Українська громадянська мережа. Різні промислові міста – однакові проблеми.
Все про повітря

Запрошуємо на презентацію чат-бота Radiation and Smog Alarm

3. 2. 2023

7 лютого 2023 року о 15:00 Міжнародна програма «Чисте повітря для України»  запрошує активістів, екологів, представників ОМС та медіа, науковців на офіційну презентацію чат-бота Radiation and Smog Alarm.

Radiation and Smog Alarm від EcoCity – це перший в Україні розумний чат-бот, який автоматично інформує підписника про перевищення рівня радіаційного фону та небезпечне забруднення повітря, включаючи хімічну загрозу.

Учасники презентації:

  • Марцела Черноцова, координаторка програми «Чисте повітря для України» ГО «Арніка» (Чехія).
  • Олексій Трелевський, засновник і куратор найбільшої в Україні мережі громадського моніторингу EcoCity, технічний експерт програми “Чисте повітря для України”, керівник команди розробників чат-боту Radiation and Smog Alarm.
  • Максим Сорока, канд. техн. наук, Ph.D., ГО «Довкола», УДУНТ, керівник команди розробників Українського індексу якості повітря (UA AQI).
  • Ірина Пірогова, заступниця директора департаменту захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації.
  • Олександр Скакальський, начальник Управління екології виконкому Криворізької міської ради.
  • Олексій Ангурець, Центр екологічного моніторингу Дніпропетровської обласної ради.

Це перший чат-бот в Україні з оповіщенням про радіацію, що надзвичайно важливо під час війни, коли російські терористи захопили Запорізьку АЕС та постійно погрожують ракетними ударами іншим атомним станціям. Оповіщення у разі перевищення рівня радіаційного фону при небезпечному середньому рівні більше за 30мкР/год за останні 10 хвилин приходить усім, хто підписаний хоча б на одну станцію в області.

«Алгоритм розрахунку умови оповіщення про забруднення максимально включає усі змінні для кожного користувача параметри: наскільки близько розташовані до нього станції вимірювання, чи вони працюють чи відключені, чи це нове обладнання, яке показує цілий перелік забруднюючих речовин, чи вимірює лише пил. Також новим є те, що врахований вплив забруднення на різні вразливі категорії населення. Алгоритм оповіщення про забруднення повітря розрахований на основі Українського індексу якості повітря», – пояснює Олексій Трелевський.

Можна підписатися на дані однієї станції моніторингу поруч чи на декілька станцій – обмежень немає. Можна перевірити інформацію по цілому місту.

Тож з допомогою чат-боту користувач зможе отримувати потрібну для нього інформацію про якість повітря та радіаційну небезпеку.

Запрошуємо тестувати чат-бот https://t.me/ecocity_smog_alarm_bot і висловлювати свої пропозиції.

Для участі в Zoom презентації із можливістю ставити питання та висувати пропозиції зареєструйтеся, будь ласка:  https://forms.gle/pPKikvGc6EbdwUWo6

Або дивіться наживо у Фейсбук: https://www.facebook.com/CleanAir.org.ua

Презентація організовується чеською неурядовою організацією «Арніка» в рамках проєкту «Чисте повітря для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition та Національного фонду демократії (США).

 

Для отримання додаткової інформації:

Тетяна Жавжарова, «Чисте повітря для України»: Telegram/Viber/Тел.: 099 756-18-95 tetiana.zhavzharova@arnika.org

Про нас

Програма "Чисте повітря для України" реалізується з 2017 року неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Ви можете знайти більше інформації про нашу діяльність та можливості участі або поділитися з нами своїми думками, надіславши повідомлення на адресу info@cleanair.org.ua.

Координатори:

Партнери програми:

Донори:

Інформаційні партнери: