Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

  Петиція ‘‘Чисте повітря в Україні‘‘

  Перед тим, як підписати цю петицію спробуйте затримати дихання на 5 хвилин.
  Спробували? Легко?

  Aдресати петиції:
  Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування
  Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів
  Міністерство охорони здоров’я
  Обласні державні адміністраціі, обласні ради, органи місцевого самоврядування

  Атмосферне повітря залишилось єдиним безкоштовним природним ресурсом. При цьому склад будь-якого продукту та інформація про його виробника наводиться на упаковці цього продукту. Отже ти швидко можеш зрозуміти, що плануєш покласти до рота. Повітря ми споживаємо щохвилини, але не маємо гадки про його склад. Його ми змушені споживати таким, яким воно є в наших містах.

  Ми не маємо можливості обирати якість повітря, ми обмежені в цьому виборі, але маємо право знати про його склад, бо він безпосередньо впливає на наше здоров’я та життя.

  Люди відрізняються від інших живих істот на планеті Земля, бо мають право вибору. Якість повітря залежить від нашого вибору сьогодні.

  Забруднення повітря - одна з ключових загроз для навколишнього середовища та здоров’я людей нинішніх та майбутніх поколінь. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, забруднене повітря може призводити до передчасної смерті, а також є причиною вроджених вад розвитку у немовлят.

  Основним джерелом забруднення повітря є застарілі технології, що застосовуються у важкій промисловості - вугільні електростанції, металургійні або хімічні заводи. Приклад країн ЄС показує, що зміни можливі, і економіка може бути екологічною та відповідальнішою перед громадянами. Наразі, ми змушені платити за прибутки кількох промислових олігархів здоров’ям мільйонів людей.

  Не обирай між забрудненням повітря і здоров’ям, обирай чисте повітря та вимагай разом з нами:

  • Розробити та впровадити оновлену незалежну, надійну систему комплексного державного моніторингу повітря
   Зосередити управління моніторингом в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів із належним фінансуванням. Результати моніторингу оприлюднювати в публічному просторі (мережі інтернет) у вигляді первинних даних, а також усереднених по станціям спостереження, зонам та агломераціям. Розробити та впровадити систему оперативного оповіщення, попередження та регулювання смогу.
  • Впровадити відкритий реєстр дозволів
   Чинна процедура отримання дозвільних документів на здійснення викидів забруднюючих речовин є застарілою в порівнянні з діючою процедурою оцінки впливу на довкілля та доступу до інформації, пов’язаною з нею. На тепер законодавчо не закріплено та не врегульовано порядок розміщення підприємствами інформації, що міститься в дозволах на викиди. Така прогалина суттєво обмежує права на вільний доступ до екологічної інформації кожному, як того вимагає Орхуська конвенція, та обмежує можливості участі громадян в прийнятті екологічних рішень.
  • Оновити процедури прийняття екологічних рішень
   Результати моніторингу повітря мають стати основою при видачі дозволів на викиди, перегляді й анулюванні дозволів та розробці заходів контролю якості повітря.

  Автори петиціі:
  Проект «Чисте повітря для України» www.cleanair.org.ua
  Анна Амбросова - Досить труїти Кривий Ріг
  Ірина Пирогова - Всеукраїнська екологічна ліга, Запоріжжя
  Максим Сорока - експерт із забруднення повітря, м. Дніпро
  Олеся Крамаренко - Дзига, Запоріжжя
  Олена Шафранова - Право Е, Кривий Ріг

  Допоможіть нам зібрати рукописні підписи - вони мають більшу вагу!
  Ви можете завантажити Петицію та листи для збору підписів тут








  * Дані, позначені зірочкою, є обов’язковими.

  Підписуючи це звернення, я даю згоду на використання та обробку моїх персональних даних згідно з Законом України про захист персональних даних, а також надаю згоду отримувати оповіщення по вказаних каналах зв’язку.

   10 порад для здоров’я

   У районах із забрудненим повітрям найважливіше берегти власне здоров'я. У разі ситуацій із смогом обмежте переміщення на вулиці - очевидно виключити спортивні ігри або ігри на свіжому повітрі для дітей, не провітрюйте зайве. Щоб захиститися від частинок пилу, потрібно носити маску.

   Але як розпізнати критичну ситуацію смогу? Це проблема.

   Хоча в країнах Європейського Союзу держава забезпечує постійне вимірювання якості повітря, в Україні відповідальність розподілена між різними органами влади, і дані, як правило, не доступні громадськості. Запитуйте у міської ради та вимагайте, щоб місто забезпечило моніторинг повітря.

   Окрім доступу до інформації, важливо застосовувати прогресивні правові норми та вимагати від промислових компаній вкладати частину свого прибутку в модернізацію застарілих технологій та дотримуватися діючих обмежень. Саме цьому присвячені громадські об’єднання майже в кожному індустріальному місті. Ви також можете підтримати ініціативу у своєму місті.

   1) Регулярно перевіряйте якість повітря у вашому місті на сайті cleanair.org.ua.

   2) У разі сильного забруднення обмежте своє перебування на свіжому повітрі до мінімуму.

   3) Обмежте вентиляцію та відкривання вікон, провітрюйте коротко та інтенсивно.

   4) Якщо у вас проблеми зі здоров’ям, не відкладайте візит до лікаря а також просіть справу з обстеження.

   5) Подумайте про встановлення станції «AirFreshMax» - чим більше станцій, тим точніші дані про стан повітря.

   6) Не паліть листя і траву, не розводьте відкритий вогонь.

   7) Не використовуйте вдома для обігрівання неякісне вугілля, не спалюйте відходи в печі.

   8) Приєднуйтесь до петиції «За чисте повітря в Україні».

   9) Вимагайте у міської ради проведення інформованості громадян та вирішення проблем.

   10) Підтримуйте екологічні громадські організації у вашому місті.

    Перевірте своє повітря станцією моніторингу «AirFreshMax»:

    «AirFreshMax» - станція мониторингу забруднення повітря нового покоління, в основу якої покладено концепція «громадянської науки», яка стає популярною у всьому світі. Там, де держава не виконує свої зобов’язання, вступають громадяни і роблять все, що потрібно.

    Станція моніторингу якості повітря «AirFreshMax» - це пристрій, який дозволяє здійснювати контроль та реєстрацію стану повітря навколишнього середовища, а саме показники температури, вологості та концентрації пилу PM2.5 і PM10 в режимі реального часу. Крім мікрочастинок пилу (РМ2,5 та РМ10), «AirFreshMax» виконує моніторинг концентрації оксиду вуглецю (СО), діоксиду азоту (NO2), аміаку (NH3), рівня приземного озону (O3) та летких органічних речовин (TVOC, VVOC).

    Станція моніторингу «AirFreshMax» розроблена експертами українських громадських організацій та виготовляється безпосередньо в Україні в рамках соціального підприємництва. Станція моніторингу «AirFreshMax» є удосконаленою версією станції «Oxygen» та надає можливості кожному громадянину оцінювати вміст найпоширеніших небезпечних для здоров'я людини речовин у повітрі.

    Функціональні можливості пристрою дозволять не тільки отримувати оперативні дані про якість атмосферного повітря, а й накопичувати великі дані для оцінки і прогнозування індексів забруднення і ризиків для здоров'я населення, використовуючи для цього персональний кабінет на сайті eco-city.org.ua.

    Цей та інші пристрої моніторингу якості повітря виготовляють та тестують експерти EcoCity у власній майстерні. Термін виготовлення - в середньому 1 тиждень з моменту замовлення (виготовлення, тестування, калібрування). Після отримання, активувати та налаштувати пристрій можна, використавши мануал на сайті eco-city.org.ua. Живлення станції відбувається від стандартного USB адаптера (5V 2A), який йде в комплекті з пристроєм. Довжина кабелю живлення - 7 метрів.

    Використовуйте цю форму для замовлення обладнання. Повідомлення буде надіслано як команді «Чисте повітря», так і команді «Еко Сіті». Потім ми зв’яжемося з вами електронною поштою для підтвердження замовлення.

    *Заповнюючи та відсилаючи цю анкету ви даєте згоду на зберігання та обробку Ваших персональних даних відповідно до законодавства України. Ми обіцяємо, що надані дані не будуть передані "третім особам" та не будуть використані з метою, яка не пов’язана з реалізацією Коаліції "Чисте повітря" та його партнерів.

    Повідомте мене

    Підпишіться, щоб бути в курсі новин та нашої роботи

    *Заповнюючи та відсилаючи цю анкету ви даєте згоду на зберігання та обробку Ваших персональних даних відповідно до законодавства України. Ми обіцяємо, що надані дані не будуть передані “третім особам” та не будуть використані з метою, яка не пов’язана з реалізацією Коаліції “Чисте повітря” та його партнерів.

     Чи є у вас запитання, пропозиції чи коментарі?

     Дайте нам знати, що відбувається у вашому місті!

     Я хочу опублікувати своє повідомлення на цьому сайті

     публикации осуществляются на усмотрение администрации сайта

     *Заповнюючи та відсилаючи цю анкету ви даєте згоду на зберігання та обробку Ваших персональних даних відповідно до законодавства України. Ми обіцяємо, що надані дані не будуть передані "третім особам" та не будуть використані з метою, яка не пов’язана з реалізацією Коаліції "Чисте повітря" та його партнерів.

      Форма технічної підтримки

      Що пропонує технічна підтримка EcoCity?

      - ми допомагаємо власникам станцій будь-якого виробника та типу з технічним обслуговуванням та модернізацією;
      - ми надаємо експертну безкоштовну консультацію кожному, щоб вибрати найкращу станцію для вашого району чи міста;
      - ми підвищуємо стабільність станцій та якість даних;
      - ми пропонуємо зручний канал зв'язку з технічними спеціалістами для всіх людей, які беруть участь у моніторингу забруднення повітря – незалежно від типу їх станції.

      Як ми можемо вам допомогти?

      а) У мене проблеми з моєю станцією моніторингу
      б) Я помітив проблеми зі станцією моніторингу, яка мені не належить
      в) Я хочу придбати станцію моніторингу і мені потрібна консультація

      Я також хотів би підписатися на розсилку Чисте повітря для України.

      *Заповнюючи та відсилаючи цю анкету ви даєте згоду на зберігання та обробку Ваших персональних даних відповідно до законодавства України. Ми обіцяємо, що надані дані не будуть передані "третім особам" та не будуть використані з метою, яка не пов’язана з реалізацією Коаліції "Чисте повітря" та його партнерів.

      Таблиця забруднювачів

      Тут ви знайдете поточну концентрацію забруднення, виміряну станціями моніторингу EcoCity:

      LocationCityUpdatePM10PM2.5PM1NO2COCH2O
      Universytetska 2/1 H Irpin 14. 09. 17:18 3.37 3
      88000, m.Uzhhorod Zakarpatskoi obl., vul. Hryboyedova 6 Uzhhorod 15. 09. 01:01 15.19 4.39 0.378
      12 aprelya Kharkov 15. 09. 10:12 6.81 1.81
      Naberezhna, 12 smt.Ocheretyne 15. 09. 15:48 3.9 2.28
      Velyka Vasylkivska Kyiv 16. 09. 06:55 23.52 10.28
      Zelena Kharkiv 16. 09. 07:19 15.71 7.6 0.418
      Motorobudivnykiv, 26 Zaporizhzhya 16. 09. 07:26 91.44 42.73 0.145
      Tyraspolska, 60 Kyiv 16. 09. 09:11 4.78 2.09 0.278
      Admirala Makarova Mykolaiv 16. 09. 10:02 15.88 5.61
      Vasylkivska, 39 Pidhirtsi 16. 09. 12:01 5.01 2.34 0.477
      Tsentralna, 26 Krenychi 16. 09. 12:02 4.65 2.03 0.464
      Dostoevskoho 22b Kharkiv 16. 09. 12:06 5.04 1.11
      Ozhynova, 5 Lviv 16. 09. 12:21 4.08 1.39
      Ryazanska Zaporizhzhya 16. 09. 12:34 8.61 2.79
      Prospekt Slobozhanskyi 36a Dnipro 16. 09. 13:41 2.96 1.61 0.444
      vulytsya Lazurna, 5, Mykolaiv, Mykolaivska oblast, 54000 Mykolaiv 16. 09. 15:42 7.47 2.41
      Vladymyra Sosyurы 6 Kyev 16. 09. 16:25 2.81 2.81
      vul. Khersonska 352 Nikopol 16. 09. 16:55 18.23 3.75 0.251
      Melitopolske shose 92 Berdyansk 16. 09. 16:59 3.38 1.75
      Shkilna, 38 Olhynka 16. 09. 17:09 10.87 2.77
      vulytsya Konstantynovycha Vinnytsya 16. 09. 17:25 10 9.1
      Prospect Volodymyrskyi Lubny 16. 09. 17:32 2.06 2.06
      Yarmarkova ploshcha Lubny 16. 09. 17:33 3.74 2.21
      Volodymyrskyi Prospect Lubny 16. 09. 17:35 2.25 2.06
      Mlynska 4 s. Bovshiv 16. 09. 17:37 29.78 11.31
      Sakharova 23 Ivano-Frankivsk 16. 09. 17:42 17.87 9.8
      Lyustdorfskaya dor Odessa 16. 09. 17:50
      Vyshnyakivska Kyiv 16. 09. 17:52 3.96 1.37 0.202
      Vyshneva Zinkiv 16. 09. 17:54 0.1 0.1
      Enerhetykiv, bud. 36 Kam'yanske 16. 09. 17:55 3.1 1.7
      vul. Vlasenko 18 Kharkiv 16. 09. 17:56 12.17 2.55
      Sobornosti, 18 Kakhovka 16. 09. 17:56 8.8 3.1 0.665
      Klenova Hatne 16. 09. 17:56 20.92 12.74 0.298
      vul. Promyslova Nova Lyubomyrka vul. Promyslova 16. 09. 17:56 24.24 11.29 0.216
      vul. Demiivska 16 Kyiv 16. 09. 17:56 4.25 2.32 0.45
      Kvituchi lane Kharkiv 16. 09. 17:57 14 11.44
      2provulok Mayakovskoho 17 Turbiv 16. 09. 17:56 2.59 2.39
      Soborna 36 Vinnytsya 16. 09. 17:56 8.38 2.9
      Martyna Shymanovskoho 4A Kryvyi Rih 16. 09. 17:56 11.3 5.11 1.237
      vul. Sadova Kyiv 16. 09. 17:56 6.1 6.1
      Malokaterinivka Malokaterinivka, Zaporizka oblast 16. 09. 17:56 8.1 8.1
      Vul. Gorkogo Novi Petrivci 16. 09. 17:56 1.97 1.16
      Nadochyy, Kharkovskaya oblast, Kharkovskyi rayon Kharkiv 16. 09. 17:56 8.66 2.29
      A.Nevskoho dom #2 Marhanets 16. 09. 17:56 8.07 6.19 0.356
      Mayakovskoho 35 Marhanets 16. 09. 17:56 29.05 13.29 0.663
      pr. Haharyna 94 Kharkov 16. 09. 12:57 3.33 1.81
      - Dnipro 16. 09. 17:56 4.01 3.88
      Kruhla Suprunivka 16. 09. 17:56 15.09 4.18
      Olimpiyska Brovary 16. 09. 17:56 2.5 2.5
      vul. Mayakovskoho Brovary 16. 09. 17:56 3.21 1.56
      Kruhova 109 Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 14.23 5.7
      Myru Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 6.2 5.5 0.5
      prospekt Lesi Ukrainky, b.78b Kremenchuk 16. 09. 17:56 10.91 3.44 0.393
      Donetska Lviv 16. 09. 17:56 13.89 11.17 0.5
      - Dnipro 16. 09. 17:56 8 3.1 0.963354
      Svitla 14a Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 18 17 0.5
      Matrosova Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 20.15 6 0.597
      Optymistychna 18 Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 4.25 3.81
      po. Bohoyavlenskyi, 314 Mykolaiv 16. 09. 17:56 13.91 3.33
      Ivana kozheduba, 1 Lutsk 16. 09. 17:56 37.51 19.19 0.612
      Lozova Kyiv 16. 09. 17:56 7.1 2.5 0.874171
      Drahomanova 23 Kyiv 16. 09. 17:56 3.19 3.19
      vul. Lomonosova, 81-B Kyii 16. 09. 17:56 4.56 4.56
      Vul.Kurchatova 90 (SKTs Ploskyriv) Khmelnytskyi 16. 09. 17:56 13.06 6.41 0.758
      Mikrorayon №1 Lubny 16. 09. 17:56 4.13 1.53
      Mateyuka Kyiv 16. 09. 17:56 3.06 2.62
      Levanevskoho, 30 Bila Tserkva 16. 09. 17:56 8.06 3.39
      Nezalezhnosti 4 Tyachiv 16. 09. 17:56 7.93 6.21 0.452
      Mazepy Osykove 16. 09. 17:56 3.2 1.7 0.175
      Heroiv Oborony, 13 Kyiv 16. 09. 17:56 10.03 3.57 0.261
      s. Mohylivka Mohylivka 16. 09. 17:56 4.53 1.87 0.587
      Mashynna Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 29.94 8.58 0.435
      Moskalenka Brovary 16. 09. 17:56 3.12 1.3 0.351
      vul. Voiniv-Internatsionalistiv, 18 Enerhodar 16. 09. 17:56 8.69 3.78 0.597
      Hmyri Borysa Kyiv 16. 09. 17:56 3.81 3.81
      Zaliznychna Mykolaiv 16. 09. 17:56 3.62 2.81
      Shakhtarska 59 Kropyvnytskyi 16. 09. 17:56 12.62 4.06
      Ya. Mudroho, 67 Kam'yanka-Buzka 16. 09. 17:56 60.41 37.51
      vul. Shevtsovoi smt. Novotroitske 16. 09. 17:56 14.72 4.81
      Avtozavodska Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 15.6 9.89 0.58
      Volya Lviv 16. 09. 17:56 31.06 27.87
      Rokosovsʹkoho Pukhova vul. Rokosovskoho 16. 09. 17:56 15.27 8.81 0.229
      Tsentralnaya, 41 Slavyansk 16. 09. 17:56 7.65 3.14 0.466
      Pavlokichkaska 16 Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 12.9 5.2 0.615372
      vulytsya Staromiska, 2, Khmelnytskyi, Khmelnytska oblast, 29000 Khmelnytskyi 16. 09. 17:56 13.46 6.36
      Konyakina, 5 Lutsk 16. 09. 17:56 37.09 17.28 0.855
      prov. Shkilnyi, 4 s. Popivka 16. 09. 17:56 6.59 1.85 0.002
      Uralska vulytsya, 34a Mykolaiv 16. 09. 17:56 7.17 3.98
      - Melitopol 16. 09. 17:56 3.44 1.35
      Maliya,2 Lubny 16. 09. 17:56 3.27 1.39
      Hoholya Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 10.7 4.6
      Nezalezhnosti 1 Solonytsivka 16. 09. 17:56 7.73 3.34 0.108
      Starosilska 26 Kyiv 16. 09. 17:56 5.18 3.79
      Hrushevskoho s. Neresnytsya 16. 09. 17:56 99.03 63.29 0.378
      m. Khmelnytskyi, Kuprina 12 Khmelnytskyi 16. 09. 17:56 0.602
      vul. Nadii Kurchenko, 29 Lubny 16. 09. 17:56 9.19 6.81
      vul. Shevchenka 165a Boryspil 16. 09. 17:56 21.5 20.44
      Akademika Glevaha 16. 09. 17:56 5.85 3.64 0.458
      vul. Sadova Nova Lyubomyrka vul. Sadova 16. 09. 17:56 10.48 7.25 0.321
      88000, m.Uzhhorod Zakarpatskoi obl., vul. Pidhirna 46 Uzhhorod 16. 09. 17:56 11.68 6.21 0.914
      vul. Dovhalivska, 244 Nikopol 16. 09. 17:50 11.69 7.2
      Molodizhna, 21 s. Batky 16. 09. 17:56 7.36 1.71 0.43
      prov.Vatutina 23 Lisnyky 16. 09. 17:56
      Shevchenka, 313 Lviv 16. 09. 17:56 6.31 2.58 0.466
      Olimpiyska Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 17.7 4.2 0.541745
      Tsentralnaya, 41 Slavyansk 16. 09. 17:56 0.577
      vul.Zamkova, 4 Dubno 16. 09. 17:56 24.98 11.05 1.553
      Boyko Donske 16. 09. 17:56 4.11 1.88
      Tsentralna 88 Volnovakha 16. 09. 17:56 10.12 4.99
      vul.Hrushevskoho Ivano-Frankivsk 16. 09. 17:56 11.6 5.5
      Travneva Sofiivska Borshchahivka 16. 09. 17:56 0.336
      Tsentralnaya, 41 Slavyansk 16. 09. 17:56 4.71 3.19 0.382
      - Kyiv 16. 09. 17:56 1.93 1.36 0.735
      Slovatskoho, 19 Lutsk 16. 09. 17:56 0.438
      vul.Cheska Kryvyi Rih 16. 09. 17:56 2.02 1.5
      Onufryevskaya Podvorky 16. 09. 17:56 7.4 1.21 0.128
      Vilyamsa Dnipro 16. 09. 17:56 15.26 5.59
      Khortytsia Island (Ukraine) Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 5.36 1.78 0.154
      68 desantnykiv, 10 Mykolaiv 16. 09. 17:56 6.44 1.96 0.176
      Dnipropetrovska oblast Shyrokovskyi rayon selo Svystunove Svystunove 16. 09. 17:56 16.23 4.76 0.155
      Lyustdorfska doroha Odesa 16. 09. 17:56 8.69 8.69
      vul.Symonenka Ivano-Frankivsk 16. 09. 17:56
      Veselkova, 13 Kryvyi Rih 16. 09. 17:56 9.27 4.06 1.802
      Vylyamsa 2-v Kyev 16. 09. 17:56 10.01 3.01 0.166
      Theodore Romzha Velykyj Bychkiv 16. 09. 17:56 7.43 6.48 1.002
      Korolova, 3 Lutsk 16. 09. 17:56 14.53 9.92 0.739
      Pavlovska Hora Zhytomyr 16. 09. 17:56 4.96 2.59 0.721
      Tsentralnaya, 41 Slavyansk 16. 09. 17:56 4.76 3.19 434
      A. Mykhaylovskoho Bucha 16. 09. 17:56 9.26 2.43
      Mikrorayon №1 Lubny 16. 09. 17:56 6.21 2.72
      Promyslova 1/154 Zhytomyr 16. 09. 17:56 9.18 4.33 1.247
      prospekt Druzhby Novovolynsk 16. 09. 17:56 0.666
      Tsvetaevoi Kyiv 16. 09. 17:56 6.69 5.94
      Ivana Mazepy Osykove 16. 09. 17:56 5.11 5.11
      vul. Sylikatnykiv Nova Lyubomyrka vul. Sylikatnykiv 16. 09. 17:56 24.29 13.89 0.537
      -Ya. Mudroho, 7 -Krasnohorivka 16. 09. 17:56 17.98 6.87
      vulytsya Yevropeyska, 27 Vyshneve 16. 09. 17:56 10.9 4.4
      Oleksandrivska 84 Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 22.86 9.34
      Promyslova, 14a Obukhiv 16. 09. 17:56 14.29 2.87
      82-a Sadova Kyiv 16. 09. 17:56 4.01 2.09
      Ye.Konovalyatsya 4 Konotop 16. 09. 17:56 13.13 6.37 0.486
      Tsentralnaya, 41 Slavyansk 16. 09. 17:56 8.28 5.81 0.566
      vul. Kashtanova, 23 Obukhiv 16. 09. 17:56 4.16 2.11 0.54
      Zelenyi pid, vul Myru, 12 Kakhovka 16. 09. 17:56 11 10 0.5
      Karmelyuka 5 Svarychiv 16. 09. 17:56 28.64 19.77
      112-a Sadova Kyiv 16. 09. 17:56 18.34 14.31
      Hurova Kryvyi Rih 16. 09. 17:56 6.46 2.57 1.724
      Polyova Yurivka (Kyivska obl.) 16. 09. 17:56 4.18 1.3
      vul. Mayakovskoho Brovary 16. 09. 17:56 3.58 1.8 0.246
      Mashynna Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 22.69 22.69
      vul. Narvska Dnipro 16. 09. 17:56 7.28 2.36 0.447
      Marshala Rybalka Kharkiv 16. 09. 17:56 8.95 2.32
      Arkh. Staroho Mykolaiv 16. 09. 17:56 19.92 3.56
      Topolna, 31 Lviv 16. 09. 17:56 8.77 5.25
      Patriotychna Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 33.68 11.35 0.408
      Prylutska Brovary 16. 09. 17:56 1.8 1.8 0.233
      Dokivska Kotsyubynske 16. 09. 17:56 8.89 4.77 0.473
      Bavarska Kharkiv 16. 09. 17:56 2.35 0.71
      Rivnenska, 119 Lutsk 16. 09. 17:56 27.01 14.45 0.851
      Preobrazhenskoho, Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 9.55 4.74
      Fermerska, 7. Dnipro 16. 09. 17:56 7.06 2.51 0.309
      Helsinskoi hrupy Brovary 16. 09. 17:56 3.8 3.4 0.153
      Nezalezhnosti Ukrainy Kryvyi Rih 16. 09. 17:56 16.79 2.13
      Lvivska, 28 Lutsk 16. 09. 17:56 20.52 12.75 0.761
      Shevchenka 392/70 Yahotyn 16. 09. 17:56 7.76 3.77
      Pavla Hlazovoho 4 Kryvyi Rih 16. 09. 17:56 9.65 5.49
      Muzychna, 2 Chuhuiv 16. 09. 17:56 5.37 1.23
      prosp. Akademika Hlushkova, 40, korp, 4/1 Kyiv 16. 09. 17:56 0.722
      Mazepy 6 Lviv 16. 09. 17:56 26.78 25.78
      Chornovola 155 Khmelnytskyi 16. 09. 17:56 6.67 4.47 0.668
      vulytsya Panasa Myrnoho, 21/1, Khmelnytskyi, Khmelnytska, 29000 Khmelnytskyi 16. 09. 17:56 11.33 5.92 0.555
      Udytynska Pogreby 16. 09. 17:56 2.5 2.5
      Volkova Kropyvnytskyi 16. 09. 17:56 4.97 3.3
      Horkoho Marhanets 16. 09. 17:56 8.1 4.2
      Avtozavodska 50 A Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 17.46 7.34 0.819
      Dniprovska Buzova 16. 09. 17:56
      60-a Sadova Kyiv 16. 09. 17:56 3.8 3.7
      Viktora Zabily Kyiv 16. 09. 17:56 19.11 13.89
      vul.Tsentralna 16 smt.Dniprovske 16. 09. 17:56 1.09 0.7
      Heneratornaya 7 Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 8.69 8.5
      Velyka Diivska b. 32. p.13 Dnipro 16. 09. 17:56 32.36 5.12 0.389
      Vul. Vokzalna, 93 Kam'yanets-Podilskyi 16. 09. 17:56 11.1 8.2 0.891
      Marshala Rybalka Kharkiv 16. 09. 17:56 4.98 3.5
      - Lol 16. 09. 17:56 16.82 13.77 0.862
      Yelyzavety Chavdar, 18 Kyiv 16. 09. 17:56 3.5 1.52 0.306
      53-a Sadova Kyiv 16. 09. 17:56 19.66 3.11
      Vovchynets Vovchynets 16. 09. 17:56 12.44 7.06 0.435
      Matviivka Mykolaiv 16. 09. 17:56 6.17 3.29 0.24
      provulok Lyutnevyi Dnipro 16. 09. 17:56 10.09 4.01 0.442
      Provulok Yablunevyi Kharkiv 16. 09. 17:56 15.21 2.72 0.208
      Ivana Senka 21 Tetiiv 16. 09. 17:56 1.74 0.86
      Mala Morska Mykolaiv 16. 09. 17:56
      55-a Sadova Kyiv 16. 09. 17:56 10.15 3.31
      Kosmonavtiv Mykolaiv 16. 09. 17:56 6.52 3.56 0.309
      vul. Haharina Rivne 16. 09. 17:56 15.73 14.07 0.68
      vul. Kyivska, 76 Obukhiv 16. 09. 17:56 13.16 5.02 0.782
      Vul. Myru, 50 Andriivka 16. 09. 17:56 3.95 2.83 0.724
      - Dnipro 16. 09. 17:56 7.2 6.42
      - Dnipro 16. 09. 17:56 6.58 5.53
      Peremohy 80 s. Vyhivka 16. 09. 17:56 201.15 116.74
      Vassilievska 37 Sloviansk 16. 09. 17:56 14.21 4.91 1.135
      I.Zrini 100 Mukachevo 16. 09. 17:56 38.93 30.89 2.913
      Solonytsevka, Kharkovskaya oblast, Derhachevskyi rayon Solonitsevka 16. 09. 17:56 14.02 2.28 0.582
      vul.M.Lomonosova, 18 m.Krasnohoroivka 16. 09. 17:56 4.04 1.55 0.594
      Zankovetskoi 8 Chayky 16. 09. 17:56 3.34 1.68 0.937
      Kushnarova, 2a Pisochyn 16. 09. 17:56 3.12 2.94 0.335
      Shkilna 25 Zaporizhzhya 16. 09. 17:56 24 10.6 0.546295
      vul.Pidhirka Zahvizdya 16. 09. 17:57 27.14 27.14
      Haharina, 39v Rivne 16. 09. 17:57 21.45 15.9 1.603
      Medovaya Zaporizhzhya 16. 09. 17:55 10.8 10.2 0.5
      Anatoliya Lutsenka 27 Brovary 16. 09. 17:57 2.49 1.49
      Prospekt Myru, 61/3 (VPU 25) Khmelnytskyi 16. 09. 17:57 7.37 4.62 0.622
      Miska 111 Petropavlivske 16. 09. 17:57 4.81 4.44
      vul. Universytetska 46 Slov'yansk 16. 09. 17:57 7.55 5.41
      vul.Futbolna Kryvoy Roh 16. 09. 17:57 12.78 4.92
      s. Tatsenky, vul. Lisna, 80 Obukhiv 16. 09. 17:57 14.56 3.27 0.675
      Yeroshenka Lviv 16. 09. 17:57 17.8 13.3
      Kharkivska Budы, Kharkovskaya oblast 16. 09. 17:57 2.49 1.26
      Tambovska Kryvyi Rih 16. 09. 17:57 4.4 1.86
      Vynohradna Khodosivka 16. 09. 17:57 7.04 1.99
      Tsentralna 51 Berdyansk 16. 09. 17:57 3.94 1.74
      Chkalova Trebukhiv 16. 09. 17:57 23.21 10.01 0.718
      s. Pylypovychy, 49-y km M-07, E-373 Zamiskyi kompleks «Chotyry VI Sezony» Pylypovychy 16. 09. 17:57 9 6.13
      Topolyna m. Dnipro Ukrayna 16. 09. 17:57 10.65 3.64 0.004
      40-richchya Peremohy, 57 A Zaporizhzhya 16. 09. 17:57 19 15.56
      Lyeskova, 6 Kyiv 16. 09. 17:57 4.84 2.39
      DP Kolos Kyiv 16. 09. 17:57 7.23 1.9
      mikrorayon Yablunevyi, 22 Obukhiv 16. 09. 17:57 8.15 4.02 0.586
      Kybalchycha 45 Kharkiv 16. 09. 17:57 4.89 1.61
      Hrabovskoho, 13A Lutsk 16. 09. 17:57 22.25 10.74 0.801
      Molodizhna Yaroslavka 16. 09. 17:57 9.8 8.27
      Rizdvyana 42 Kramatorsk 16. 09. 17:57 1.705
      Budivelnykiv, 19 Kam'yanets-Podilskyi 16. 09. 17:57 14.53 10.63 0.612
      Travneva Sofiivska Borshchahovka 16. 09. 17:57 7.52 2.17
      Klenova, 11-b Vorzel 16. 09. 17:15 6.28 1.81
      Hete Kryvyi Rih 16. 09. 17:57
      Pushcha-Vodytsya, 12-ta liniya Kyiv 16. 09. 17:57 9.2 2.77 0.302
      Zavodskaya s. Ivaniv 16. 09. 17:57 12.7 6.69
      - Dnipro 16. 09. 17:57 13.3 4.2
      - Dnipro 16. 09. 17:57 14.5 3.9 339.33
      vul.Urlivska Kyiv 16. 09. 17:57 16.44 5.72
      KBP Boryspil 16. 09. 17:57 4.59 2.17
      Katkova Kryvyi Rih 16. 09. 17:57 3.02 2.24 0.377
      vul. Molodizhna, 5a s. Mali Budyshcha 16. 09. 17:57 20.16 7.36 0.554

      Про нас

      Чисте повітря для України

      Цей проект очолюється неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами у промислових містах України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA). Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

      Координатори:

      Партнери проекту:

      Донори:

      Інформаційні партнери: