У Дніпрі за підтримки проєкту «Чисте повітря для України» відбулася конференція з питань забруднення повітря EcoAirSolutions. Було презентовано нову екосистему моніторингу якості повітря проєкту YourAirTest.
Темами обговорення протягом двох днів 9-10 грудня стали можливість управління якістю повітря в містах та способи залучення громадян до проблеми забруднення повітря. Відбувся відкритий діалог між студентами, науковцями та владоюпро те, як зробити суспільство більш екосвідомим.
Сергій Оковитий, ректор ДНУ імені Олеся Гончара, доктор хім. наук, професор, підкреслив, що екологія дуже важлива для кожної людини, а саме від якості повітря залежить тривалість нашого життя.
Данило Болдирєв, магістрант ДНУ ім. О. Гончара. Python developer YourAirTest, представив доповідь про програмний комплекс Gaussian model+
Завантажити>>01 Набір програм для навчання Gaussian model+ – Данііл Болдирєв.pptx
Доповідь про оптимізацію розміщення екологічних датчиків у промислово розвинених районах Дюнкерк у Франції та про моделювання атмосфери в Україні та Криворізькому регіоні представив Антон Соколов, Університет Літтораль Кот д’Опаль, Лабораторія фізико-хімії атмосфери, Дюнкерк, Франція.
Гігієнічні підходи оцінки якості атмосферного повітря було проаналізовано у змістовній доповіді зав. лабораторії якості повітря Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ, д.мед.н., проф., Олена Турос та пров.наук. співробітниця лабораторії якості повітря ГУ Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ”, д.б.н., с.н.с. , Аріна Петросян.
Про зв’язок між зменшенням запасів вуглецю та збільшенням кількості виділення вуглекислого газу розповіла Любов Шостак, аспірантка кафедри комп’ютерних наук та прикладної математики НУВГП.
Завантажити>>02 Моделі залучення громадські та академічні спільноти до моніторингу якості атмосферного повітря Максим Сорока, науково-технічний радник проєкту -Чисте повітря для України-, к.т.н. (PhD)
Завантажити>>03 Підтримка стабільності та якості Української мережі громадського моніторингу якості повітря EcoCity Олексій Трелевський Голова ГО -Фрі Ардуіно-, куратор мережі EcoCity
Можливості доповненої реальності для збереження лісів та інших природних ресурсів, використовуючи смартфони, розкрила Анна Панова, координатор проекту Noosphere Engineering School.
Завантажити>>05 Диджиталізація екології – Анна Панова, project coordinator Noosphere Engineering School
Студентами і викладачами ДНУ імені Олеся Гончара спільно з лабораторією Інжинірингової школи Noosphere було презентовано екосистему моніторингу якості повітря проєкту YourAirTest, яка складається з мобільного застосунку YourAirTest для відстеження якості повітря та наземних датчиків якості повітря MonAir. Ці дані спостережень відображають на сайті www.YourAirTest.com.
Доповідь про історію створення сенсорів та їх випробування у різних містах представив Ігор Гомілко, к.ф.-м.н, доцент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та завідувач лабораторії робототехніки та електроніки Noosphere Engineering School.
Доповідь про відстеження вуглекислого газу в будинку представив Сергій Півень, бакалавр ДНУ ім. О.Гончара, Embedded developer YourAirTest.
Завантажити>>07 Indoor Solution – Сергій Півень, бакалавр ДНУ ім. О.Гончара C Embedded developer YourAirTest
Про роботу сайту YourFirTest розповів Данило Болдирєв, магістрант ДНУ ім. О. Гончара, Python developer YourAirTest.
Завантажити>>08 Website YourAirTest – Данило Болдирєв магістрант ДНУ ім. О. Гончара. Python developer
Про поточні та майбутні елементи мобільного додатка, які очікуються в найближчі місяці, розповіла Вікторія Дубровіна, студентка 4-го курсу ДНУ ім. О. Гончара, факультет журналістики.
Завантажити>>09 Мобільний додаток – YourAirTest Дубровіна Вікторія Студентка 4-го курсу ДНУ ім. О. Гончара, факультет журналістики, SMM
На конференції Максим Сорока подарував від проєкту “Чисте повітря для України” станцію моніторингу якості повітря Ecocity. Станцію встановили в одному із корпусів ДНУ.