Belvederska 40 Ivano-Frankivsk 22. 06. 13:32 17.16 4.58
       Vyshnyakivska Kyiv 22. 06. 13:32 53.53 9.21 0.235
       Ye.Konovalyatsya 4 Konotop 22. 06. 13:32 23.8 4.61 0.555
       Shakhtarska 59 Kropyvnytskyi 22. 06. 13:32 28.75 6.31
       Lozova Kyiv 22. 06. 13:32 51.2 11.5 0.863793
       Lyeskova, 6 Kyiv 22. 06. 13:32 98.67 11.52
       Udytynska Pogreby 22. 06. 13:32 15.4 5.6
       Polyova Yurivka (Kyivska obl.) 22. 06. 13:32 25.52 6.33
       vul. Fabrychna Rivne 22. 06. 13:32 7.77 4.76 0.77
       Konyakina, 5 Lutsk 22. 06. 13:32 19.42 2.14 0.899
       Mateyuka Kyiv 22. 06. 13:32 14.5 11.75
       Pushcha-Vadytsya, 12-ta liniya Kyiv 22. 06. 13:32 52.59 9.27 0.323
       KBP Boryspil 22. 06. 13:32 78.21 11.94
       Ozhynova, 5 Lviv 22. 06. 13:32 33.29 3.77
       vul. Vlasenko 18 Kharkiv 22. 06. 13:32 11.19 1.62
       Stryiska-Naukova Lviv 22. 06. 13:32 6.34 4.56
       Solonytsevka, Kharkovskaya oblast, Derhachevskyi rayon Solonitsevka 22. 06. 13:32 28.2 3.62 0.67
       s. Tatsenky, vul. Lisna, 80 Obukhiv 22. 06. 13:32 65.31 13.17 0.713
       pr. Haharyna 94 Kharkov 22. 06. 13:32 4.61 1.81
       vulytsya Staromiska, 2, Khmelnytskyi, Khmelnytska oblast, 29000 Khmelnytskyi 22. 06. 13:32
       Dostoevskoho 22b Kharkiv 22. 06. 13:32 7.28 1.16
       Volya Lviv 22. 06. 13:32 10.69 9.88
       Polotna Zaporizhzhya 22. 06. 13:32 13.08 2.84
       Maliya,2 Lubny 22. 06. 13:32 33.33 4.19
       Shevchenka 392/70 Yahotyn 22. 06. 13:32 38.5 4.72
       Tsvetaevoi Kyiv 22. 06. 13:32 22.5 14.87
       Klenova Hatne 22. 06. 13:32 163.66 16.69 0.299
       Praporna 3 Hryada 22. 06. 13:32 15.41 3.05 0.38
       vul.Zamkova, 4 Dubno 22. 06. 13:32 9.65 1.85 1.497
       Hrushevskoho s. Neresnytsya 22. 06. 13:32 4.53 2.35 0.372
       Tsentralnaya, 41 Slavyansk 22. 06. 13:32 7.7 2.06 1098
       Rokosovsʹkoho Pukhova vul. Rokosovskoho 22. 06. 13:32 6.01 1.69 0.239
       Tsentralna 88 Volnovakha 22. 06. 13:32
       Zavodskaya s. Ivaniv 22. 06. 13:32 28.59 6.02
       Avtozavodska Zaporizhzhya 22. 06. 13:33 21.24 3.83 0.552
       vulytsya Pionerska, 95 Shpola 22. 06. 13:33 47.41 8.6

       Про нас

       Чисте повітря для України

       Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

       Координатори:

       Партнери проекту:

       Донори: