Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

ТОП-10 ЗАБРУДНЮВАЧІВ

Міжнародний проєкт «Чисте повітря для України» готує альтернативний рейтинг найбільших забруднювачів довкілля “Чорна труба”. Результати оголосимо уже в березні!

Кілька років Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднює ТОП-10 забруднювачів повітря, який готують традиційно за офіційними звітами самих підприємств. Адже в Україні досі немає системи державного моніторингу викидів забруднюючих речовин. На це звернули увагу експерти та екологи. У вас теж є питання до об’єктивності цього рейтингу 2020?

Люди щодня дихають брудним повітрям у своєму місті, на власні очі бачать дим з труб заводів – і краще знають про реальні викиди підприємств! Нерідко чадять ті підприємства, які взагалі не мають дозволів.

Тож проєкт «Чисте повітря для України» у співпраці з провідними громадськими організаціями, готують власний рейтинг найбільших забруднювачів “Чорна труба”  

Протягом 3-х місяців, з 10 листопада до 10 лютого, збирали голоси простих українців про те, хто є найбільшими забруднювачами повітря у їх населених пунктах.

Експерти-аналітики вивчають останні офіційні статистичні дані підприємств про викиди забруднюючих речовин: ранжують і не тільки за обсягами викидами, але і за класами небезпечності речовин.

У березні  незалежна експертна комісія оголосить результати альтернативного офіційному рейтингу «ТОП-10 забруднювачів повітря в Україні».

Що далі?

Найбрудніші підприємства отримають відзнаку ЧОРНА ТРУБА, а з нею – увагу Державної екологічної інспекції, екологічних громадських організацій та медіа.

Зараз наші експерти-екологи аналізують  забруднюючих речовин та дані станцій мережі EcoCity. На основі зібраних з трьох джерел даних ми створимо рейтинг та оновимо “Карту гарячих точок України” на нашому сайті.

Ваші бонуси: учасники голосування можуть виграти станцію моніторингу якості повітря Eco City або інші призи.

 

Оголошення результатів голосування, визначення лідерів антирейтингу та розіграш призів серед учасників відбудуться у березні 2022 року.

Організатор конкурсу: Проєкт “Чисте повітря для України”, який реалізується в Україні неурядовими організаціями Arnika з Чехії та EcoCity з України. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition та Національним фондом демократії (США).

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2018 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: