Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

ТОП-10 ЗАБРУДНЮВАЧІВ

Міжнародний проєкт «Чисте повітря для України» готує альтернативний рейтинг найбільших забруднювачів довкілля “Чорна труба”. Результати оголосимо уже в березні!

Кілька років Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднює ТОП-10 забруднювачів повітря, який готують традиційно за офіційними звітами самих підприємств. Адже в Україні досі немає системи державного моніторингу викидів забруднюючих речовин. На це звернули увагу експерти та екологи. У вас теж є питання до об’єктивності цього рейтингу 2020?

Люди щодня дихають брудним повітрям у своєму місті, на власні очі бачать дим з труб заводів – і краще знають про реальні викиди підприємств! Нерідко чадять ті підприємства, які взагалі не мають дозволів.

Тож проєкт «Чисте повітря для України» у співпраці з провідними громадськими організаціями, готують власний рейтинг найбільших забруднювачів “Чорна труба”  

Протягом 3-х місяців, з 10 листопада до 10 лютого, збирали голоси простих українців про те, хто є найбільшими забруднювачами повітря у їх населених пунктах.

Експерти-аналітики вивчають останні офіційні статистичні дані підприємств про викиди забруднюючих речовин: ранжують і не тільки за обсягами викидами, але і за класами небезпечності речовин.

У березні  незалежна експертна комісія оголосить результати альтернативного офіційному рейтингу «ТОП-10 забруднювачів повітря в Україні».

Що далі?

Найбрудніші підприємства отримають відзнаку ЧОРНА ТРУБА, а з нею – увагу Державної екологічної інспекції, екологічних громадських організацій та медіа.

Зараз наші експерти-екологи аналізують  забруднюючих речовин та дані станцій мережі EcoCity. На основі зібраних з трьох джерел даних ми створимо рейтинг та оновимо “Карту гарячих точок України” на нашому сайті.

Ваші бонуси: учасники голосування можуть виграти станцію моніторингу якості повітря Eco City або інші призи.

 

Оголошення результатів голосування, визначення лідерів антирейтингу та розіграш призів серед учасників відбудуться у березні 2022 року.

Організатор конкурсу: Проєкт “Чисте повітря для України”, який реалізується в Україні неурядовими організаціями Arnika з Чехії та EcoCity з України. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition та Національним фондом демократії (США).

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: